Споделена история от Тинейджърски

Дебелa съм ! Помощ !
Здравейте, аз съм момиче на 13години тежа 67кг и съм висока 166 см. Бих искала да попитам според вас колко килограма трябва да сваля и ако някой може да ми предложи накаква диета или упражнения да казва. Много искам да отслабна, защото всички в училище ми се подиграват за това че съм дебела. Моля редактора да публикува историята ми, защото се нуждая от помощ. Извинете за правописните грешки и предварително Ви Благодаря . :)

Коментари

1-50 от 58

1.   Ами тренираи или пази диета

2.   За точна диета: очаквай други коментари, защото аз не съм много запозната.
Но, опитай се да накараш хората да обърнат внимание на това, което си отвътре, и на никой няма да му пука как изглеждаш, ако покажеш колко добро и мило момиче си. :)

3.   Ами, трябва да свалиш минимум 10 килограма, за да изглеждаш нормално за ръстта ти. Ако искаш да си слаба, или дори кльощава, тогава трябва да паднеш на максимум 50-52 килограма. Според мен с течение на времето и годините вероятно ще регулираш килограмите, не е нещо нечувано и невиждано тийнейджърка на 13 да е дебела, а на 17-18 да е най-вървежното момиче в училището.
Имай предвид, че на тези години с тялото ти се случват редица бързопротичащи процеси, и буквално след 2 години ако си погледнеш снимки от днешни дни няма да се познаеш, а камо ли пък след още 2-3, когато ще си на 17-18.
Поради тази причина и ти препоръчвам да изчакаш все още с диетите, а вместо тях се ориентирай към спорта. Диетите са лесния и бърз вариант да смъкнеш килограми, но неслучайно което е лесно най-често се оказва лъжливо - спреш ли диетата почти сигурно ще се получи йо-йо ефекта и пак ще качиш килограмите. Зарибиш ли се по спорта, и стане ли той част от твоето ежедневие не само килограми ще свалиш, ами и ще се отрази положително на здравето ти това, пък и може да те откаже от някои лоши навици, които ако вече не си изградила, то може би ще изградиш с годините - цигари, алкохол и наркотици.
Накратко казано - спорта е трудния и дълготраен начин, а диетите са лесния и краткотраен. Ти сама си избираш дали да се подложиш на диета, да започнеш да спортуваш, или пък просто да изчакаш да видиш с годините как точно ще се оформи твоето тяло, и вече ако тогава не си доволна да вземеш съответните мерки.

4.   Здравей, не е нужно да спазваш диета, просто си ограничи храната. Не яж пържено и шоколадови неща най-вече и яж по често и по малко и не яж след 18:00 или максимум след 18:30 вечерта поради простата пречина, че въглехедратите поети късно вечер се разграждат като мазнина в организма. За упражнение ако не ходиш на фитнес са 3 основни вида кардио упражнение - бягане, скачане на въже и каране на колело. Отделно от тях си прави коремни преси, но кардиото в твоя случай е много, много по-важно.
Успех.

5.   Честно казано в тази възраст е нормално, тялото ти все още претърпява промени и това не означава, че ще бъдеш такава винаги.
Вярно е, че килограмите ти са малко в повече, но на 13 години диетите са нежно опасно. Изобщо не си и помисляй дори за такова нещо.
Ако искаш да отслабнеш-спортувай. Това е най-ефикасния и безопасен начин.
Бягай в парка или тренирай вкъщи, във фитнеса, но диетите си ги забрави.
Така или иначе ако искаш видим резултат трябва да си упорита и да не се отказваш, нещата не се получват веднага, нужно е време:)

6.   И аз съм дебела мила. Въобще не знам как ще отслабна. Ходих на плуване, но пак не стана... Същата работа е и при мен, и на мен ми се подиграват.. Но вече свикнах и не ми пука, поне се преструвам, но съм много чувствителна... Съветвам те да не ти пука за тези, които ти се подиграват, но и спортувай.. :)

7.   Аз съм 166см и 45кг и туко що си представих теб, ти не си виновна, че си дебела, обаче лол момиче, това е доста наистина. Тренирай повече и спри вредната храна.

