Споделена история от Тинейджърски

Как да разбера дали ме харесва?
Отскоро си харесвам едно момче от нашия клас (8 клас съм) и миналата година също си го харесвах малко (но той миналата година не ми обръщаше внимание). В началото на тази година той само ми говореше някви глупости, просто се държеше като пълен идиот и когато така си говорехме той каза че харесва едно друго момиче от класа, а пък и преди това се носеха някви клюки, че харесвал едно момиче от друг клас и т.н. И аз разбира се престанах да го харесвам, но от скоро време нещо нещата почнаха да се променят.

Когато погледна към неговия чин и той ме гледа, той ми се усмихва и аз му отвръщам или пък обратното, днес например той ме гледаше и аз също се бях обърнала към него и се гледахме малко, аз му се усмихнах и той също. Преди да почне някой час (ние много рядко си пишем домашните) по математика например все идва при мен да му дам да препише или преди някакъв друг час. Преди една седмица имахме контролна и той дойде при мен и ме помоли да седна пред него за да може да преписва (аз се водя "зубър" в класа). И така аз седнах там и той само ме дразнеше, правеше някакви глупости за да ми отвлече вниманието и т.н.

Миналия ден пак искаше да препише по нещо и аз не му давах, и му викам що само от мене искаш и едно момиче се обади защото те харесва той си замълча, дори лекичко се усмихма (а и това се случва вече доста пъти: някой казва че той ме харесва, а той нищо не казва). Дори по едно време аз исках да се размести и да седне с мене и той още от първия оът се съгласи макар това място да беше най гадното от местата в целия клас (дори ми се струваше че иска да седне там в най скоро време). И така постоянно се мотае около мен.

А пък и едно момиче само ми повтаря к’во става (за него става въпрос) и аз и викам за кое и тя вие с него к’во става между вас и аз нищо и тя ми вика не виждаш ли как те гледа а и не само тя ми го е казвала а и други момичета. Дори си мислеха че сме гаджета но не е така. Той не е от най красивите момчета но е хубав до някъде. Аз съм леко пълна, не съм от красивите (аз не се мисля за такава) но другите са ми казвали че съм готина, слаба, красива и т.н. Когато му пиша той ми много рядко ми отговаря или след часове. Знам че вие ще ме посъветвате да го питам дали ме харесва, но аз не мога да го направя. Моля ви посъветвайте ме какво да напражя, как да разбера?

Коментари

1-50 от 138

1.   Честно да ти кажа, аз никога не съм имала нужда от думи и потвърждения, за да разбера, че някой има симпатии към мен. Това просто се усеща. Дори не е нужно да ти каже нещо, или да те гледа. Може би женска интуиция-не знам, но пък до сега никога не ме е подвеждала:) Щом не искаш, не го питай директно, а и на вашата възраст не е най-добрия вариант, тъй като има голяма възможност да го уплашиш.
Envy Me

3.   Можеби наистина те харесва, а можеби само те използва за преписване.

Явно се притесняваш да го попиташ директно, но в повечето ситуации това е най-искрения начин да научиш за неговите отношения към теб. Вероятно ще ти е по-лесно да го попеташ когато сте само двамата, затова заще не предложеш да излезете на разходка на пример. Но ако и този начин те притеснява, щом сте от едни клас вероятно имате общи приятели. Започни до ги разпитваш или разучи какво знаят относно неговите чувства.

П.С.Внимавай да не се разочароваш, очаквай всичко.

Moon

4.   Ми аз съм 9 -ти клас и ще ти кажа ,че и мойта ситуация горе-долу е същата ...нищо не прави! Той е мъжа,ако иска нещо да ти каже той трябва да го направи..не го ли направи изчакай малко време и виж дали поведението му се променя,тоест ако те харесва рано или късно ще стане много очевидно...тогава ти си на ход.Спокойно мила,всичко ще се нареди

5.   НЕ МОЖЕШ!!!!

6.   Моля ви, дайте някакви съвети!

7.   Значи като разбереш, че харесва дръга и спираш да го харесваш... ихаа

8.   Eм нзз.. да ти кажа и аз малко ся водя зубара в класа (но има и по големи от мен) .. въпреки че сега се отпуснах много заради момче но тва е др въпрос....

