Споделена история от Тинейджърски

Някаква секта ли, какво?
Накратко - имаХ един много вреден навик, няма да споменавам какъв. През цялото време родителите ми си мислеха, че нещо ми има, че съм болна; но в крайна сметка признах им, че сама си го правя.
Както и да е... Заех се с нови хобита, за да може нещо да ме разсейва от вредната занимавка.

И моята и на майка ми фризьорка й звънеше сега. Тя е евангелистка. Не съм запозната много с религиите, православна христианка съм, невманиачена; но един приятел имам, който е евангелист - има доста консервативни разбирания.
Досега тази ми брецаше по телефона за някакви изцерителни събития, провеждащи се еди-къде в града ни.
По принцип избягвам такива неща, сигурно е секта.

Аз отказах, но бях малко груба.
А тя по принцип е добра жена, ама тази нейна религиозност ме плаши. Как да й отказвам по-деликатно, как да постъпя дипломатично? Не желеая да си развалям отношенията с хората в крайна сметка.

Коментари

1.   Грубо - грубо, какво толкова. Когато хората се опитват да ти казват какво да правиш и да се бъркат в живота ти, ти сама си избираш как да ги режеш. Добре си направила, че не си отишла. Нямам нищо против религията, но в тази и форма става много сектантско и малко по малко те откъсват от реалния живот. Успех и не се притеснявай излишно за глупости :)
Ми

2.   Kакво си правила ? ?

3.   Да ти имам проблема! някаква си фризьорка.

4.   Това не е секта.......евангелисти са хората, които четат Евангелието(или Новия завет на Библията по друг начин казано)......Да вярваш в Бог и да четеш Библията никой човек не е в сьстояние да те накара на сила, защото ако го направи това няма да е нормалното вече и така не трябва да се постьпва.......и ако ти не желаеш да слушаш за това от някой човек просто можеш да му го обясниш по нормален начин ......

А относто това, което ти е казала за изцеленията на хора е нещо наистина случващо се и много много много добро.....защото има много хора даже всички са така, които по една или друга причина се нуждаят да бьдат освободени от нещо или изцелени(което влючва както физическо изцеление така и от нещо друто например) и на които им се втьлпява чувсто на вина заради това, което са извьршили или дори и без да правят нещо......тук и без това просто се втьлпява на човек, че ако има здравословен проблем например или друг това никога няма да се промени и да се оправи, а това изобщо не е вярно ........Нужно е да се вярва в Бог, защото Той действително може да помогне, но това дали ти ще вярваш в Него си решаваш само ти.....
d22

5.   Не слушай какво ти разправя номер 4.ТОВА 100% Е ПРИМЕР ЗА ЧОВЕК, КОЙТО Е СЕКТАНТ!!Първо ти казва, че никой неможе да те накара, ама с едни лъжливи думи обяснява за неща, които наистина се случват.Случват се ама само в едно болно съзнание.Не ги слушай тези СЕКТАНТИ.Повярвай по-добре, да си нямаш работа с такива хора.Правилно постъпваш като страниш от тях.
За тези, които ще прочетат коментара ми и ще започнат да мрънкат:
-Нямам нищо против християнството и християнската религия.Който вярва в Бог да ходи на църква, да говори с духовните лица(поповете) не да членува в разни секти и да се оставя на манипулациите на пастори и незнам си какви още ЛЪЖЦИ.
СЕКТИТЕ СА ОПАСНИ МИЛО МОМИЧЕ.ПАЗИ СЕ!!!

6.   И ЗА ДА ПОВЯРВА В НЕГО ТРЯБВА ДА СТАНЕ ЕВАНГЕЛИСТКА ЛИ?

7.   Авторката:
Мисля, че проява на вяра под форма на събирания и т.н., е повърхностно позьорство.
Аз може да си нося вярата навсякъде, без да ходя на определени места. Дори няколко икони у дома.

