Споделена история от Тинейджърски

Отслабване - спешно!
Здравейте!Аз съм момиче на 15 години съм.На 29май леля ми се жени и искам да отслабна с 5-6 кг ,защото ще бъда шаферка..опитах какви ли не диети.. но няма ефект ,също така нямам време да тренира,а съм от малак град и нямам голяма възможност.Моля ви дайте ми някакв съвет или да изключа нещо от менюто си но трябва да сваля тези 5-6 кг до тогава.Моля ви помогнете ми! :((

Коментари

1.   Имаше едно хапче лида май обаче е вредно, но иначе топи по 4-5кг на месец, че и повече. риска мисля че е голям

2.   Здравей!Няма да имаш проблеми стига да направиш това , което ти напиша!;)))Често ми се налага да свалям килограми, защото спортувам и спорта изисква да влизам в определена категория!Диетата е много проста:никакво сладко,тестени изделия , газирани напитки и не яж след 6ч. задължително!!!Ако не можеш без сладко хапвай само сутрин малко!!Много воля и инат!Без тях няма да постигнеш това , което искаш!Успех!!!

3.   Ами то така не става.Ако искаш определена фигура тя се гради дълго и се пази.Не става за един месец това.Вие момичетата искате да отслабвате по поръчка за наколко дни а после пак да мързелувате и да хрускате вафли.Е неможе.Една капчица пот неможете да хвърлите ама иначе изкате тяло, крака, стегнато дупе без целулит.Еми няма как да стане сори дебелейте си наволя и това е.

4.   Абе, имам тайни съмнения, че сме от една порода, затова изчисли първо индекса на телесната си маса по следната формула: килограмите/(ръст в м*ръст в м).

Ако показва под 23 да не съм чула и думичка за отслабване! Щото съм много лоша и бия. ;)
24-5 ако показва, също е в нормите. Но може да спреш сладкото и тестените изделия да ограничиш до пълнозърнести хлебчета от типа на тонус, бонус и вита. Иначе не се ограничавай откъм други храни, сега растеш и организмът ти се нуждае от разнообразна и пълноценна храна. Това със спортуването обаче не е хубаво - намери време поне 15 мин да тичаш или да скачаш на въже. Не е толкова много, но е полезно.
Кат, 19

5.   "Диетата на анорексичките" - заместваш всяко основно хранене с пакетче обикновени солети, а през останалото време пиеш само минерална вода. След три дни, заменяш едният пакет солети с един лимон - по желание за едно от трите основни хранения /лимона се измива и се яде с корите/. След още три дни - оставаш на едно пакетче солети на ден и два лимона - за пиене само минерална вода. Накрая минаваш само на три лимона на ден и минерална вода. След 20-25 почти преставаш да усещаш глад, защото от глада и киселината стомаха се свива до 1/3 от нормалните си размери. Диетата е ефективна, но опасна - ако се прекали неизменно води до постоянна загуба на апетит, отвращение от храната, невъзможност за нормално хранене - анорексия. Да не говорим, че повлиява неблагоприятно и на всички органи. Ако си генетично предразположена към пълнеене, щом възстановиш обичайният си хранителен режим и килограмите ще се върнат. Ефикасна е за кратко приложение с цел - бърз резултат. Успех.

6.   Благодаря!Ще послушам номер 2!

7.   Виж, аз съм на 17 и все се опитвам да отслабвам-не съм от най-дебелите, но все пак... Отскоро започнах лунната диета-надявам се да има резултат. Може да ти помогне-датите ги има в нета. Запомни-бързото отслабване е вредно,а пък после може да се качи дори повече.

8.   Ахахахахахаха номер 5 е от онези дето още мислят, че диета и глад са синоними.Ето заради такива тъпи убеждения жените нищо немогат да постигнат в тази област.

10.   E за тва ли искаш да отслабнеш---- всички жени само с поводи го правине.. сигурно няма да е от значение

11.   Аз съм най-доволна от безвъглехидратната диета. Винаги, когато кача някой друг, излишен килограм, спазвам именно тази диета и последното ми хапване е към 18:00-18:30ч.
ДЕЙСТВИЕ:

С пълното изключване на въглехидратите, организмът започва да топи мазнините. Първите шест дена губите 3-5 кг, а всеки следващ ден около 400г до 1кг. За 24 дена, колкото е задължителната продължителност на диетата, можете да загубите между 10 и 20кг. При всек човек действието е различно.