Mомчетата и от мен преписват домашните и сядат околко мен за контролните за да им подсказвам но това не означава че ме харесватт.. :] но щом всички ти казват че той те харесва и даже да мислили че ходите може и наистина да те харесва изчакай още няколко дена или седмица и виж какво ще стане ако наистина те харесва може и да ти го каже скоро.. :]

9.   Виж сега, за да разбереш дали те харесва трябва да отидеш на врачка.Тя ще ти каже.
О не сетих се, попитай го.Това ще свърши работа.Гениално нали?

10.   Не мога да го попитам директно (не ме питайте що...). Или може просто да ми кажете за някакви признаци ако някое момче харесва момиче ( за момчетата: какво правите когато харесвате някой). А и знам за женската интуиция, но когато аз усетя нещо или бъркам или просто не мога да бъде сигурна.
За преписването не мисля че ме използва защото ние сме така по умен клас и всички сме на едно ниво горе-долу, а има много хора от които да преписва.

11.   Направи и ти една крачка към него. Например излесте на разходка, седни до него или просто му подхвърляй някоя зарибявка. Ако се отдръпне или не е готов или не те харесва. Обаче ако изпитва нещо към теб, това ще ускори нещата.

Не знам. Надявам се само да не се заблуждаваш. И аз сядам да момчета понякога, но просто за разнообразие. Прегръщам ги, но просто съм се затъжила, ако ги е нъмало дълго време, или пък настроението ми е преповдигнато. Ако прави същите неща и към други момичета, то тогава едва ли ти си специалната..

12.   Аз съм в твоята ситоация и те разбирам много добре!Моят съвет е ти да направиш първата стъпка,защото аз от собствен опит ти го казвам,че ако ти не направиш първата стъпка той едвали ще те последва!Надявам се този съвет да ти послужи!Моляте като приятел да го сториш,защото успехът ще е налице!

13.   Hомер 12 е права. аз много пъти съм правила първата крачка и винаги е имало щастлив краи. ако не я направиш тои може да си помисли че си безразлична към него.
КЪСМЕТ!!!!!!!!!!!

14.   От автора: Аз 1-2 пъти я направих тази първа крачка, нали питах го дали ме харесва дали иска да сме гаджета просто ей така на шега и той ме отряза. Май след това вече нямам чувства към него... но много ви благадаря за съветите, но може да пишете- може съветите ви да ми потрябват за напред...:)

16.   Такъв преписвач не ти трябва. Определено само те използва.

17.   Здравейте!
Аз съм Маги,На 13 години съм.
Седя с една моя приятелка на третата редица,а това момче,което мисля че ме харесва седи на втората редица
(по средата) и се пада баш до мен.
Непрекъснато ме гледа,в междучасията, идва при мен, когато имахме рисуване той ме попита дали ме кефи неговата рисунка, а вчера докато си ядох солетите той направо взе цялото пакетче.
Помогнете ми да разбера дали ме харесва или не!

20.   Най - вероятно да. Момчетата обичат да привличат внимание (с взимането на пакетчето например). Особено на твоята възраст... повярвай ми знам го - и аз сам на 13 :D:D:D! Ако идва да си говори с теб например и ти си говори с него, шегувайте се или просто се уговорете да излезете някаде ;) (правила съм го)! А после ще си проличи ;)
GooD LucK (y)
:)

21.   На мен пък не ми се налага да го питам, той сам идва и ми казва, а то е доста често нищо че съм 6 клас. Бъди по уверена и той сам ще ти каже, като се има предвид че и аз не съм от най слабите, но пък съм от най - надутите. Не веднъж са ми предлагали. Пробвай, при мен работи... ;) :)

23.   аз вече съм имала приятел, но аз скъсах с него и чи както и да е преди месец харесвах едно момче от другия клас, то няколко пъти ме лъга че ми бил братовчет но аз си знех че не мие се се закачаше с мене и след известно време то ми предложи да сме гаджета и аз се съгласих, но аз си и знаех че така ще направи. Такаче това жехска интоициятака да се каже мисля че трябва да го питаш дали те харесва. КЪСМЕТ

25.   аз съм момче и ще ти кажа че и аз харесвам момиче. Ами ако искаш да разбереш далите харесва той ще те гледа когато ти не гледаш към него и така а най-добрия вариант е да го питаш според мен няма нищо срамно (има и аз незнам кво чакам и нея питам де :Д ) питай я директно и той ако те харесвя ще сте двойка ако каже не казваш че е шега и готово :Д

28.   много си прав. този я харесва, но не смее да си признае.
когато някой те гледа, както той каза, те харесва. и аз знам това, но и аз не смея да си призная, ако той си признае тогава и аз.