8.   Спорт и упражнения! Никакви диети! Тичане, коремни преси и потърси други упражнения

9.   според мене 10тина кила трьбва да свалиш ти не им се връзвай на онези там обиждат те за да те предизвикат

10.   Ето тук може да пресметнеш BMI, което е мярка определяща дали теглото ти е в нормата.
http://www. zdravihora. com/article/11/body-mass-index. html
За мен изводът е, че теглото ти е нормално. На мен също ми се подиграваха на твоите години. На 14 като влязох в гимназия спряха. Бях 157 см и 57 кг. Бях си пак над нормата, но се чувствах прекрасно. Сега тежа 76кг, а ръста ми е същия, но какво да се прави такъв е живота. И никой не ми се подиграва. Само майка ми всеки ден ми казва - отслабни. Подигравките не са заради теглото. Трябва вътрешно да се чувстваш добре, уверена в себе си. Гледай да се чувстваш щастлива в живота от това, което правиш, а килограмите ти ще се наместят от само себе си. Иначе начинът за отслабване е един - намалаш количеството на храната и увеличаваш спорта. Не преяждай. Не се тъпчи с боклуци, а се радвай всеки ден на плодове и зеленчуци.

12.   Казвали са ми че идеалното тегло се изчислява като от височината се извадят 110 см. при момичета и жени и 100 см. при момчета и мъже ( при теб идеалното тегло би трябвало да бъде 56 кг.), но това е много относително, защото твоите кости може да са по-едри а и да имаш генетично зададена структура, която да те очертава като по-едра. Според мен трябва да ослабваш дотолкова доколкото се харесаш самата себе си. В google има много упражнения за определени части на които искаш да наблегнеш, а също мога да ти препоръчам fitnesinstruktor.com. 90 - дневната диета на мен ми помогна .. казвали са ми че и Японското чудо вършело работа. Отслабвай постепенно за да не се отпускаш и не променяй ряско начина си на хранене. Като за начало можеш да спреш газираното, пърженото.. намали порциите и внимавай с тестените и сладки продукти. Успех :) !

13.   Минус 115 е формулата.

14.   Явно не си дебела, а нормална, за тези килограми, които посочваш. На твоите "приятели" им кажи, че щом не те хранят и поят, не са ти нужни съветите им :) и отслабването става с лишения, спортуваш, хранителен режим и горе главата.

15.   Просто намали яденето и повече дълги разходки, не е нужно да бягаш и да се потиш излишно :)

16.   Ти искаш да отслабнеш, аз искам да понапълнея ;д Моят съвет е да спортуваш ходи на фитнес или се запиши на някакви танци и така. Гледай да не ядеш много, но и не гладувай. Но ако костите са ти дебели няма как да ти се получат нещата. Успех :))

17.   Здравей! :) Пише ти едно момиче, на 13 години.
Висока съм 1. 56 - 1. 57 и тежа 38 кг. Според мен това е нормално. Спортувам, храня се здравословно и се грижа за тялото си. Спазвам някои от поговорките като "Храни се, за да живееш, а не обратното. ", "Закуската изяж сам, обяда раздели с приятел, а вечерята дай на врага си. ".
Учителят ни по ФВС ни каза, че е нормално да тежим височината (в см) – 110. Значи за твоят ръст е нормално да си 56-70 кг. Разбира се, това е относително, защото може да имаш по-едри кости. А във Франция е приет моделът височината – 120 (към него се придържам аз).
Според мен трябва да промениш начина си на живот. Запиши се на някакъв спорт (атлетика, тенис, баскетбол, футбол, бойно изкуство, йога) и тренирай редовно. Всяка сутрин прави упражнения, играй навън, карай колело (или скейтборд, ролери), радвай се на свободата. Или примерно всеки петък ходи на фитнес, а в събота и неделя – спортни игри.
Много важно е и здравословното и пълноценно хранене. Направи си меню. Трябва да се яде 5 пъти на ден. Примерно сутринта закусвай препечена филийка със сирене и домат, или овесена закуска, или зърнена закуска напитка (сок, какао). Към 10 часа хапни мляко, вафличка и някакъв плод (ябълка). На обяд хапни супа или друга гозба. Следобедна закуска да е нещо леко. А с вечерята не се претоварвай - примерно ориз. Намали чипса, мазните храни, солта и прекаленото сладко. И най-важното: повярвай в себе си и не се предавай. Защото сега имаш възможността да свалиш килограмите, иначе може после да е късно!
Д. :)

19.   Ами аз бях висока 166см и тежах 50кг.
Сега съм 46 кг. Отслабнах с помоща на стриктно здравословно хранене-без мазнини и сладки.

