Споделена история от Тинейджърски

Нещастно момче съм
Здравейте, моята история... за първи път казвам как се чувствам макар и анонимно, защото много добре успявам да прикрия всичко това, пред обкръжението ми. 17 годишен съм приятна визия спортувам, имам приятели, общителен съм дори много, заможно и супер готиното семейство, брат... Това което ме мъчи всеки ден е моето нещастие и негативизъм, Гледам всичко от лошата страна и не успявам да се радвам на малките неща. Има някакъв период от 1 2 дни в месеца в който ми е супер готино и успявам да се отпусна и да се радвам на живот. Никой въобще не подозира, че мога да се чувствам така, но мисля че това е от самия мен, от моята същност, моята индивидуалност, моята личност и зодията - рак. Много съм суетен и винаги намирам косури в визията си и гледам да я подобрявам, въпреки, че всички я одобряват, до някъде и най-малката забележка ме комплексира. Около мен винаги е имало момичета, но никога абсол. никога по специална. Мисля си, че винаги някой се опитва да ми забие нож в гърба, защото може би съм си патил от пишман приятели.. Не успявам да разбера причината за нещастието ми, но и мисля че нямам мотивацията да променя нещо... Ще бъда благодарен ако някой сподели опит или дори гледна точка :)

Коментари

1.   Аз съм момиче на 16, всички мислят, че съм много щастлива, но всъщност не е точно така. Ще ти разкажа малко, за да ти помогне това. Според мен, когато някой ти каже нещо лошо за външния ти вид, ти веднага се комплексираш, защото самия ти не си сигурен в себе си. Примерно ако ти кажат, че имаш крив нос, ти веднага ще повярваш, това значи че и ти мислиш така, но ако виждаш и знаеш, че носа ти е прав и хубав, тогава дори няма да им обърнеш внимание. Проблема е в твоето самочувствие, а не в обидите на хората. Другото е, че хората завиждат. Аз също имам заможно семейство и си позволявам нови дрехи всяка седмица и все маркови неща имам и те веднага ''ооо какво е грозно.. ооо не си го съчетала добре.. '' и тем подобни, да защото завиждат, а не защото наистина е грозно. Хората са готови на всичко, за да сринат другите. Достатъчно голям си, за да го осъзнаеш. Също така не си намираш по-специално гадже, защото ти се перфекционист, както каза си суетен и искаш всичко да ти е на 6, това значи, че искаш и твоята приятелка да е такава. Аз примерно съм много суетна, все си оправям косата, все си гледам дрехите, обаче ако не ме познаваш няма да мислиш така, защото не съм от момичетата, които се снимат с дък фейс, много грим и руса коса. По-скоро съм по-нормална, но да. Опитай се да правиш компромиси, примерно едно момиче може да има супер якото лице, коса и характер, но да е с наднормено тегло и ти автоматично я махаш от списъка си, или пък да има хубаво тяло, но в лице да не е хубава, примерно, знай че няма идеални хора, и аз не виждам лично нещо грозно в себе си, и в лице съм добре и в тяло, но сигурно за теб ще имам нещо грозно, което ще те накара да не си с мен, ако цял живот си така, жена няма да имаш да знаеш. Освен това не показвай, че вашите имат пари, прави се на нормално момче, виж коя ще те хареса така и после й покажи хубавия си дом, не започвай направо от това, че си богат, защото ще ти се лепят много, а няма да те обичат наистина. Не бързай със скъпите подаръци.

2.   Ти си самокритичен към себе си. Към другите подхождаш с голяма доза съмнение, но от друга страна, тайничко очакваш истински приятел, който няма да ти забива ножове в гърба, или пък специално момиче.
Спри да се критикуваш. Ако не си харесваш визията, спортувай. И не очаквай другите да направят нещо за теб, само ти имаш силата :)

3.   Мога те уверя, че не от зодията ти или тем подобни глупости.

Аз съм горе доло същият като теб, на 21 и съм като ходеща черна дупка за позитивни емоции. Считам се за реалист и няма нищо лошо в това.

Единствената разлика е че от това което изброи околоният ти живот в момента е горе доло хубав, докато моят е пълна мизерия, но го приемам какъвто е и това е.