8.   До номер 5 - аз не сьм сектантка и сьзнанието ми не е болно ......просто пиша за начин, по който действително може да се помогне на всеки един човек без значение от това кьде се намира.....и този начин е вяра в Бог ....човек има нужда от това да знае, че и в най-трудния си момент ще има някой, на който може да разчита и това е само Бог и никой друг ......помощта може да е чрез човек или ако е сам човека направо от Бог ......

До номер 6 - не не е задьлжително да стане евангелистка за да вярва в Бог.....може и без това, но при евангелските сьбирания се научават неща, които още по-пьлно показват каква е истината за Бог и това защо е нужно на всеки човек да вярва в Него, а не в нещо друго......и сьщо така там - при евангелистите се засяга и темата за иконите и това, че светците трябва и е желателно да се почитат, но само толкова .....не и да се преврьщат в нещо като повече от Бог, защото Бог е в основата на всичко и Той най-вече трябва да се почита .....както има и още много други неща, които се доизасняват там и показват, това как в цьрквите е по-малко по-различен начин относно някои неща, а те показват правилния
d22

9.   И сьщо искам да добавя само кьм предишния ми коментар, че човек може да е евангелист и сьщевременно с това да продьлжи да посещава и цьрква .....едното не пречи на другото, защото и на двете места се хвали Бог и това е най-важното в крайна сметка
d22

10.   Нищо няма да загубиш и никой няма да те нарани ако отидеш на едно такова събиране и след това сама ще прецениш дали да продължаваш да ходиш или не. Може пък да ти хареса и Бог да докосне сърцето ти. Какво толкова, жената е добронамерена и ходи на събирания в които не се пие алкохол, не се дрогират, не правят групов секс .....в крайна сметка няма да те ухапят.

Аз лично съм ходила и ми хареса.маше толкова много млади хора и не са идиоти, напротив- изключително интелигентни и добронамерени.

11.   Чиста секта не бой са имаги колко щеш такива със сиг в твоя случай е секта и др пат просто и кажи не не искам или пък заета съм и така докато тя самата не се откаже от теб щот хора сякакви ако си учила психология си учила са сектите и обикновенно в час ти казват как да постъпиш в такива ситуации сега просто я отбягвай недей я псува недей я обижда просто си измисляй 1 пат ша си заета с майка ти др пат с приятелки др пат няма да искаш и така ако искаш поговори и с майка ти да ти помогне с нещо ако искаш да не разваляш отношенията си с жената

12.   Как решихте, че щом е от евангелска царква е сектантка. И какво означава, че е консервативна, ако се замислите може би тя просто живее според написаното в Библията. А това е кногата която четат и според която трябва да живеят и православните християни. И ако тя прави нещо различно от това което пише в Библията тогава, мойе би е сектантка, но как може да сте сигурни, ако никога не сте чели Библията. Според мен изслушай я обмисли добре преди да и откажеш. Това, че не познаваш нещоне значи, че то е лошо

13.   Така е легални секти и ги спонсорират от чуждбина и разни вчерашни пастори дебелеят с парите на бабички и старци.. Типични пладнешки обирджий и шарлатани! 1

14.   Да евангелистите са сектанти. Съветвам те да не отиваш на техните сбирки. Помня, че в моето село имаше едни бабки. Те от православни станаха евангелистки и след около половин година полудяха. В моя край даже се разчу, че едно момиче се самоубило защото евангелистите така казали че Бог иска.

16.   ДА! Това е секта! Опасна секта... аз съм момче на 15 години и съм "вманиачен" православен християнин... съветите ми са следните:

1-во - не се разделяй с приятелката си! На мен най-добрия ми приятел е католик, познаваме се от деца!
2-во - не е лошо да отидеш на такава сбирка, но никога не се причислявай към тях! Първо, че ще ти вземат десятък, тоест, 10 процента от всичкото, което притежаваш и така малко по малко да си дадеш всичко а след това да пръстъпиш до самоубийство, което е най-големия грях!
3-то - запознай се по-дълноко с религията(православието)... така ще откривате много добри теми на разговор и приятелството ще е неразделно! Сега в България има около 200 религии и секти а по света са вече над 2 000! Сама си прави извода... Всеки е вярващ... дори този, който твърди, че не вярва! Напротив! Вярва в нещо над него!