20.   Яж Activia!

21.   за най добре тренирай и спазвай диета ще станеш супер ако свалиш 5, 10 кг ;)

22.   Стига сте лъгали момичето за твоята Височина трябва да отслабнеш с 5-6 най-много килограма аз съм 1. 60 и тежа 66 килограма идеалното тегло за мен е 58 за теб г-долу трябва да е 62 махсимум

23.   До номер 2: Повярвай ми, ако си прасе на външен вид, дори и най-красивия човек да си отвътре, няма да ти се усмихне късмета :)

Иначе, започни да правиш кардио на гладен стомах, или преди кардиото (пак на гладно) да изпиеш 1 сок от грейпфрут. Можеш да правиш всякакви упражнения вкъщи, или да отидеш на фитнес където ще ти изготвят програма. И преди някой да каже "Момичета, които ходят на фитнес стават грозни мускулести мъже", искам да погледнеш тази снимка и да ми кажеш какво мислиш https://fbcdn-sphotos-c-a. akamaihd. net/hphotos-ak-ash3/t1. 0-9/1619095_1462149887348029_576735261_n. png

Избрах точно тази, защото това ми е любимият фитнес модел и за мен момичето е доста привлекателно :)

Като цяло, мотивирай се, не обръщай внимание да кретените, които те подиграват, защото след някоя друга година ще си режат крайниците, само и само да им обърнеш малко внимание, ако се фокусираш върху спорта. А друг трик, който аз ползвам, е да използвам омразата на хората и да я превръщам в мотивация. Не казвам да се озлобиш, но когато някой ти се подиграва, отвърни му с усмивка и си представи как след време той ще съжалява, че се е държал по такъв начин с теб. Ако те е срам да ходиш да тренираш или да тичаш, можеш да вземеш някоя приятелка с теб и да се мотивирате заедно една друга, лично за мен това работи доста добре. А относно хранителния режим, има доста в интернет, най-базовото е : пий само вода, избягвай захарта, което значи не прекалявай и с плодовете, защото и фруктозата все пак е захар. Не яж плодове или разни въглехидрати късно вечер или преди лягане, защото е по-вероятно да се преобразуват в мазнина. Наблегни на салатките, рибата и пилешкото/пуешкото месо и като цяло гледай да не прекаляваш с храната. Както казах по-горе, пий само вода, при това можеш да пиеш по 2-3 литра спокойно, хем се хидратираш след тренировка, хем чистиш тялото от токсини. Относно килограмите? Няма такова нещо като "колко кг. да сваля", най-добрия калкулатор на килограми, поне за мен, е огледалото. Гледай се, снимай се, следи си прогреса и повярвай ми, сама ще видиш кога си свалила достатъчно. Килограмите не са фактор, защото има разлика между, примерно, 55кг стегнат мускул и 55кг от които повечето са мазнина. Надявам се да съм помогнал поне малко, искрено се надявам, че ще се мотивираш и след време очаквам да пишеш с резултатите! Пожелавам ти много късмет и дано ти се получи успешно :)
Pr0cK

24.   Aз съм авторката : Благодаря ви за съветите. Аз искам само да кажа, че в моят малък град няма възможност да ходя на фитнес или да се запиша да тренирам нещо. А можете ли да ми кажете за колко време горе-долу мога да сваля 10 килограма ако се храня здравословно и ако тренирам вкъщи. Благодаря ви.

