Споделена история от Тинейджърски

Влюбвам се в приятел...
Хора, помагаите!
Ситуацията е малко объркваща за мен и дори не мога да си изясня какво става... Въпроса е там, че май почвам да се влюбвам в едно момче от компанията ми...

До тук добре, но той е с 3 години по-малък от мен и това противоречи изцяло на моите възгледи! Не че търся някой дъртак, но винаги съм предпочитала момчета на моята възраст или с 2-3 години по-големи...

Другото е, че почвам много да се надявам нещо да стане, но между нас няма нищо... Закачки не липсват, но просто като приятели...

Мерси на всички, които ми пишат, но нека си спестят коментари от сорта на "Ми кажи му!", защото такова нещо не би ми помогнало... Просто искам съветче да продължавам ли да се надявам или да се опитам да се разсея, но ми е доста трудно, защото с него си пасваме по специален начин... А и наистина не искам да си развалиме приятелството!

Коментари

1.   Виждам едно противоречие в теб хем така хем иначе. Казваш, че е по малкък с 3 години от теб. Може да има разлика, но три години не са много голяма разлика. Ти не казваш на колко си години ? Защото това има значение? Ако си на 21-22 мисля, че няма нищо ненормално. Той ще е около 18. И тук е важно сега - как изглежда той и как се държи за годините си. Ако ти си на 19, той на 16 нещата са по особени- но не невъзможни. Ако си под 19 - по добре запази тези си чувства за себе си. Защото за него ще е рано.
А за надяването ще решиш ти, кое е най-добре. Като какви да бъдете с него. Аз ти казах вариантите. Важни са годините. Но немога да разбера как така те влече той, а в същото време противоречи на принципите ти ? Това си е пълно противоречие и не знам от къде да почна. Ти реши- ако искаш кажи годините.

2.   Кажи поне на колко години сте. Ако сте малки може и да е проблем. Но иначе не смятам че е лошо, любов да има.

Ale

3.   От авторката!
Аз съм на 18 години, той на 15... И нали се сещате, че е малко странно... Просто той е толкова мил, забавен... Странно за мен е и друго - не е един от плейбойте на компанията ни... Просто ме грабна с характера си, но едва ли нещо ще стане... Знам, че е абсурдно момиче на 18 години да се занимава с 15 годишно момче, но той започва все повече да ми обръща внимание и ставаме все по-близки... Не знам какво да мисля...

4.   Oт 1: но от всичко, което чета разбирам, че на теб до някъде ти харесва и въобще не те отблъсква всичко това ?
Трудно е, но чак абсурдно не е ? Но по добре в момента бъдете това, което сте а след време ще видим к'во ще стане.

Иначе кажи нещо за него. Как изглежда, как се държи за годините си. Пред другите изглежда ли за по голям ?

5.   Действай! За мен това е решението.. просто не си поставяй граници и остави нещата да се развият.Ако наистина го харесваш то тогава не се спирай и не се опитвай да подминеш или забравиш това. А и не е казано,че приятелството ще се разруши,ако той не те харесва.Не мисли винаги за най-лошото ;)
Успехи!

6.   Прекалено е малък наистина. Ако търсиш някаква стабилна връзка няма да се получи. След няколко годинки може би да, но сега не.
И все пак, може и да не съм прав, ти го познаваш като човек и съм сигурен, че ще вземеш правилното решение. Успех ти желая.

Ale

7.   Нз дали ще повярваш но при мен положението е АБСОЛЮТНО СЪЩОТО! Аз момиче на 18, той момче на 15.. Дълго време ми трябваше да приема мисълта че е по-малък от мен (защото мисля че мъжът/момчето трябва да е по голямото) но в крайна сметка възрастта е без значение когато си открил подходящият човек!

8.   От авторката!
Благодаря Ви много!
Реших да се оставя на течението, пък каквото ще да става... Наистина момчето е невероятно и няма смисъл за сега да правя нещо... А и другото което е - тази година съм абитуриентка и много се надявам да ме приемат, където искам, а е доста далече, така че ще се наложи просто да забравя за цялата история... Не искам и него да го обърквам...
И отново - Мерси много!

9.   Здравейте, авторката е! Мина много време и случайно попаднах пак на своята история... Ако някой я следеше ето развръзката - 3 месеца и малко след последните съвети от вас ние тругнахме :) Много съм щастлива с него и ето така вече 3 месеца и малко :) Искам да кажа на всички, които се колебаят, че в един момент всичко се нарежда... Колкото и сълзи да пролеете, колкото и да ви боли и да не вярвате, че нещата ще се оправят всичко си идва на мястото! :)

10.   Супер! Много хубаво. Надявам се да изкарате още. Ама я кажи как стана?

11.   Ами просто се оставих на течението... Ставахме все по-близки и по-близки и не разбрахме кога стана но се видяхме вече целуващи се... :) Просто искам ако някой е в подобна ситуация, а съм сигурна, че има много такива, да не се колебае... Не съм му признавала за чувствата си както ме съветваха някои, то само си стана... :)))
Успех на всички, тревожещи се за нещо подобно! Не се отказвайте, но моят съвет е и да не рискувате, защото може да развалите едно, предполагам, ценно за вас приятелство, просто почакайте - нищо не губите!
Поздрави! Щастливката! :)))