Споделена история от Тинейджърски

Семейството ми не го одобрява
От почти година имам вразка с едно момче, което много обичам, а то още повече и от мен ( така винаги се шегуваме). Но точно на връх Нова година нашите научиха и от тогава нямам мира. Какво ли не казаха че не е за мен, че аз съм от град, а той от село, аз съм с образование той не и още и още..... Сега останах вече между тях. Никой не ме пита аз какво искам. Исках да споделя за да ми олекне поне малко. Ще се радвам ако някой ме посаветва....

Коментари

1.   Eми и аз съм от град а авера ми от село и наще не го одобряват но на мен не ми пука щом го обичам ще съм с него поговори с тях на тая тема ..

2.   Ами аз лично никога не съм казвал на нашите за гаджетата си. Мисля, че и ти можеш да не им казваш. Щом са научили измисли си нещо и им кажи ще сте скъсали. И така ходете си заедно обичайте се без да ти пука кво мислят вашите ;) Успех

3.   Ти и твоите родители сте от две различни поколения и няма как да мислите еднакво, те изхождат от опита си, а ти от романтика. Само че животът хич не е романтичен, освен ако вашите не са от новите богаташи. Това, че приятелят ти е от село не е беда - както казва Тодор Колев в "Опасен чар" - "Всички сме от село". Доброто образование е необходимо не само да си намериш работа, добър занаят също е необходимост, оттам нататък следват навици, пороци, възпитание и прочее, които сега едва ли търсиш в човека отсреща. Така че помисли по тези въпроси, рано или късно ще се откъснеш от вашите и ще заживееш свой живот, но бухнеш ли се в слепешката в една връзка, после ще пускаш трогателни истории тук.

4.   Ако найстина се обичате и човека ти е свестен се дръж за него.За образованието, което ти казват родителите ти(предполагам имаш висше) е най-смехотворното нещо на света.Може човек и две висши да има и да е тъп като галош.Селски манталитет имат твойте родители, ако се съди по това изказване.

5.   Остани си с момчето и не обръщай толкова внимание на вашите.Все нещо ще стане

6.   НА колко години си поне кажи? Ако се обичате не го оставай, после много ще съжеляваш, но недей да спиш с него. Срещайте се, излизайте на кафе. Моите родители винаги ми се месят за всичко, но да ти кажа повече ми навредиха отколкото да ми помогнат. Прочети история " Собствените ми родители ме смятата за некадърник" от Семейство. Недей за всичко да ги слушаш после да не станеш като мене.....

7.   Благодаря Ви за съветите Аз съм на 24 години

8.   Хубаво съветвате девойчето да не слуша родителите, но то още живее при тях. И аз така разсъждавах, но когато се отделих с любимия се оказа, че едно е да сме гаджета, друго да сме семейство. Всичко има значение - образование, възпитание, характер, навици /особено трудови/ и т.н. Почти всичките ми приятелки се разведоха, но то е лесно - пращаш децата при родителите /които са давали акъл, но кой да слуша/ и хайде пак търсиш голямата любов. Та не ги слушай, но после и не ги занимавай с проблемите си.

9.   Имаш меркантилни родители. Както повечето между другото. Чудих се дали да ти разкажа, но мисля, че е добър пример. Преди време излизах с едно момиче, почти случайно се озовах на вечеря в тях. Бащата започна от футбола, после ме попита в кой университет съм учил. Казах му, че нямам више образование защото съм прекъснал. Направи доста интересна физиономия. После ме попита каква кола карам. Казах му, че в момента не карам нищо. Бях си продал колата преди няколко дни. Попита ме дали работя, казах не. Тук човека остана без думи. :)) Познайте-бяха забранили на момичето да се вижда с мен. Чак когато им обяснила, че уча авиация и тн, нещата се бяха обърнали на 180 градуса. Започнаха да ме канят на вечери, мачове и тн.:)) Глупава история, но много често срещана.
Ралф

10.   Здравейте имам един проблем и ви моля за помощ имам приятел с който съм от 4 почти 5 месеца вече стана така че влязох в болница тогава се налжи да се запознае с нашите майка ми е в чужбина с баща ми са разведени и аз съм при баба ми и дядо ми баба се запозна с него той се беше мн притеснил заради операцията и баба ми си е помислила че е дрогираан но той не е беше се притшснил обясних и и тя каза че не е за мен каза и на майка ми но за го обичам както и той мен и ми е доказвал не 1 път и двамата искаме да сме заедно и да не се разделяме спали сме и не се съжалявам за това и никога няна да се съжалявам но как да обедя майка ми че не е наркоман и страсшно мн искаме да сме заедно с него тя казва че още съм била малка да имам приятел а аз си уча имам хубави оценки какво още трябва да направя за да го одобри и да сме щастливи с него защото така страдаме и двамата като знаем че тя не го одобрява доста добре се държи с мен и просто чувствам че той е човека с които искам да прекарам живота си знам че звучи налудничево но е така знам също ще се намеря хора да ме критикуват но моля ви за съвет

11.   Родителите ми ме принудиха да скъсам с приятелката ми, защото семейството й не било на нашето ниво. Има много властни и безмилостни родители, какво да се прави! Ако не си чак толкова влюбена и привързана към него- остави го, в крайна сметка- светът и пълен с мъже!

12.   Виж, мила - звучи детски, защото навярно си дете.
Родителите ти нямат право да обиждат момчето, че е от село - в това няма нищо лошо.
Лош е фактът, че и ти не мислиш.
Научи се, чети, образовай се и поживей.
Докажи, че си голяма наистина, за да взимаш решения ( а големите хора мислят за бъдещето).
Погледни през техните очи, защото любовта е сляпа.
И не забравяй, че родителите ти също са били млади, но опитът им гоеори друго..