Споделена история от Тинейджърски

Постоянно напрежение за оценките и караници?
От 6 клас насам майка ми винаги ме е навиквала за оценки, не за 4-ки или 3-ки, а за всичко под 5. 50. В седми клас бях отличник, завърших с 6 по всеки предмет и 8ми клас реших да се отпусна, защото оценките нямат голямо значение в езиковите гимназии като моята. Завърших по математика и български с 5 за първия срок и едвам майка ми не истеряса. Говореше ми как ще ми вземе компютъра и няма да ми се размине щом съм бил такъв мързел и съм бил доволен на 5. Тя не разбира, че в 8ми клас нещата не са толкова важни, но аз все пак си уча стабилно. Изкарвам 5ци заради 2 или 3 грешки по математика, които не влияят на отговора на задачите, а по български защото не ме бива в съчиненията. Не остана много от годината, покрай тези ваканции. Как да постъпя в тази ситуация, да не се натоварвам психически или да задоволя желанията й и да се спукам от безсмислено учене за едната шестица в бележника?

Коментари

1.   Здрасти! (n_n)
Виж, въпреки, че оценките, , нямат голямо значение'' тази година, не значи, че трябва да ставаш двойкаджия, нали? Опитай се да поговориш с майка ти и да й обясниш, че те натоварва по този начин и ти трябва въздух. Освен това, петицата не е лоша оценка, нали?
Желая ти успех.

2.   приятелю майка ти как може да изтеряса заради 1 5ца мята ме хвалеше за тва ако имаш 2ка 3ка разбирам ама 5ца тва не е нормално майка ти не е добре

4.   приятелю aз сaм нa 17 и сaм десети клaс до осмии клaс бях точен от към обучението зaщото тaм ти взимaш основно обрaзовaние. кaто бях в девети клaс почнaх дa се отпускaм полекa и сегa кaто сaм десети сaмо кaто се сетя зa дск лошо ми стaвa, a инaче от към оценки видях че си писaл по мaтемaтикa тaм немогa повече от 4 дa изкaрaм :д но мaйкaти донякaде е прaвa и донякaде юреовеличaвa зaщото вярно е aко учиш после в живптa ще ти е лесно, но не бивa все дa те кaрa или зaдължaвa кaмоли пък дa те зaдължaвa дa стоиш нaд тетрaдкоте и учебниците, a товa със зaплaхите зa компa и дa ти говори сaмо с говоренето ще си остaне