Споделена история от Тинейджърски

Как да разбера дали ме харесва?
Отскоро си харесвам едно момче от нашия клас (8 клас съм) и миналата година също си го харесвах малко (но той миналата година не ми обръщаше внимание). В началото на тази година той само ми говореше някви глупости, просто се държеше като пълен идиот и когато така си говорехме той каза че харесва едно друго момиче от класа, а пък и преди това се носеха някви клюки, че харесвал едно момиче от друг клас и т.н. И аз разбира се престанах да го харесвам, но от скоро време нещо нещата почнаха да се променят.

Когато погледна към неговия чин и той ме гледа, той ми се усмихва и аз му отвръщам или пък обратното, днес например той ме гледаше и аз също се бях обърнала към него и се гледахме малко, аз му се усмихнах и той също. Преди да почне някой час (ние много рядко си пишем домашните) по математика например все идва при мен да му дам да препише или преди някакъв друг час. Преди една седмица имахме контролна и той дойде при мен и ме помоли да седна пред него за да може да преписва (аз се водя "зубър" в класа). И така аз седнах там и той само ме дразнеше, правеше някакви глупости за да ми отвлече вниманието и т.н.

Миналия ден пак искаше да препише по нещо и аз не му давах, и му викам що само от мене искаш и едно момиче се обади защото те харесва той си замълча, дори лекичко се усмихма (а и това се случва вече доста пъти: някой казва че той ме харесва, а той нищо не казва). Дори по едно време аз исках да се размести и да седне с мене и той още от първия оът се съгласи макар това място да беше най гадното от местата в целия клас (дори ми се струваше че иска да седне там в най скоро време). И така постоянно се мотае около мен.

А пък и едно момиче само ми повтаря к’во става (за него става въпрос) и аз и викам за кое и тя вие с него к’во става между вас и аз нищо и тя ми вика не виждаш ли как те гледа а и не само тя ми го е казвала а и други момичета. Дори си мислеха че сме гаджета но не е така. Той не е от най красивите момчета но е хубав до някъде. Аз съм леко пълна, не съм от красивите (аз не се мисля за такава) но другите са ми казвали че съм готина, слаба, красива и т.н. Когато му пиша той ми много рядко ми отговаря или след часове. Знам че вие ще ме посъветвате да го питам дали ме харесва, но аз не мога да го направя. Моля ви посъветвайте ме какво да напражя, как да разбера?

Коментари

51-100 от 138

76.   здрвавейте казвам се дидка от 4 ти клас съм и харесвам едно момче. Един път слет обяд като бяхме на занималня и нали аз се озъртах защото чух шум и го видях и той ме видя и ми намигна. Не се държи като другите момчета да ме обижда да ме бие

81.   Здравейте и аз имам въпрос. Харесвам едно момче и целия клас казва, че и той ме харесва. Той пее (сигурно на шега) името ми в една песен: моя любов, моя......... . Вече си казвам, че не ме харесва, защото спря да го прави. Но вчера пак някой каза, че той ме харесва и той започна да прави сърца с ръката си и да сочи него си и мен. Аз бях го забравила, но пак започнах да го харесвам. И вчера ме попита дали може да види с кого си пиша, аз разбира се отказах. Той ми каза, че на любовта не се отказва. Моля ви МОМЧЕТА И МОМИЧЕТА помогнете ми искам да разбера дали ме харесва. Предварително благодаря. :)

82.   Чесно, да ти кажа мисля, че те харесва! :-) :-) ;-) :-)

83.   според мен и ти се дръж със него както и той се държи със тебе ако сядате заедно опитай се да му хванеш ръката виж как ще реагира

85.   И аз си харесвам едно момче от моя клас, то седи пред мен и постоянно се обръща назад и ми намига, заговаря ме. Всички ми казват, че и той ме харесва. Дори и момичето, което го харесва ми каза да приема, че той ме харесва, а пък и момичето, което седи до мен ми казва, че постоянно се обръща назад, защото ме харесва. Помогнете ми! Какво да правя?
Мерси, предварително!