25.   Здрaвейте, високa съм 160, и тежa 57 кг.... дори и дa е нормaлно тегло, искaм дa мaхнa всякa еднa мaзнинкa. От няколко седмици спaзвaм режим. Хрaнене по 5 пъти нa ден, рaзпределени в мaлки порции. Aко пушиш трябвa дa избереш крaсиво тяло или дa продължaвaш с тровенето. Яж всичко "ЗЕЛЕНО" ( СПAНAК, ЧУШКИ, ЗЕЛЕ, МAРУЛЯ, КРAСТAВИЦИ) мaхни хлябa или поне си препечи нa скaрa. избягвaй всичко тестен, олио, мaргaрин. Яж сaмо вaрено и печено, избягвaй пържено. Зaбрaви зa всичко гaзирaно, нaтурaлните сокове също, товa си е химия.... пий чaй, поне литър нa ден. Aз пия зелен чaй с жaсмин, зелен чaй с портокaл... купувaм го нaсипно нa листa, и не се прaви трудно... слaгaш мaлко водa дa се стопли и зa 3-4 минути слaгaш листaтa. Пий го чист, зеленип чaй докaзaно изгaря мaзнини. Но го купувaйте нaсипен... тия в опaковките въобще не сa зелен чaй. прaви преси вкъщи, лицеви, всичко което е по силите ти. Пътя към успехa е труден. Прaви всичко зaрaди себе си, мисли зa здрaвето си. Успех...

26.   Не четох всичките коментари, само някой, та зависи организма ти от какво се нуждае, от какво пълнееш точно, аз примерно съм забелязала, че дебелея от кисело мляко, а от прясното мляко - не. Може да звучи странно, но тази активии са глупости. Мъничка си още, просто играй навън повече с приятели, гоненица, криеница, подобни игри, стигат ти. Храни си се с каквото пожелаеш, просто гледай да не прекаляваш, може мъничко да намалиш количеството. Не се подлагай на диети на такава възраст!

27.   Здрасти,
Искам да ти кажа, че не бива да се притесняваш за тези неща. Наистина не бива да ядеш много, не трябва да прекаляваш с храната, но не си слагай това присърце. Та ти си още дете! Как може от сега да мислиш за диети? ! А и диетите на тази възраст са много опасно нещо, за това си изживей детството, ти си в най-хубавите дни от живота си! Не се нервирай за глупости. :)

28.   Попринцип стандарта за килограми при жените се изчислява като от височината си извадиш 110. В твоя случай трябва да си 56 килограма.

29.   Преди време и моите килограми много ме притесняваха. Не бях дебела, не бях много килограма, но просо не се чувствах добре в тялото си. Както и да е, отидох при един мой приятел, който прави хранителни режими, та го питах какво да направя. Има две правила, не прави само упражнения, не прави само диета!
Упражненията ще стегнат тялото ти, но няма да отслабнеш, ще станеш мускулеста, но със същите размери, или просто отвсякъде ще премахнеш 1 или 2 сантиметра. При диетата кожата ти ще увисне, защото по- бързо се премахват мускулите, отколкото подкожните мазнини. А знаеш как ще изглеждаш без мускул, нали? Решението е диета (хранителен режим) упражнения. На мен наистина ми помогна, има ефект, а и тялото ми изглежда по- добре от всякога. Това е съветът ми, късмет. :)

30.   Абе ще ви дам аз на вас едни стандарти, като ходиш и се тресе по тебе всичко и не ти стават дрехите с всеки изминал ден, ясно е, че трябва да се взимат мерки. Някои са с мускулна маса, други виснали и леки като перца. Момичето трябва да се усеща елегантна и лека, а в същото време да не е гладна и да залита по улиците и да припада от глад. Колко момичета преминаха границата и сега се борят да напълнеят. Трябва авторке да решиш колко точно искаш да отслабнеш.

31.   Аз бях на пости ( великденски ) за 6 седмици свалих 8 кг може да го видиш в интернет за постите и се надявам да ти помогнат :))

32.   Не ти е нужно диета! На първо място навлизаш в пубертета и ще се издължиш :) килограмите ти трябват! много си си добре, както и по горни коментари може да си с по тежък кокал :)

33.   Мила, нуждаеш се от диета. Преди и аз бях като тебе, бях комплексиран и нещастен от килограмите си, тялото ми беше като затвор. Това, че ще се издължиш, е пълна глупост. Няма такова нещо като "издължаване" или "порастване". Колкото повече отлагаш, толкова повече килограми ще се трупат, ще става по-трудно и по-трудно да ги свалиш. Спокойно, случаят ти не е тежък, в класа ми например има едно момиче, което е на 13, около 165, а тежи повече от 100 кг. Около 56-57 кг. и ще си супер, казвам ти. Аз опитах с 90 дневна диета. Свалих 15 кг. за три месеца, сега продължавам да съм на нея. Сега съм щастлив, вече не се срамувам от себе си. Отслабвай докато е време. Говори ти момче на 14 години. Повярвай ми, в хранителния режим му е майката. Спортът може и да помогне, може и да не помогне. Може да опитате с диета от определен брой калории, но благодарение на 90 дневната диета метаболизмът ми се оправи трайно.