33.   много си прав. този я харесва, но не смее да си признае.
когато някой те гледа, както той каза, те харесва. и аз знам това, но и аз не смея да си призная, ако той си признае тогава и аз.

34.   Значи внимавай... Аз имах подобен " проблем " и се разочаровах той се държеше по същия начин, само където не преписва защото е друг клас и накрая се оказа че не ме харесва и сега съм много разочарована понеже и аз го харесвах и то много. И сега компанята ни се разпадна.

35.   ТЕМАТА Е СТАРА

37.   аз, живеия в един блок там има едно момче аз бях луда по него но неговия приятел жие при него така един ден се фидиях с впросния му приятел той ме гледа при всеки одобен момент осмихвсе днес нпример мина до мен и аз се спнах от стола и тои вика леко после излизах и двамта бяха навън и като ме видат този првия дето си падах, по него му вика фсе гадни неща все се ръчкат смеят батат играят тенис тои вика пищи като ме погледне и аз го гледам и малко и навеждам поглет хващаме срам а и днес видех и двамта ме гледат единия е цветан другия деан и деан все краката и очите ми гледа незнам помогнетеми посветваитеме.

38.   ИЗВИНЕТЕМЕ АКО ИМАМ ПРАВОПИСНИ ГРЕШКИ КЛАВИТЮРТА МИЕ СТАРА И СА ИСТИХА БУКВИТЕ ВЕЧЕ ДОРИ И АЗ НЕЗНАМ КВО ПИША АЗ САМ НА 17Г ДЕАН Е НА 19 Г А ЦВЕТОМИР НА 20 Г МОЛЯВИ ПОМОГНЕТЕМИ И ПАК СЕ ИЗВИНИЯВАМ ЗА ГРЕШНИТЕ НЕМА С КОИ ДА СПОДЕЛИЯ КАКВО МЕ МЪЧИ МИСЛИЯ ЧЕСА ВЛЮБЕНА ЛОШОТОЕ ЧЕ И БРАТОФЧЕТКАМИЕ МЮБЕНА В НЕГО ДОРИ ПРЕДИ ИМХА ВРСКА

39.   38, ако в момента е сам, защо не?
Братовчедка ти не е купила човека на пазара, а и хора не могат да се притежават.
Всичко между тях е минало, щом са скъсали - поговори с нея

40.   праваси БЛАГОДРИЯТИ ами годините аз на 17 тои на 19 братофчетками дори неиска да си пише с мен на скаипа болкираме и товае тои постояно ме зяпа вчера седи в колати и гледа осили музикта дори има куче вна блока по същия начин както аз го галия иси играия с него и тои го прави мн го харесвам обаче лошотое че и двамта ме гледат е деан мо личи чеме харесва но знамли примерно аз ходия слушам меузика от телефона тои виде сего и тои слуша музика като аз си извадия телефона и тои си вади неговия телефон преберлиго аз пребираго и тои и винаги прави некви дивоти скача вика инче е готин осмихнат винаги се сме леле наистина несам се чуствала така мн ти БЛАГОДРИЯ 39 брачетками дори и да искам да поговорим тя неиска помогнетеми мн сам обркна

42.   Хахахаха, колко сте смешни... зубърките?! Дори не можете да пишете грамотно!

43.   Аз харесвам едно момче бяхме на лагер с него той ме харесваше личеше си ,но почнаха зарибяващите коментари и сякаш се одръпна.Сега като се видим в училище той навежда глава и леко се усмихва или ме поглежда за миг и пак леко се усмихва .когато се засечем заедно в един коридор виждам как от време на време ме следи с поглед.КАЖЕ ТЕ МИ МОЛЯ ДА ЛИ МЕ ХАРЕСВА МОЛЯ???

45.   И аз имам проблем с едно момче ( искам да ми помогнете) в един клас сме двамата. много е сладък с руса коса и сини очи леко е по нисък от мен с 3-4 см. но аз съм луда по него! не знам как да го накарам да ми обърне внимание. понякога се лигави и си викам не го харесвам край. но на другия ден чуствата се връщат. понякога се опитвам да да го питам след училище дали ме харесва но той винаги се прибира с компания. той ми хвърля няколко погледа всеки час. когато бях в 2 клас разбрах че ме е харесвал като бях на градина, но сега не знам дали ме харесва помогнете ми! :-(

46.   №45 100% си 4 или 5 клас

48.   Аз бях в 7 клас когато имах първо гадже (аз съм момче) стана така. Бяхме на една екскурзия с нашия клас и с едно момиче и с един приятел от нашия клас гледахме филм в моята стая и по едно време я прегръщах постепенно и видях че и харесва и я прегърнах по обидително. Вечер си направихме парти от целия клас и преспахме вечерта в нейната стая като всички си тръгнаха. И така както и да е искам да ти кажа че ако те харесва той ще направи нещо подобно но може да не ти каже.