ВНИМАНИЕ!!!

Ако само един ден изядете едно малко парче хляб, чаша мляко или каквато и да е дреболия, съдържаща въглехидрати, ще стопирате топенето на мазнините. Искате или не, се налага да започнете диетата отново.

РАЗРЕШЕНИ ХРАНИ!!!

Всички видове месо - говеждо, телешко, пилешко, свинско, агнешко, гъска, патица, всички видове дреболии, дивеч. Всички начини за приготвяне на храната са разрашени, без да панирате.
Може да се ядат пръжки (без хляб), сушено месо, колбаси (без кренвирши или такива, съдържащи соя), всички видове риба, рибни консерви, цялото разнообразие на салатите, пресни и печени чушки, домати, краставица, прясна и кисела зелка, цвекло, салата от марски дарове, салата от кормид лук, репички и спанак - каквото ви хрумне и пазарът позволява в сезона.
Салатите могат да се подправят със сол, оцет, олио и пипер, без сосове.
Може да се яде лютеница без захар.
Яйца е разрешено да си хапвате, приготвени по всички начини и с всички видове зеленчуци.
Можете да пиете минерална вода, кафе и всички видове чай без захар.
Половин литър вино се разрешава след шестия ден.

ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ!!!

Хляб, картофи, брашно, ориз, боб, грах, галета, панирано месо, соя, соеви кубчета, тестени произведения, ядки, кренвирши. Да няма запръжки в нито едно ядене. Забранени да за конумация всички видове млечни произведения - мляко, масло, сметана, айрян, кремове, маргарин, сладкиши, захар, шоколад и различни царевични пръчици, сладолед, солети. Забравете за сирене, кашкавал - обикновени и специални. Никакви плодове!

Envy Me

14.   Мила не си струва, да се мъчиш заради някаква сватба...без убиди...

15.   И аз бих те посъветвала да послушаш Номер 2. И, За Бога, никога не прави диетата на Дюкан!

16.   Коментирал №8 - ти си прост човек, а как според тебе се свалят толкова килограми за по-малко от месец - с редовно преяждане ли?!

17.   16. Е, що пък да е прост (и кой си ти да решаваш прост ли е, не е ли, всъщност?), пък и да препоръчаш на 15-годишно дете такава диета(като от поста на 5.) е глупаво, струва ми се. Отгоре на всичкото нито солетите, нито лимоните ще му дадат всички необходими вещества, нали се сещаш.
Според мен пък се свалят със здравословно хранене (което е напълно различно от преяждане и глад, да вметна) и малко спорт. Не е толкоз трудно пък и не значи да гладуваш.
Кат

18.   Кат, душицо, ти календара познаваш ли?! Как ти се вижда за няма и един месец да отслабне без лишения?! Здравословното хранене е режим, не дава експресни резултати, каквито момичето иска - ей, ама сте тъп народ.

19.   Слушай една много проста и ефективна диета, както номер 2 не яж никакви тестени изделия,никакви газирани напитки .
Закуска:1. 1 банан след 10 минути или изяж един портокал,грейпфурт или си изцеди , може и ягоди според сезона !Никога не консумирай за закуска портокал или грейп. преди да си хапнала нещо преди това! позволено е препечена филийка с топено сирена по възмножност нискомаслено

2.Ако не разполагаш с плодове , може да си изпържиш 1 яйце без никаква мазнина!на твоята възраст не трябва да се лишаваш от нищо но и не трябва да прекаляваш .
задължително трябва да си приемаш нужното колоичество,Белтъчини, Зеленчуци и Плодове , Въглехидрати

Ако искаш наистина да отслабнеш с няколко кг. спазвай правилото което ти казах за закуската ! а за Обяда и ВЕЧЕРЯТА ,обяда ако не си гладна много може и да го пропуснеш но в никакъв случай не се лишавай изяж нещо каквото ти се иска но да не е сладко! и да не в голямо количество!

