Споделена история от Тинейджърски

Мъжът трябва ли да защитава жената?
Според вас мъжът не трябва ли да защитава гаджето си или момичето, което му е само приятелка??
Как така момчето ще каже "Ти сама трябва да се пазиш/защитаваш"?? Че тоя мъж за какво е? Как така ако се разхождаме и някое момче удари момиче и другите момчета няма да кажат нищо?? Такива лигльовци са всичките!!!

Ако момичето отвърне със шамар-тя е лигава; ако отвърне с убида-тогава не разбира от майтап; ако нищо не каже-не може да си пази сама достойнството; ако отвърне с насмешка значи е под всички други щом се оставя да и се качат на главата и само им се мазни.
Като си момче не си ли длъжен да защитаваш нежния пол???

Мъжете постоянно парадират със силата си, ами използвайте я за нещо полезно поне.
Страшно е грозно, когато видиш някое момче да бездейства, когато някое момиче тайно или явно разчита на него...

Според вас как е? Аз още съм малка и не съм видяла толкова много от живота. Мъжете наистина ли нищо не правят в такива ситуации? А жените какво да направят?-да си забият токчето някъде откъдето после ще трябва да се отстранява оперативно?

Коментари

1.   Първо - ако мъж удари жена, то той не е мъж. Това е факт.
Иначе, да, трябва да я защити. Дори да не му е гадже, прителка. Дори да е непозната. Жена не се удря.

Ale

2.   Такива са те....
Аз съм на мнение, че винаги трябва да защитават жената до себе си.Те нали затова са там.
Аз поне в това отношение не мога да се оплача, винаги съм разчитала на мъжете до мен, то си е един вид задължение.Ако не могат да защитят собствената си жена, то значи те не могат и себе си да защитят, тогава значи просто не са мъже.

Аз мога и сама да се справям, не ми е нужна тяхната сила, но усещането е приятно и чувството за по-голяма сигурност, е приятно.

3.   Ами за съжаление днешните момчета (казвам момчета, защото не броя мъжете в по-напреднала възраст) са доста изнежени, суетни и разглезени...Разбирай женчовци. Разбира се, не всички са такива, отричам поставянето под общ знаменател. Самият факт, че виждам момчета, които прекарват повече време в кипрене пред огледалото и си поддържат косата повече от мен, е доста плашещ. Не бяхме ли ние тези, които се извинявахме със счупен нокът?

Аз лично много държа на мъжествеността на един мъж-в определени ситуации просто не мога да се справя, затова имам нужда точно от мъжко рамо.И е смешно,когато някои парадират с това колко "големи мъже" са като изчукат някоя, а ако някой друг им се озъби насреща и се напикават.

Няма да забравя един случай във влака-помолих млад мъж да ми помогне да си сваля сака от багажното,понеже беше доста тежък,а той ме погледна с насмешка,примесена с поглед тип "абе,кво ме занимаваш" и ми каза:"Оо,ами то ся много ме боли кръстът..."Добре,че беше едно момиче да ми помогне.И това се случва най-редовно.Дано да му е минал кръстът на човечеца....:)

4.   А знаете ли колко млади мъже си заминаха нелепо,а други влезнаха в затворите заради разни тънкообидни госпожици като вас!? Миналото лято,на морето убиха едно момче само,защото си беше позволило да заговори някаква фръцла.

5.   Малко са жените(момичетата), които заслужават някой да ги защити. Някой заслужават такъв бой та няма на къде. .... Повечето за държат като ку&ви и гледат само парите. Когато някоя се държи както трябва може би си струва... но доста от момичетата си го просят с поведението си. Това е/

6.   Ами номер 5 малко са и мъжете , които пък НЕ ЗАСЛУЖАВАТ БОЙ...но както и да е всеки си има мнение...

До авторката , ами все пак на никой мъж не прави чест да удари жена , по какъвто и да е повод...
А дали мъжете трябва да защитават приятелките си - да- трябва, и момичета трябва пък да си мерят приказките в компания....

Ако 2ма души държат един на друг ще се защитават един друг, приказките от типа "лошо момче" "лека жена"
не важат когато има любов...