Момиче, 12

86.   Аз много харесвам едно момче от моя клас Постояно изкаше да се хващаме А едно ми се усмихва А пък един ми показва сърца Немога да се справям с толкова момчета Ако някой ме подкрепя че момчетата са непоносими да ми пише

91.   Здравейте
Преди време един 25 годишен мъж ми прати покана за приятелство в скайп . Аз я приех ,защото мислех ,че е едно момче ,което харесвах и подозирах ,че и той ме харесва и се представя за друг ,защото го е срам открито да си пише с мен . На следващият ден започнахме да си пишем . Той ме пита как съм ,дали си имам приятел ,от кой град е приятеля ми ,в кой квартал живея и т,н . След това ме пита дали до сега съм правила се*кс ,дали иска да правим секс . Искаше около 2 ,3 пъти да му се показвам по камерата аз му се показвах , като го питах защо иска да ме вижда той одговори : е как защо -нали ще станем приятели ,а аз му написах ,но нищо повече от приятели ,а той написа : Ще помислим малко . След това поиска да му се покажа гола ,но аз не му се показах . Той ме попита дали имам по-големи приятелки ,а аз му казах ,че нямам . След всичко това разбрах ,че не е момчето ,което харесвам ,а е друг и се изплаших . Казах му ,че ако не спре да ми пише глупости ще го блокирам ,а той започна да се бъзика с мен . След това започна да ме успокоява да не се плаша ,че няма да се видим . И отново започна да ми приказва за се*кс ,а аз му казах ,че ще го блокирам и той каза ок . Аз му написах ,че много ще ми липсва в кавички ,а той написа : И ти на мен ,ама няма к'во да правя . И накрая го блокирах ...
- Въпросът ми към вас е : Дали ме харесва ,или просто иска се*кс ....
П. С -аз съм на 13 години

92.   Това момче само те използви за да препише

94.   help me на 19 съм имам гадже от 2 години. Работя в един денонощен магази и колежката която идва да ме сменява си води един приятел с нея запозна ни много симпатичен говорим си под базиква ме се пушим си пред магазина заедно мама ми е разказала всичко за него а той е толко миличък добричък. как да разбера дали и той си пада по мен :) съветии моля пред голяма дилема съм

95.   Здравейте казвам се Мария и съм на 13 години. Не съм сигурна дали харесвам даденото момче от моя клас. Той се държи странно постоянно ме спъва нарочно и казва ''опа сори не те видях'' но знам че не е така. Само ме разсейва през часовете и ме дразни нарича ме по всички възможни тъпи прякори и само ми се смее когато се издъня. Харесва ли ме? Знам че момчетата дразнят момичетата когато ги харесват, но малко се съмнявам. Помогнете ми дали ме харесва аз не мисля така тъй като аз не го харесвам как да му откажа ако е така. Притеснявам се.

96.   Аз съм в същата ситуация...обаче направих първата стъпка и исках да се видим първият път не стана не изчезнах ме на разходка обаче след 1 седмица ми се обади и каза че иска да се видим не отказах срещнах ме се за някъде 1час и си говорихме. ... Иначе и аз му пиша обаче не ми отговаря или рядко...направи нещо за да те забележи например ние живеем на една улица и след училище ходив всеки ден заедно и аз съм пълничка;)) направи първата стъпка!! Иначе губиш..

97.   Здрaвейте. Нa 14 съм и си хaресвaм едно момче нa моятa възрaст. Не учим в едно училище но ходим зaедно нa тенис. Винaги когaто го погледнa той също ме гледa. Мил е и винaги се съобрaзявa с мен, изслушвa ме. Нa няколко пъти кaто си говорим кaзвaме едно и също нещо по едно и също време, споглеждaме се и се усмихвaме. Вчерa бях с приятелки нa центърa и го видях в дaлечинaтa, тогaвa нaведох глaвa и се прaвех че гледaм пътя. Но кaто го приближих все пaк го поздрaвих и той също ме поздрaви и известно време се гледaхме. Кaто го подминaхме приятелките ми зaпочнaхa дa ме прегръщaт и ми кaзaхa че докaто съм гледaлa нaдолу той не е отлепял очи от мен. Зaпочнaх дa си мисля че и той ме хaресвa зaщото приятелките ми постоянно ми повтaряхa че предосещaт aз и момчето което хaресвaм дa стaнем гaджетa. Днес обaче кaто си влезнaх в facebook зaбелязaх че е хaресaл много снимкa нa момиче което е много по хубaво от мен.... Кaкво ознaчaвa товa? Моля, помогнете? Той дaли ме хaресвa?

98.   Веднъж ми се случи така че да закрия една приятелка да не я обарва едно момче от нашия клас (незнам дали знаете какво значи да обарваш но както и да е)и се изпъчих да я закрия тя е пишна така да се каже, а аз съм кльоща с гърди и имаше до нас още две момчета единия от моя клас, другия от съседния клас и като се изпъчих ми се оформиха гърдите под ризата и момчето което гонеше моята приятелка каза изпъкнаха ти гърдите и двете момчета до нас започнаха да ме гледат цял ден в гърдите. Всеки ден ме дразнят обарват постоянно незнам какво им става??? Помогнете ми какво да направя за да разбера харесват ли ме или какво?

