Споделена история от Тинейджърски

Помощ на приятелка
Ами... Всичко е много странно и объркано. Благодаря на всички които прочетат историята, защо наистина съм объркана и имам нужда от съвет.

Родителите ми се разведоха когато бях във втори клас. С татко се виждаме всяка седмица и дори ме прибира от училище когато свършвам по-късно втора смяна. Преди горе-долу година той завърши второ висше психология. Той никога не бил от онези родители които въртят очи с изречението "детски работи" <--- това е малко пред история. Сега да се върнем в настоящето.

Една от най-добрите ми приятелки има много проблеми. Напоследък и се насъбират хиляди неща на главата и все повече се притеснявам за нея. Плаче често, изпада в депресия, няколко пъти ъм... ряза се по ръцете (бяха 2-3 пъти и обеща че няма да се повтори)

И тъй като вече се чувствам напълно, напълно безсилна в ума ми се зароди идеята да помоля баща ми да говори с нея, като психолог. И въпреки че знам че той ще се справи, сега след като го уредих (смисъл говорих и с двамата) идея започна да ми се струва супер глупава.

Моля ви, дайте ми някакъв съвет как да постъпя...

П.П. Ако има значение на 15 съм. Тя също.

Коментари

1.   Не е лошо като идея, осъществи я ии да видим какво ще стане, може пък много да и помогне. Нищо и никой не губи от това. :)

2.   Много добре си постъпила.Крайно време е в България да се приеме идеята, че психологът може да помогне и не трябва да си луд, за да го посетиш.
Сигурна съм, че баща ти ще се справи и ще и помогне.

3.   Браво миличка. Постъпила си правилно

4.   Ахахааахх обичайните момичешки драми на тази възраст.
Някъква лигла е сигурно тая мома.Рязала се по ръцете?Айде стига простотии.Един здрав бой и трябва на нея.

5.   Напълно съм съгласна с номер 2

6.   Е сега номер 4 има хора с по - податлива психика, никой не е префектен все пак и всеки понася различно нещата от другия...Аз също съм скептичка по отношение на психолозите и не вярвам в техните умения, но щом момичето е намерило начин защо пък да не се опита ... Понякога ставан "чудеса" , може пък и някой - друг разговор да помогне...
Авторката браво за решителността , нека седнат двамата и да поговорят ... това е постъпка на истински приятел
УСПЕХ и на двете