7.   Hомер 5-ако набият майка ти или сестра ако имаш-друга песен ще пееш.като те изнервят пребиваш ли ги?

8.   Да ви кажа истината е някъде тук измежду всички мнения.Така да започнем от мъжете:

1.Много мъже под бой разбират да го смелат от бой и после да си имат неприятности я с полиция я с някой "мафиот" и просто понякога застиват на място и не искат да се намесват за да не пострадат самите те

2.Много мъже почнаха да се разнежват и забравят целта в живота си която е да защитават не само приятелките си ами и семейството си те сега може и да нямат деца но след някоя година ще имат и ако някой ги накара да проституират или пък им дават дрога не трябва ли мъжа да поеме отговорност

3.много мъже почнаха да се бият кат животни и зачестиха много убииствата и ранените та понякога ако нз какво мислиш да правиш по добре недей го прави и първо помисли преди да започнеш да се биеш

Сега да преминем към жените:

1.Много жени станаха "важни" смао и само щот познават еди кой си култоряга и почнаха да ръсат едни думи дет понякога ми идва да и цепна една и да я питам знае ли кво приказва та говори така

2.Останаха малко свестни жени заради които си заслужава да се биеш дори и за да ги спечелиш не само за да ги защитиш

3.Жените си мислат че като сме по силните трябва да се фърляме на 1-я дет им каже нещо, а това не е вярно защото жената може и да си го заслужи и тогава кво аз тряя да я спасявам че тя си прави квот си знае

Така че мили жени пазете се и вие от части не отива на 1 жена да ходи и да псува наред и да са прави на "голямата работа" щот се ша са намери някой който да и затвори устата и др. нещо е че мъже кат скачате на бой биите човека срещу вас не до кръв бии те го така че да разбере че е сгрешил и да отстъпи а не да са стига до болници полиции и така нататък.

Но опеделено ако жената не си го е изпросила и някой иска да я направи за посмещище бой доде му не дойде акъл у главата дет са вика.Аз лично съм казал на повечето момичета дет познавам че ако някой дойде и е така им рече нещо па даже и да има смелоста да им посегне да дойдат и да ми кажат и тва е доста успешна тактика щот до сега не малко хора си отнесоха боя дори и 1 го накарах да и са извини и той нема накъде да бяга падна и й са извини.И др. нещо мъжа трябва понякога да е кавалер не като ония дет е отбил номера че го боли кръста боли не боли трябвало е да помогне аз лично във влака отстъпвам мястото си дори ако се наложи

9.   От 5 до 7: Повечето си го просят боя. И в същност, защо е нужно някой да ги пребива, ако не са направили нещо ? . То в днешно време жените налитат много на бой дори и на непознати. Тук кой е крив и кой прав ?

10.   За защитата съм съгласен,но какво вие ще направите за нас? Освен че ви плащаме за различни луксове,търпим скандали с и без повод,длъжни сме да бъдем такива,каквито вие искате(да отговаряме на представите ви от детството за идеалния,които тогава са сверявани за последно) и да печелим като Бил Гейтс(винаги може и по-добър доход да имаме...),сега ще ви и станем лични телохранители и ще рискуваме живота си срещу най-отявлената измет на България(едва ли друг би посегнал на жена),значи е време и ние да получим нещо в замяна.Какво предлагате?

11.   Много остаряла тема, но днес е точно подходяща и се отнася до истанбулската конвенция! Всеки си има собствено мнение, но всички забравят основното правило. Имаме си много хубава българска поговорка! - "Да си бе мирно жената седяла, не би такова чудо видяла! " От ясно по-ясно е, че мъжът е този, който ще пребие от бой жената, когато се почувства обиден или омерзен от постъпката и. Там е работата, че днешните модерни жени се самозабравиха, и решиха, че морето им е до колене, понеже законите ги насърчават към гавра с мъжете! Мъж който държи на жената до него винаги би я защитил, но ако жената нарочно е предизвикала конфликт, тогава ще е по-добре да се извини от нейно име за постъпката и, и след това да се разправя с нея на саме! По важното е дали днес останаха още мъже, които да се жертват и защитават жените, които обезумели и лумпенизирани от феминизма, решиха че мъжете са им за всичко длъжни и за всичко виновни, защото са мъже!