100.   Хора всички ли сме съгласни,че момчетата са много голяма загадка

102.   Хaресвaм едно момче, но незнaм дaли и той ме хaресвa.... Еднa приятелкa ми кaзa че ме е гледaл преди дa влезнем в кaбинетa по мaтемaтикa. Където и дa ме види или ми мaхa или ми вдигa вежди или ми се усмихвa и aз му отвръщaм... Зaедно игрaем бaскетбол и той сaмо ме дрaзни. Кaзвa ми "слaбaчкa" и т. н., но всеки път когaто той и приятелите му игрaят ме кaни и aз дa игрaя с тях. Всякa вечер го сънувaм... Еднa вечер му писaх мaкaр че той до сегa не ми беше писaл нито веднъж. Той ми отговори и ме попитa кaк съм, кaкво прaвя, дaли още игрaем бaскетбол с моите приятелки.. и т. н Aз го покaних дa игрaем нa другия ден бaскетбол и той кaзa, че ще дойде, но тaкa и не дойде. Немогa дa рaзберa дaли ме хaресвa.. ПОМОЩ! Дaйте ми съвет моля! Не могa дa му пишa пaк ще ме помисли зa досaднa, ще чaкaм той дa ми пише, но не го прaви.

103.   Спокойно аз съм по същия начин, само дето съм 6 клас, а момчето, което харесвам осми.
И на мен са ми казвали, че ме харесва, но той не го е показвал.
При теб има много голяма надежда. Може би наистина те харесва, но го е срам да го покаже.
БЪДИ ГОТОВА НА ВСИЧКО!!!

104.   При мен е същото. Но без преписвaнето. Той е слaдур и много го обичaм. Мисля, че е по-добре да му кажеш, аз ще направя така, защото ако се голове по-силно от сега и отговорът му е "не" (не ти го пожелaвaм), ще те боли повече. Знам, че е трудно и трябва курaж, но покрай. Например кажи го бързо или на друг език, който и той знае. Успех и пиши кати стане, чaо .

105.   Харесвам едно момче, но незнам дали ме харесва тримата с приятеля му от неговия клас и приятеля му от моя клас всеки ден се закачат с мен, но не само ке се закачат с мен. Незнам вече кой ме харесва навсякъде момчетата ме закачат и заглеждат независимо от възрастта. Въобще момчетата са егаси и чудото!! Моля ви за помощ!!!

106.   Здрaвейте отново aз съм номер 102. Днес товa момче ме зaговори, кaзa ми: "К'во стaвa" може би щяхме дa си говорим още, но той беше с приятели и явно му беше неудобно. Много съм щaстливa.... преди 3 дни ние имaхме Мтемaтикa, a те Бългaрски(кaбинетите сa един до друг). И ние и те се събирaме нa групички и си говорим между нaс... тяхнaтa групичкa беше нa един метър от тaзи в която бях aз.... aз се обърнaх нaляво и когaто отново се обърнaх го зaвaрих дa ме гледa, явно се зaсрaми че го хвaнaх и зaтовa ми нaмигнa.. Вече незнaм кaкво дa мисля.... имaм симпaтии към него, но незнaм дaли е взaимно... Моля Ви зa съвет! Много ще съм Ви блaгодaрнa...

109.   А ми според мен ще е добре например да кажиш ти харесваш ли ме и също ако ме харесваш ми кажи

111.   Здравейте аз съм на 13 и харесвам едно момче, малко по -ниско е отмен ама напоследък се държи много мило с мен... в часовете непрекъснато ме гледа.. в междучасията доста често е с мен.. но най-вече преди или слид училище се мотаем заедно и също много обича да преписва от мен... преди няколко дни аз седнах на последния чин сама а той пред мен също сам и като видя че седя сама веднага ми предложи да седнем заедно и аз приех иначе предишния час се застъпи за мен аз тогава мн се зарадвахх... харесвам го много но нз как да разбера дали той ме харесва но без да го питам Моля ви помогнете ми

112.   Здравейте аз съм на 13 и харесвам едно момче, малко по -ниско е отмен ама напоследък се държи много мило с мен... в часовете непрекъснато ме гледа.. в междучасията доста често е с мен.. но най-вече преди или слид училище се мотаем заедно и също много обича да преписва от мен... преди няколко дни аз седнах на последния чин сама а той пред мен също сам и като видя че седя сама веднага ми предложи да седнем заедно и аз приех иначе предишния час се застъпи за мен аз тогава мн се зарадвахх... харесвам го много но нз как да разбера дали той ме харесва но без да го питам Моля ви помогнете ми

113.   Здравей номер 112, очевидно е, че това момче има симпатии към теб, но изчакай малко. Ако много много го харесваш поглеждай към него за шест секунди, после за три и накрая за две след тези две секунди отметни коса и просто тръгни на някъде. Това момче със сигурност ще лапне още повече по теб. Знам това от личен опит.

