Споделена история от Тинейджърски

Не знам какво да правя
Здравейте. Аз съм момиче на 16 г. Преди няколко месеца се запознах с едно момче С. от училището. Харесах го и заради него скъсах с моето гадже. Тръгнах със С. защото страшно много го харесвам и обичам, но тук идва и проблемът - на моменти той се държи, сякаш съм му безразлична, а в други - все едно съм принцеса за него. Питала съм го много пъти защо се държи така, а той все отговаря, че съм преигравала. Много го харесвам и не искам да скъсам с него, той е симпатичен, мил и умен. Какво да направя вече не знам, не знам какво да си мисля за това негово държание. Благодаря предварително за съветите!

Коментари

1.   Опиши какво прави, когато С. се държи така, сякаш си му безразлична.

2.   Когато сме с компания някъде навън, той не ми обръща внимание. Занимава се с нещо друго и напълно забравя за мен. А ако се опитам да му кажа нещо, той отговаря "Да, да, остави ме сега, че съм зает. " и продължава да говори с останалите. А когато сме сами си говорим, споделя ме си най-различни неща и той ме подкрепя във всяко едно отношение. Но не мога да разбера защо когато сме с компания, той сякаш забравя за мен, все едно не съм там?
Авторката

3.   Защото пред хората трябва да се прави на интересен и да те държи като задник. Това очаква обществото от мъжете.

Щом ти споделя насаме и си говорите, явно държи на теб.

Бамби

4.   Миличка, още си малка, но ще ти кажа:
Когато един мъж (в случая момче) се държи с момичето студено и сякаш не я забелязва, докато са в компания, това не говори добре за отношението му към нея. Влюбеният (или този, който обича партньорката си) не я изолира, старае се да я включва в разговорите, представя я на приятелите си и така нататък. ОБАЧЕ (ако и той е на 16) може още да не го е осъзнал това нещо и просто така да се държи, когато е около приятелите си. Но във всеки случай не е приятно и можете да поговорите на тази тема.