49.   Здравейте. Казвам се Ива и съм на 13 години...
Имам въпрас към вас... Искам да знам какви са признаците, какво правят момчетата, когато харесват момиче? При мен ситуацията е различна... Не се познаваме, не си говорим, но си знаем имената.... Мои приятелки ми казват, че ме харесва, но аз не мога да разбера дали е вярно.. Ако може ми кажете по какво се разбира.. Моля ви! Имам нужда от вашия съвет!!
Благодаря предварително!

51.   Здравейте. Аз се казвам Розел и съм на 14 години.
Имам въпрос. Как да разбера дали ме харесва.
Той понякога ме закача и побутва. Много мои приятели казват че ме харесва. Но никога не говори с мен и това ме тревожи. Имам нужда от вашия съвет. Моля ви. :( :( :(

53.   Не се страхувай да го питаш но не рискувай защото ще се прецакаш. Наи добрия начин да разбереш дали момче те харесва е да го накараш да ревнува...

54.   Здравейте, казвам се Лорета и съм на 14 години!
Историята е дълга. От моето село има момче което харесвам от 3 години. След време то разбра, но не каза нищо. Имах чуството че го е срам от това. То винаги се сабираше с приятели на една площадка но мен ме беще срам да отида на площадката когато той е там. Тази година моята най - добра приятелка ме накара да отида там та каквото ще да става. Като отидохме всички ни зяпнаха. Беше много неловко. Но след време когато отвахме там имах чуството че ни гледат защото изкат да разберат повече за нас.
Един слетобед ние пак отидохме там. Вички мой приятели също бяха там. Те се закачаха с тях защото беше излязъл слух че те пушат. Аз чух каво ги рапитват и се засмях. Тогава 3 ма от тях се обърнаха и ми намигнаха. Аз останах като тресната. После най - добрата ми приятелка си тръгна а аз останах сама. Всички се опитаха да ме накарат да отида при тях но мен ме беше срам и не отидох. Но те не се отказаха и се опитаха да седнаъ до мен но аз си тръгнах. Да сега ще си кажете че съм направила грешка но беше прибързано.
На същата вечер те дойдоха пред нас и започнаха да викат името ми. На мен ми стана някък приятно че са дошли точно пред нас да викат моето име. (О пропуснах да кажа че той си имаше гадже след като аз се престраших да отида на площадката). Аз някак се ядосах от това което той направви и пуснах слух че и аз си имам гадже.
След няколко дни се събраха пред едно училище пак до нас. Аз бях с моята най - добра приятелка. Смеехме се, викахме, пищяхме и др. След малко един причтел на момчето което харесвам дойде и ми че момчето което харесам не ме ревнува. Аз му казах че е збъркал и че изобщо вече не гохаресвам.
След няколко дни момчето което харесвам отишло при една от мойте приятелки която е много по малка от мен и я попитал дали го харесвам. тя му казала че не го харесвам и че си имам гадже. И той останал разочерован. Но от както разбра "че си имам гадже" се държи различно. А на мен ми харесваше как се държеше преди. Имам предвид че ме гледаше, следеше ме, пишеше имети ми на стените на училището и др. Но сега е различен. И донякъде имам чуство че излиза с гаджето си само за да ме дразни.

Какво да правя? Искам да знам дали ме харесва или не? Много съм отчаяна! Вече си мисля че не трябваше да казвам че си имам гадже! Моля жи помогнете ми!!!

56.   Здравейте, аз съм Лорета.
Пиша ви отново защото искам да ви питам още един важем въпрос. Когато той мине покрай ме не ме гледа. Сякаш се срамува. Моите приятели ми казват че ме харесва но аз не го вярвам. Той с нищо не го показва. Сякаш ме избягва. Имам нужда от помоща ви. Моля помогнете ми!!!