114.   Мерси много но как да се държа с него

115.   Ами дръж се с него приятелски. Щом се познавате се дръж приятелски. С момчето, което харесвам само се зяпаме или само здравей си казваме, нищо повече и също така той винаги си намира по нещо да дойде до нашата стая в училище или понякога се записва на състезанията на които и аз се записвам или рита топката зад мен за да му я подам или да дойде до мен да я вземе.

116.   Здравейте аз съм номер 112!! Вчера същото момче ми направи сканскандал след като имах предизвикателство да го целуна и ми каза цитирам " само знаеш да целуваш " и много се изнерви но после всякаш нищо... пак се държа толкова мило както преди какво да мисли моля ви мнения :)

117.   Ооо ами явно не иска да сте гаджета, а просто приятели. Поне аз така си мисля. Незнам

118.   Здравейте аз съм номер 117 харесвам едно момче и той преди ме харесваше,но сега нещо се промени вече не ме гледа не идва до нашата стая да види какво правя,вече не ми казва нищо и когато отивам с пола на училище не ме гледа както преди незнам вече какво стана.Помогнете ми да разбера дали още ме харесва!!!Моля пишете!

119.   Разкрий чуствата си .Аз съм на 9 и мисля че едно момче ме харесва .Той се мотаеше при мен постоянно (зубъра съм аз в класа) и съм слаба 27 кг. Той направо ме дразни не знам как сме приятели. Според мен просто го попитай:
- Ти защо се мотаеш при мен?Има други по красиви момичета в класа от мен? Защо?
И той ако не ти отговори значи те харесва!А ако ти каже глупост като "защото си най-умната" мммммммммм затова вече не знам!Успех дано отговорът ми да ти е помогнал ! ! !

120.   Благодаря ти много!! ;-)

121.   Благодаря ти много за съвета, но ме е срам да му кажа това незнам дали няма да каже на всички и те да ми се присмиват. Мисля да го изчакам ако ще ми казва нещо тогава и аз ще му кажа, ако не какво да се прави планетата е пълна с мъже и момчета все ще се намери някого и за мен. Но ти Благодаря много за съвета номер 119. Приятелите ти са късметлии с приятелка като теб, а за това, че сие слаба не се притеснявай и аз съм слаба на 13 г съм и съм 36 килограма скоро ставам на 14 и съм почти 170. А пък и аз съм умна поет отличничка но не ми се подиграват всички искат да са като мен, просто завиждат затова понякога ме дразнят, за тези които ти се подиграват не трябва да ти пука напротив не им обръщай внимание.

122.   Пояснявам 170 см висока

126.   Здравейте!! Харесвам едно момче и искам да му го кажа но ме е страх да не го изгубя като приятел..много го обичам като приятел и като нещо повече

127.   Здравей номер126 аз съм номер117, искаш да разбереш дали и той те харесва? Значи някой ден и иди до него нали сте приятели започнете някакъв разговор и по някое време го питай ти кого харесваш, ако ти каже име на някое друго момиче и каже нещо от сорта на много е готина и красива значи те харесва като приятел, но ако замълчи и се усмихне значи си ти, а има и трети вариант ако излъже, че харесва някоя друга и ти кажи, че харесваш някой друг и виж как ще реагира след време кажи, че мислиш, че това момче което уж, , харесваш'' харесва и теб и ако каже например: ха, а ти откъде знаеш може и да не те харесва оставяй го! значи може би има чувства към теб, аз разбирам ако някой ме харесва само по погледа му или че ме разсмива в час или ми намига. Надявам се съветът ми да е бил полезен!

128.   Здравейте как да разбера дали едно момче ме харесва

129.   Здравейте! Аз съм номер 102. С това момче продължаваме само да си намигаме и да си пращаме погледи, НО една приятелка си харесва един негов приятел, а този ''приятел'' си харесва мен.... така ми казаха, че е казал. Една групичка, в която са момчето което харесвам, момчето което ме харесва и още едно момче, което ме харесва играят заедно Баскетбол. Може би те си говорят за мен и тогава момчето, което харесвам се притеснява и си мисли, че не се интересувам от него... Моля за СЪВЕТ!!! СПЕШНО!!!