Просто си здраво стъпил на земята и виждаш светът какъв то е, отвратителен и отблъскващ.

"Мисля си, че винаги някой се опитва да ми забие нож в гърба" Ножовете и да ги очакваш няма как да ги избегнеш ефективно, те винаги ще са там.

5.   Защо си мислиш, че е от зодията??? Аз съм зодия скорпион и не съм точно това което пишат за зодията ми. Аз също съм чувствителна много повече от обикновен човек. Аз също съм суетна всеки ми казва, че съм красива готина и т. н а аз нямам грам самочувствие само си намирам кусури като теб. Всички ме харесват само аз не се харесвам.
Моето най-добро предложение за разрешаване на проблема ти е да идеш на психотерапевт. Ще разкажеш как се чувстваш и той ще прецени кое в психиката не ти е добре и как да го поправиш. Казвам го от личен опит. Не е срамно или смешно да посетиш такъв специалист. Напротив, ще направиш най-добрата си инвестиция за себе си. Дълбоко в теб преди време е възникнал някакъв проблем и сега те мъчи и не си наясно със себе си. Потърси помощ и няма да съжаляваш!! Успех!
Ж23

6.   Блъскай повече във фитнеса и си чук.

7.   Към автора : От колко време си така?

8.   Здравей.

Не е хубаво, че не осъзнаваш, че имаш тези две толкова прекрасни неща - семейство, което ти се радва и подкрепя и приятели. Аз например не мога да се похваля с това и ужасно много ми се иска да ги имах. Така че първо се замисли, ако ги нямаше, как би се чувствал. Мно-о-о-го по-зле. Повярвай. ;)
Всеки рано или късно изпитва това, което и ти - аз в по-голямата част от живота си (не, че съм много по-голяма от теб, де :D). Носиш маска за пред хората - разбирам те напълно. Но трябва да промениш малко възгледите си и да се възприемеш с всичките си плюсове и минуси, защото точно те те правят УНИКАЛЕН! Аз също не се харесвах, дори се ненавиждах. Но след време малко по-малко започнах да се възприемем и съответно да се харесвам.
Истинските приятели се срещат рядко. Преди обичах да си казвах "приятели няма, има само познати" и много често ставаше така. Рано или късно те прецакват яко.
Според мен просто ти трябва момиче, с което да се обичате. Всички знаем, че любовта е голяма мотивация. :)

Късмет и успех ти желая.

9.   Това е депресивно - гранично състояние. Отиди на доктор да ти назначи антидепресанти.

10.   Животът е труден... Не си единствен :)

11.   Аз съм същата даже и по-зле. Постоянно раздразнителна, заядлива, много негативна, саркастична, всичко ме дразни, постоянно намирам нещо лошо в хората най-вече в себе си. Даже се чудя защо изобщо имам приятели и с какво съм ги заслужила. Не допускам хората до себе си защото знам че ще ги разочаровам рано или късно. Мисля че сега няма как до преодолееш това. Предполагам е от възрастта и с времето ще отмине. Дотогава поне ще знаеш че не си единствен.

12.   Здравейте! До автора --------> ОТ ЗОДИЯТА Е!!! Майка ми е същата зодия и през повечето време от месеца не е на кеф, но пък през останалите 13 дни е способна да ми купи всичко което поискам... :Р Опитай се да не мислиш за останалите по никакъв начин. Оправяй се сам (от както се оправям сама имам най - добрата приятелка, която може някой да иска), никой няма да ти помогне. Намери си някакво хоби с което да убиваш стреса, слушай любимата си музика (има една приказка "по - хубаво е от оргазъм"). Надявам се да съм била полезна. Успех! :)

13.   От автора: Благодаря на всички за написаните коментари и препоръки, за човека с фитнеса от 3 години се занимавам с фитнес и това ме радва определено. Много хора казват, че имам едно от най-хубавите тела за родените 1997 г защото имам ген, но аз както винаги не смятам така.. няма значение, може би просто виждам света реално и не живея в облаците, единственото кеото ме мъчи и не мога да се справя е да се абстрахирам от хора, които не са ми симпатични, от негативните емоции, и когато нещо такова се случи ( някаква подобна гадна ситуация) аз не спирам да мисля и да се нервирам и това не ми дава покой.