57.   Номер 56, разбира се че те харесва но просто се срамува. Предразположи го и му покажи че няма смисъл да се панира. :)

58.   Здравейте казвам се Еми, и съм на 9г.

Знам че ще кажете че още съм малка за гаджета но аз си харесвам едно момче. Той е с две години по - голям от мен. Вчера ме беше карал да си станем гаджета но мен ме беше срам. Също и разни глупости който ще е по добре да си замълча. И въпросът ми е такъв че приятелите ми казват че ме харесва с мен се държи малко по зле. Някой са ми казвали че едни момчета се държат добре а други зле. Но аз вече незнам какво да мисля!!!

Моля ви помогнете ми!

59.   Боже да ви имам ши*аните проблеми..На 10 ли сте?Отиваш и го каниш на кафе.Ако ти откаже, окей не те харесва.Не е малък че да почне да се смее, като разбере че го каниш на кафе.Пффф лапешки истории

61.   Имам голямо затруднение. Имам гадже но едно момче от моя клас ме харесва. Вчера аз и гаджето се бяхме разбрали да се видимза моя блок. Но тогава взе че дойде ттози от моя клас. Аз му казах да се разкара и той взе че ме целуна. Тогава дойде и гаджето ми и ни видя. Аз му казах че е станала грешка но той не ми повярва и сега сме скарани. Моля ви дайте ми съвет. Отчаяна съм. Как да го накарам да ми повярва.

62.   Здравейте! Аз сам момиче на 12 и харесвам едно момче на 13 тои учи в друго даскало кара скейтбоард и винаги като направи някой номер гледа мен и приятелката ми и тя го харесва признахме му но той не отговори днес бяхме в една компания седяхме на две пейки аз го гледах тои сщо ме поглеждаше я очите и така не си говорим те седяха на една пеика и като видяха аз и приятелката ми да отиваме кам тях избяга те играят футболл и ние ги гледаме тои си саблича блузата катери се по дарвета чекне се по едни лостове ;дд и после ни поглежда вчера едно момче ме закачаше и тои постоянно ни гледаше неговите приятели постоянно ни закачат но доста хора казват че харесва друго момиче според вас дали ме харесва

63.   Харесва те, щом те гледа :)!!!!

64.   аз харесвам едно момче и е на 15 колкото мен. Не сам сигорна дали ме обича. От един клас сме. тои ме гледа понякои път и един пат си изтържах химикалката и тои ми каза по полека и се усмихна и нз моля жи помогнете ми
благодаряви предварително!

65.   Охх аз пък съм почти на 17 и харесвам едно момче от моя клас... не знам как да разбера дали и той ме харесва, а не мога да го питам. Мога да ви кажа, че от известно време се навърта около мен, закача ме... даже учителката ни по история му каза пред всички, че подозира, че ме харесва и той се изчерви. А и друг мой съученик ми каза, че ме харесва, щом се държи така през повечето време. Моля ви, помогнете, дайте някакви мнения. ;с :}

66.   здравейте аз съм момче на 6г. и харесвам едно момиче на 2 години какво да правя? :д :д

68.   Браво, но аз обичам момиче от 3 а клас , много я харесвам и като стана голям искам да си оженя за нея.

69.   И аз се чувствам така. Той само се обръща и ме гледа и само идва покрай мен и уж си говори с приятели, но аз знам, че не е просто така случайно.

70.   Здравейте, Аз съм На 14 години и Харесвам едно момче 2 години по - голямо от мен. Но въпросът е такъв, че това лято бях гадже на най - добрия му приятел. Сега и двамата ме харесват и само ме молят да им дам шанс.. но и двамата са много сладки и не мога да реша. Знам че въпросът ми е много тъп, но вече не знам какво да правя. Постоянно мисля за това. Опитвам се да ги избягвам, защото не мога да реша, но те само ме следят, за да да ме видят! Моля ви от все сърце да ми помогнете!!!

72.   Добре. Може ли ии аз да разкажа за мойта история!!! Всички мии казват че ме харесва и че имам шанс с него.. обаче аз не съм сиг.
Нз дали ме харесва. Мн пъти съм го виждала как ме гледа приятелите ми също!!! И нз какво да правя!!? Той знае че аз го харесвам обаче на всички казва че не ме харесва!!! Ама има 2 варианта: 1 - вия може наистина да не ме харесва а 2 - рия може да ме харесва обаче да не иска никой да знае? ! Помогни мии моля тее? Какво да правя.. искам да стане нещо между нас!?

1-50 от 138