Споделена история от Тинейджърски

Откъде да си взема такива слушалки, които предпазват от шумове
Здравейте. Първо моля темата ми да бъде публикувана макар на някои да им се стори глупава. Въпросът ми е откъде мога да си взема такива слушалки, дето си слагат работниците като дупчат пътя или дърварите, с които не се чува нищо наоколо? Изолират ли наистина шума? Също така имат ли някакво наименование, с което да ги търся в нета? Питам, защото майка ми е ненормална и по цял ден със ставането още вика, злобее срещу баща ми и няма минута спокойствие, а аз след 1-2 месеца ще кандидатствам и няма да ме приемат, защото не мога да уча спокойно :(( Моля ви страшно много, помогнете ми откъде да си взема такива слушалки или някакви, нещо дето да ми помогне да не я слушам или по-скоро чувам. Моля ви. Аз и в другата стая да съм, и 100 пъти дори повече на ден да й кажа да млъкне, тя продължава да си говори и да злобее, идва и при мен ей така и почва да ми говори и като й кажа нормално да ме остави тя пак не спира и започвам да викам да я гоня от стаята и да я карам да млъкне и разбирате ли, това е цял ден неспокойствие, нерви, някой път плача от нерви заради нея чак. И без това от месеци всеки ден почти ме боли главата, някой път зверски още откакто се събудя дори преди да съм се вдигнала от леглото и докато да заспя, и сега и тя допринася за това и просто не мога да си позволя да не ме приемат тази година, а и ще се побъркам и аз заради нея, моля ви помогнете!!

Коментари

1.   Слушалките предпазват от много силни шумове, не от нормален шум. За теб е по-подходящо да си вземеш тапи за уши. Има ги в аптеките и са много евтини.
Препоръчвам ти да учиш в библиотека някаква - няма начин да нямате в града Окръжна, в читалището някаква или в университета да няма библиотека - не ти трябва да се записваш, за да можеш с твои книги да учиш там. Успех

2.   Казват се антифони. Но в твоя случай тапите за уши са по-добър вариант.

3.   Тапите за уши дали наистина ще ми помогнат хич да не я чувам? Иначе за библиотеката и аз се бях сещала, но ми е малко далеч, но все тая ако се наложи може и така да почна да правя, тъкмо и с компютъра няма да се разсейвам. Други идеи ако имате, ще се радвам да прочета :)

4.   Не трябва да търсиш помощ в слушалките, а да оправиш семейството си и те да осъзнаят, че имаш нужда от тишина и нужната почивка, а не да се опитваш да не ги чуваш, а те да не искат да крещят, за да можеш да си учиш.

5.   Ето ти линк със едни струват само 30 стотинки. и са много практични http://stenso. net/ear-soft-24-8. html

6.   Аз ползвам биотапи, продават се в аптеката и са към 5 лева. Няколко бройки са вътре и приличат на пластелин. Бежови са. Приятелят ми хърка неописуемо. С тях пак го чувам, но много по-малко. В твоя случай ще ти свършат работа! НЕ си взимай дунапреновите. Не изолират толкова добре! Успех :)

7.   Номер 4, ако знаеш колко съм опитвала, но е безсмислено. Те са непоправими. Ако взема да ти разказвам истории за тях ще се хванеш за главата. Остава ми само да ги игнорирам, за да си ми е поне на мен всичко добре и да не се побъркам и аз като тях, аз толкова съм се измъчвала да оправя нещата тези години, но не зачитат нищо те, така че..
Иначе тези биотапи същите ли са като тези дето и в предните коментари пишат? Ако да, значи може да потърся в аптеката и да си взема.
- авторката

8.   На този сайт има богат избор от тапи за уши и антифони

https://noisebgone.com/bg/product-category/тапи-за-уши/