Пожелавам ти късмет!

34.   Около 50 килограма до 55 да си. Аз съм 63 кг момче на 14 обаче не ми личи просто всички са различни... не е нужно да гладуваш яж колкото да усетиш нещо в стомаха и спирай. Това е всичко късмет! :)

35.   Аз лично съм против диетите, защото повечето хора смятат, че това значи да гладуваш, а то е различен режим на хранене. А когато гладуваш и след време организма свиква и спираш да отслабваш. Та като за начало започни да бягаш. В парка или на стадиона няма значение полезно е. Първо си наложи малки цели както и разходки всеки ден. След време може да отидеш и на фитнес- там ще се оформиш! Ако спазваш само деита ще станеш грозно слаба и слаба физически. Та моя съвет е да си наложиш режим на хранене, сэветвай се с някого и започни да тичаш!

36.   Ако на тази възраст не се справиш с излишните килограми, после ще ти е по-трудно. Като момиче тежах 52 кг 170 см, спортувах всеки ден, не изпусках час по физическо. След училище играехме с приятели баскетбол и ходех на тренировки по хандбал. Събота и неделя пак с приятели на разходка в планината. След като завърших, спрях спорта и качих 2-3 килограма, но пак бях добре. Преди 2 години родих и останах 75 килограма с 90 дневната диета свалих до 58 и сега горе долу поддържам тези килограми. Тази диета е подходяща за твоята възраст, купи си топка и приятели за спорт, защото тези килограми наистина са ти много.

37.   Здравей, когато бях на 14г. тежах 56кг а съм висока 1.58......не съм била дебела,но не бях и слаба и имах много комплекси заради това! Реших да направя нещо със това и без някаква определена с точност диета,която беше само месо и салати на корем и без никакъв алкохол свалих 5 кг за ! месец,а преди година и половина ми препоръчаха едни хапчета с които свалих 7 кг за две седмици и от тогава не мърдам от 44кг, а се храня доста добре,като на мен слабостта ми е хляба и наблягам на него......но ти си малка още за хапчета,за това ти препоръчвам да хапваш салати и месо,има ефект....от опит го казвам ! успех

38.   По - добре тези които не са наясно да не коментират тук, защото можете да докарате момичето до анорексия..

39.   Простичко е !!!!
1. Спри да ядеш боклуци !
2. Наблягай на зеленчуци и плодове, избягвай банани.
3. Тренирай - бягане, фитнес, кардио и корем после.
4. Яж няколко пъти на ден .

Отиди на фитнес, там има професионални хора, те ще ти помогнат !

40.   Аз съм на 14 години 165см и тежа 53 кг.. не знам дали това са идеалните килограми, но като си спомня, че тежах 65.. Допустимите килограми за нашата възраст и височина 164/166 са 66-67кг просто изглеждаш пухкава, а не дебела..
Много е важно да имаш воля и желание. Вкъщи всички ядът торти и всякакви вкусотии, но важното е да се овладееш
. Сутрин като се събудя правя по 100 коремни, пия вода(долу ще напиша рецептата)след един час закусвам плод и се разхождам 40 мин(без значение дали е сме във ваканция)
На обяд, ако съм на училище и имам специални предмети хапвам плод или Активия, ако съм си вкъщи ям от сготвеното, но в много малки количества.
В 16:00 закусвам плод или зеленчук.
На вечеря от сготвеното, но в малки количества.
Хубаво е да разнообразяваш плодовете или зеленчуците...
РЕЦЕПТА ЗА ВОДА ЗА ОТСЛАБВАНЕ
Нарязваш един лимон с кората;нарязваш една обелена краставица;1 чаена лъжица джинджифил на прах и 12 листа мента. Слагаш ги в кана, сипваш 8 чаши вода и го слагаш в хладилника през нощта. Сутринта го пиеш един час преди да закусваш и преди да вечеряш.
Движи се много може да не бягаш, но да вървиш има ефект.
УСПЕХ!!!