130.   Браво на този който го е написал много ми е полезно

131.   това момче те харесва със сигурност просто бъди себе си и отиди при него попитай го дали те харесва ако замълчи значи е твърде срамежлив ако ти отговори да си свободна да му кажеш, че си го харесвала преди

132.   Здравейте!! Харесвам едно момче но не знам как да разбера дали ме харесва без да го питам

134.   Здрaвейте! Отново съм aз номер 129. Веднъж писaх нa товa момче, което хaресвaм от фaлшив профил във Facebook.. когaто го попитaх, кой си хaресвa кaзa че си е хaресвaл някое момиче преди, a сегa не си хaресвa никоя... незнaм дaли го е кaзaл сaмо зaрaди профилнaтa снимкa нa фaлшивия профил(, зaщото момичето нaистинa е много крaсиво и се е повлиял от снимкaтa)или нaистинa не ме хaресвa, a ми дaвa прaзни нaдежди. Много пъти съм кaрaлa мои приятелки дa му пишaт, a той им отвръщa дaже им зaвръзвa рaзговор, a после ги реже... не го рaзбирaм. МОЛЯ ЗA СЪВЕТ! НЕ МОГA ДA МУ КAЖA ЧЕ ГО ХAРЕСВAМ, ЗAЩОТО МОЖЕ ДA МЕ ОТХВЪРЛИ

135.   Има едно момче от нашия клас. Преди изобщо не ми обръщаше внимание, но един ден бяхме излезли на вън с още няколко човека и той се държа по - странно(удряше ме отзад, скачаше по мен) в училище седна до мен и нещо стана и изведнъж се държахме за ръце и това продължи 2 мин. докато в е го видя един негов приятел. Всички го забелязаха, че се държи различно и го питаха защо. Той им каза, но не искат да ми кажат защо. Мислите ли, че той ме харесва?

137.   Здравей номер 135 може би това момче наистина те харесва. Ако искаш наистина да разбереш дали те харесва гледай какво прави с другите момичета ако се държи и с тях така значи е като момчетата от моя клас, които се държат еднакво с всички момичета защото яко ги тресе хормона може и с твоето момче да е така, но ако не го прави с другите момичета и те гледа постоянно и те дразни постоянно значи те харесва. Надявам се, че съветът ми е бил полезен!

138.   137 държи се подобно само с едно друго момиче, което му е братовчедка. И по география го видях, че ме гледа. А един път ми беше станало зле и той го видя това и скочи върху мен и ме пита "какво ти има? " Какво ти има? ".

139.   Ами значи се интересува от теб и те харесва. Аз например харесвам едно момче от съседния 6д клас, а аз съм 6а и не мога да разбера дали ме харесва, защото сме на различни етажи в училище и незнам ту си мисля, че не ме харесва, ту си мисля, че ме харесва.

142.   Има и още едно момче, което ме харесва със сигурност, но както и да е. Та мисълта ми е, че ние бяхме излязли с това момче и това което харесвам. Стана време нали да се прибираме и това момче, което харесвам искаше да го изпратя (ние бяхме пред нас) и ми каза:
-Ще ме изпратиш ли? Нали сме приятели. И аз те обичам?
Та не знам какво да си мисля???? Помощ...

143.   Уаау това, че ти е казал и аз те обичам не е ли малко странно значи е повече от харесване! Пожелавам ти да станете гаджета!

144.   Ние станахме гаджета! Благодаря Ви!!! Но имам проблем... Има едно момиче от другия клас. Едно момче ми каза, че това с което сме гаджета я харесва. Но и двамата (момчетата) като си учат са си говорили за мен...

145.   Здрасти аз съм номер 143 може би това момче, което ти е казало, че гаджето ти харесва друго момиче те е излъгало, защото те харесва ето например аз харесвам едно момче и на тези, на които съм казала, че го харесвам се опитват постоянно да го очернят пред мен, защото ние с него се познавахме преди да го харесвам и нали някои момичета ме питаха за него и нали аз казвам да много е готин и умен и може и при теб да е горе долу по същия начин.

146.   Пишем си по скайпа Обичам те! , купува ми дъвки, сяда до мен, отстъпва ми мястото си, но е гадже и с още едно момиче от другия клас, на което не му обръща и грам внимание. Не знам какво да правя??

148.   Питай го за другото момиче и го питай коя повече харесва и защо има две гаджета едно не му ли е достатъчно.Аз ако бях на твое място това щях да го попитам, но ти си решаваш!

51-100 от 138