за Обяд и Вечеря е позволено да си избереш от избоените но не всичко не веднъж разбирасе!
60-58г риба и птиче месо
1 яйце
1 чаша ,прясно или кисело мляко
45г твърдо сирене
1/2 чаша ядки,варен боб или леща
1/2 чаша нелистни зеленчуци
1/2 чаша листни зеленчуци
1 средна ябълка ,портокал или круша
1/5 грейпфрут или пъпеш
1/2 чаша консервирани или варени плодове
1 филия хляб на ден е задължително на твоята възраст особено за оросяването на мозъка !
30г. сурови зърнени храни
1/2 чаша варени кореноплодни зеленчуци ,макаронени изделия ,ориз зърнени храни!
Твой е избора избери си всичко е позволено но в малки количества и не поемай всичко наведнъж избери си !

Д-р Галина Ватева

21.   Значи и аз искам да отслабна малко и за това искам да попитам номер 11 : в тази диета може ли да се ядът неща от сорта на фасул ,леща,макарони ПУкаНкИ.И другото понеже съм голяма фенка на дъвките а пък в тяс слагат захар може ли да се дъвчат лютиви.

22.   Използвала съм диетата на Д-р Галина Ватева отслбнах с 4 кг за 1 седмица ,продължих да я спазвам стриктно към 1 месец и свалих цели 16кг. ;]]

23.   От авторката:ДОбре..ако до тогава не консумирам хляб и сладко и газиро ще смъкна ли 5-6 кг???

24.   За това малко време е много тъпо да искаш да свалиш 5-6кг.,усъзнаваш ли,че ще ги свалиш,но после ще качиш двойно.Хубаво е да не се отслабва рязко а малко по малко.Мисля,че в нета можеш да намериш достатачно упражнения за в домашни условия,движи се и ако живееш в блок забрави за асансцора!

26.   До номер 21: Не, абсолютно са забранени тези продукти. Яж само това, което е написано в РАЗРЕШЕНИ ХРАНИ.
За дъвките, не съм наясно, но мисля, че Орбит без захар-може:)))
Envy Me

27.   До номер 22:Анорексичка ли мислиш да ставаш????

28.   Браво момичета, аз мисля че трябва да се храним здравословно и в умерени количества, но също така адски ме дразнят хората когато ми се правят на много устроумни. Първо на дали ми коментирате тук защото сте много слаби и натрупали много опит, затова си дръжте устите затворени и второ момичето пита за помощ не търси някакви дебелани да се правят на много разбиращи! ЦЕЛУВКИ :)

29.   Аз започвам с диетата на №11 !
Миля че трябва да по смъкна някой килограм ;dd
За инфо - момиче 13г. , 46кг. :)

30.   Пробвай 90 дневната диета, много е добра и е изпробвана.... ще свалиш много, можеш също да я комбинираш и с лунната диета... :) късмет

32.   От години търся подходяща диета и все не я намирам!

33.   Прави това, което ти казва номер 2 - задължително ако искаш да отслабнеш, ако не ходиш на фитнес прави поне 2 пъти упражнения на ден по 40 мин - клякане, коремни преси, скачане на въже, карай колело, тичай ама не прави първия ден изведнъж по много, а постепенно! Успех ;) П. С. - прави го всеки ден това и няма начин да няма резултат!

34.   Пробвай с витаслим лайт.

35.   Д-р Галина Ватева може ли да се консумират солети когато сме на вашата диета :)

36.   До 35. Не, не може. Това си е чисто тесто, че и със сол и какво ли не гадости вътре. По-добре хрупай морков или плод - има въглехидрати, но са за предпочитане пред солети. И изобщо всичко, което се смята за диетично, защото няма захар, но е направено от тесто.

39.   Д-р Галина Ватева, здравейте, много късно се включвам, но случайно попаднах на вашия съвет. Надявам се все още да посещавате сайта и да имам късмета да ми отговорите, ако не ви е проблем. Аз също мисля да пробвам с вашата диета, с много други ударих на камък, а се питам дали има граница, тоест дали след определен период от време ще започне да ми вреди, колко дни трябва да се изпълнява и ако има такъв срок-дали може да ме посъветвате след това как да продължа?

40.   До авторката: пробвай да извадиш от ръста си (в сантиметри) 110. Ако полученото число се доближава до килограмите ти или е по голямо значи не ти трябва отслабване.
Чувала съм някои хора да наричат тази формула ,,френски стандарт". Това се отнася само за момичетата, а при момчетата се изважда 100. :)