41.   Здравей! Аз също съм на 13 години. Висока 1, 65 и тежа 54 кг. Миналата година бях по-ниска и по-пълничка но през лятото на 2013 с мама карахме много колелета и един ден, когато се качих на кантара бях отслабнала. Просто трябва да спортуваш - да тичаш например, и да се ограничаваш с яденето. Например да не консумираш шоколади и всякакви сладки работи, както и тестени продукти. Спокойно ще се справиш. Не се притеснявай. Пък и ти можеш да израснеш още и да ти се оформи фигурата, както стана с мен. Успех! :)

42.   Здравей! Моя съвет е просто когато времето се затопли и изгрее слънце да тичаш, примерно на парка или в градската градина или където смяташ за добро. Аз съм на 14, но когато бях на 13г. , бях 1, 65см. и тежах 62кг. Честно изглеждах ужасно, в пълния смисъл на думата. :) Но реших, че лятото ще се стегна. Сега съм 1, 67 и тежа 58кг. Тичах сутрин от 7ч. до 9ч на парка, в моя град, правех по 100 коремни преси на ден и закусвах плодове, обядвах салати и си позволявах сладкиши и др. нещо, защото не може от един път да спреш да ядеш хляб и сладко, ако си свикнал. Организмът ти се нуждае от тези неща. Честно казано НЕ спазвай диети, те само ще ти навредят. Ще свалиш примерно 5 кг. и когато спреш диетата ще ги качиш двойно. ;) Ограничавай се съвсем малко с храната, постепенно. И Най-важното е да спортуваш. Както ти казах можеш да тичаш и още един съвет : - Ако решиш да тичаш, то по-добре през ден, за да не те болят мускулите и а коремните преси, започни от по- малък брой, не веднъж от 100, защото ще те болят мускулите. :) Надявам се да помогнах.

43.   Когато каза дали си момиче или момче каза теглото си, възръстта си и височината си. Аз проверих в един сайт ''Индекс на телесна маса, , И твоят резултат е:Така има 4 колкони и според тези неща който трябва да напишеш за тегло, височина и т. н. Те слагат в една от 4-те колконки те са:Под нормата. Ако си в тази колконка си зле много си слад, Здравословни. Ако си в тази колока си добре, Над нормата. Ако си там значи си нормалмо дбел но не много! И Много над нормата ако си там си много дебел... Ииии ти се падна в Здравословните това значи че си много добре а ти се притесняваш. Числата са от 0 до 100 твоят номер е:... 24. 3... Етоооо... видя ли за нищо се притесняваш Е ето я моята помощ. И ако не вярваш провери сама!

44.   Аз след по-малко от месец ставам на 13, висока съм 163-164 см някъде и тежа 50 кг. Слаба съм, въпреки, че тежа толкова, но това е защото допреди година тренирах доста и направих мускули. Трябва да свалиш около 15-20 кг. Майка ми си купува някакъв диетичен хляб без брашно и се държи в хладилника и за 2 дена свали 2 кг, но като спря да го яде пак си ги качи. Хляба се казва Бонус и го продават навсякъде.

45.   Ти си все още на 13г., а диетите за твоите години не се отразяват много добре на организма ти. Просто е нужно да имаш график, в който да знаеш в кои часове трябва да се храниш( вечерята преди 19ч. вечерта ЗАДЪЛЖИТЕЛНО).. По този начин организма ти свиква и по-добре храносмиля храната която си приела.. яж повече повече плодове и зеленчуци, пий вода и на намали постепенно тестените изделия, вафли и т. н... Направи го постепенно докато организма се примири и всичко ще е ок.. Важно е преди всичко упоритостта и желанието! Затова ти пожелавам успех :))

46.   Потърси в интернет за подходящи тренировки взависимост от областа, в която искаш да отслабнеш. За диетата, ХРАНИ СЕ, отслабването не идва от нехраненето, просто си направи добра диета, в която задължетелно да има риба, пилешко месо (за да не те се смйкне хемоглобина или да получиш други проблеми) и много салати с съвсем малко зехтин. ;)