17.   защо сме решили че евангелистите са сектанти?
е, сектанти за мен са хората, които си правят групички и малко по малко карат други хора(наивни) да се присъединяват към тях. Това е мнооого подло и гнусно, едни мирни и тихи хора в безизходица да ги манипулират така. Е със сигурност те ще бъдат наказани тези манипулатори по един или друг начин.

18.   До номер 5? Евангелисти накратко е хора, които не вярват в икони и свещи и така нататък.. И тва не е секта.. всеки си има различни вярвания ;х просто повечето вярват в грешното. И до авторката защо не разровиш уикипедия малко и не понаучиш тва онова.

19.   Не ви разбирам. Какъв е проблема. Аз ходя в евангелистка църква и ми харесва. Това не е секта. Хората там не ти взимат пари или имущество и не те карат да се самоубиваш. Отиди само веднъш. Нищо няма да ти стане. Има много умни и интелигентни хора, мили са и много любезни. Не ти пъхат ножови или пистолети в ръцете, не те бесят, не те убиват.

А и замисли се за трите страни на християнството. Не помнишли православни християни, католици и протестанти.
Как наричаш католиците сектанти ли? Може да си православна християнка, но не наричаш по този начин католиците. Всички сме християни въпреки това как ни наричат!

20.   Според мен продължавай да ходиш в православната църква.

21.   Младите евангелисти са най готините, възпитани и изобщо са най добрата партия за всяко едно момиче! Масово другите момчета са наркомани, алкохолици, меки китки с омекнали пи**и от цигарите! Драги момичета ако не си вземете евангелист никога няма да бъдете с истински пълноценен мъж!

22.   Евангелистите в България да много агресивни в борбата. за територия. Всичко в тях и фалшиво. Хората които ходят на молитвените им събирания имат проблеми с вътрешният си свят. Често се стига до крайност. Взимат 10 процента от доходите. Ако имате четиричленно семейство е 40процента от бюфета. Крадат пастирите църковна земя, не плащат данъци. Плъзнали да пипалата на всякъде. Разрушават семейства. ПАЗЕТЕ. СЕ.! ДЯВОЛЪТ СЕ КРИЕ ЗАД АНГЕЛСКАТА УСМИВКА.

24.   Евангелистите не са секта. Ако четяхте Библията може би щяхте да сте наясно. Хората не знаят и пак дават акъл къде в Библията пише да се поливаме със светена вода. Има много суеверия и заблуди вкарани в православието четете Библията и разсъждавайте. Исус е умрял за нашите грехове ако вярваме в него но, ние пак ще застанем на съд един ден всеки ще застане пред Господ. Лесно е да кажем че ще се спасим като сложим една свещ в православната църква но дали е така се замислете.

25.   Здравей! Изключително съм щастлива, че прочетох твоята история. Аз лично съм евангелистка и наистина разбирането за тази част от християнството е с много лош рейтинг. Евангелистите са хора, които уповават само на Божието Слово. Точно затова не палят свещи, не почитат икони и не си завръзват мартеници, защото не го пише никъде в Новият Завет. Проблемът идва от това, че има много хора (секти), които се представят на евангелисти, но всъщност не спазват най-важното-да следват Словото. По това най-лесно можеш да ги разпознаеш (пишат си свои Библии, звънят по вратите на хората и т. н. )
А относно тези изцелителни събития, ходила съм на много, и наистина са невероятни, но са за по-скоро по-навлезли във вярата. Просто тази жена не е подходила много правилно.

27.   До 2

Рязала се е с ножче или нещо остро ( обикновенно по ръцете) което някои подрастващи тийнейджъри твърдят че изпитват удоволствие докато се режат (не дълбоко, просто повърхностно) но в някои случаи остават белези след преминаване на фазата.