Момиче, 13 години :p

47.   Слагаш една торба на корема и тичаш, тичаш и като се умориш ходиш, така на ден гледай да изминаваш около 10 километра, колкото се може повече в тичане, вечер преди да легнеш в къщи правиш коремни преси. 5 серий по 10 е добре. НЕ яж мазни работи, ограничи шоколада!
~Trifonak~

48.   Хора, прочетох всичките Ви коментари, и видях такива от сорта " аз също съм дебела, но не ми пука", а трябва според мен, защото станеш ли един път примерно 10 килограма над нормата идват други проблеми наречени- стрии или нацепване на кожата, ако кожата Ви е по-еластична няма да се нацепи толкова бързо колко не еластичната. А един път нацепите ли се махане няма. ;(( Аз считам, че не трябва да си казваме, че не ни пука, защото един ден ще съжаляваме ;( А колкото до авторката ако все още нямаш тези гадинки стриите не се безпокои, а взе ми мерки възможно най-бързо. И най-важното когато си в процес отслабване се мажи с крем на дупето и бедрата :) Защото в противен случай може и да се нацепиш тези стрии се получават когато рязко се качат килограми, но и когато рязко спаднат. :) КЪСМЕТ ТИ ЖЕЛАЯ! Надявам се сте ме разбрали какво имам предвид, не ме бива много в обясненията, но написах коментара само и единствено да помогна :)

49.   ти си напълно нормална аз съм 1, 63-4 и тежа 73 килограма мисля че това при теб е нормално при мен вече е наднормено тегло всички ми се подиграват заради тялото ми, момичетата от моя клас са много слаби аз единствена съм дебела като слон затова мисля че трябва да се усмихнеш и да забравиш за това, да хубаво е да си слаба, но това е твоето тяло и трябва да го харесваш с всички екстри, а с времето ще ставаш по- слаба и накрая ще бъдеш красавица! не трябва да ти пука какво казват другите! пожелавам ти успех пожелай ми и ти

50.   Няма значени колко тежиш, а как изглеждаш.
Но все пак най-добре е да тежиш 57кг.
НЕДЕЙ ДА СПАЗВАШ ДИЕТИ С ГЛАДУВАНЕ! В момента организмът ти се развива.
Най-добре е да спортуваш и да имаш режим на хранене, също да не ядеш твърде много, защото ако не изразходваш приетите калории и енергия, дебелееш.

Миналото лято ходих на плуване и отслабнах. Но когато започнеш да практукуваш спорт, започваш да ядеш все повече и повече. В началото на 5 клас спрях плуването и започнах да дебеля, защото продължих да ям колкото когато плувах. Така кг се натрупваха и за 1 год. качих 15 кг. Сега съм с 20 кг. наднормено тегло, имам целули и стрии.

Знам за един много добър диетолог-Ипократис Пападимитракос. Майка ми има познати приятелки, които са много доволни, защото отслабват. Диетологът е написал книга-"Ипология на храненето". От нея ще научиш много, дори в края на книгата има примерни диети.

Желая ти успех.

51.   По първия въпрос колко трябва да тежиш. Намерих една таблица колко трябва да тежиш според ръста си. В твоя случай ти си 166-15=151 махаш 1 и става 51 според мен и до 55 да ги докараш пак ще си добре. А по втория въпрос спортувай яж здравословно попринцип за дете е нормално по 4-5 на ден закуска голямото междучасие нещо обяд следобедна закуска и вечеря, но яденето да бъде по малко

52.   Ами аз съм на 14 висока съм 1, 62 и тежа 43 кг... чуствам се много добре, не смятам, че съм клечка... преди бях по-тежка.. бях 48 кг и не се чуствах комфортно, защото имах коремче и не се харесвах.. Никога не съм спазвала диети, но спрях сладкото и хамбургерите и чипсовете... минали са вече 5 месеца и все още не ям тези продукти, защото просто не ми се ядат. Отслабнах благодарение на спорта. Много по-добре е да спортуваш вместо само да спазваш диети, защото първо, че е вредно за организма да не приемаш нужните хранителни в-ва и второ, че като само спазваш диети кожата ти не се стяга(както когато спортува), ами увисва и изглежда грозно :)

Успех с отслабването
MJ

1-50 от 58