Споделена история от Тинейджърски

Наказание заради петици, които са годишни оценки?
Здравейте на 16 години съм и сега завършвам 9ти клас. Уча в гимназия с изучаване на руски език.
Та.. проблемът е, че по всички предмети ще имам петици за годината *освен по психология* и майка ми и баща ми постоянно ми се карат. Доста често чувам реплики от рода на "ти не учиш, нищо няма да стане от теб, с тези оценки си за никъде след 12 клас.. " и много други. Винаги ми казва как другите деца имали само шестици, което не е така. Днес се прибрах и й казах, че имам пет и 20 на класната по български и 5, 50 на класното по руски език, но ще имам пет за срока и годината. Тя ми каза " след като другите завършват с шест, ти си много проста. " Сравни ме с най-добрата ми приятелка, която не се прибира в тях с дни, тоест по купони е, напива се, пуши и какво ли не, има шестици по някои предмети.. Аз и отвърнах, че просто и се отдават и бързо помни. Аз нито пия, нито пуша, прибирам се в 19, 30- 20, 00 най късно и уча много, но повече от пет не изкарвам, имам и шестици но не мога да стигна до шест за годишни оценки. Какво да правя, чувствам се гадно, когато ми каже, че баща ми е разочарован от мен заради поредната петица. Постоянно ми постарят, как нищо няма да стане от мен. Понеже и съм малко пълничка ми казват как никой няма да ме обича, ще съм винаги сама и още много неща.. Сега ще ме наказват, заради петиците, но не знам как. Казаха ми, че няма да ми дават да излизам лятото. Какво да правя? Нормално ли е това заради петици? ;х

Към модераторите: Моля ви, публикувайте историята ми, имам нужда от съвети ;(

Коментари

1.   Не искам да обиждам родителите ти, но според мен те са откачени. Петицата е една много висока оценка. И ти трябва да се гордееш, че си я заслужила. Едно момче от класа ми почерпи всичко, задето има 4 по математика и БЕЛ. Затова не им обръщай внимание. Да не се правят на "голямата работа". Щом те сравняват с НДП-то ти, тогава лятото прави като нея: Излизай, ходи на купони, прибирай са късно. Да видим дали ще им хареса.

2.   Подкрепям номер 1. Родителите ти са... ненормални. Съчувствам ти, въпреки че не те познавам. Просто умът ми не го побира как може собствените ти родители да ти казват, че нищо няма да стане от теб. Това са пълни простотии! Радвам се, че все още има момичета като теб, които учат, интересуват се за бъдещето си, не пият и не пушат и т. н. Не обръщай внимание на родителите си. Не трябва да ти пука за глупостите и простотиите, които ти приказват. След като завършиш средното си образование, най-добре ще е за теб да се махнеш от тях, примерно да отидеш на квартира в друг град, където ще учиш висшето си. Относно това, че си пълна: и какво от това? Има свестни мъже, които не гледат опаковката, а съдържанието. Пожелавам ти успех, знам, че от теб ще стане страхотен и умен човек! :)

3.   Наистина ли...? Как родителите ти може да говорят такива неща ч ще останеш сама. За всеки влак има пътник...!
До оценките те не са най-важното. Важното е да знаеш да не си някоя пияница и тн. Аз нямах много добри оценки в училище по ниски имах от тжоите но сега си живея перфектно с приятелката ми. Завършил см право но не ползвам това за да се исхранвам. Спортувам 2 спорта и ми се ''окей''
УСПЕХ!!!
Извинявам се предварително за допуснатите грешки

4.   Знаеш ли кво, кажи им да го духат в правия текст. Живееш собствения си живот, не техния, важно е това, което правиш, на теб да ти носи удоволствие и удовлетворение.

5.   Твоите родители вече са те повредили психически - въпросът е в каква степен. Естествено, че отношението им е супер ненормално - успехът ти е добър, поведението ти нормално на фона на цялата простотия дето тресе тийнейджърите в огромната им част. А за това, че никой няма да те обича, защото си закръглена направо съм потресена! Трябва да си изградиш навик изобщо де не им обръщаш внимание на глупостите и да правиш това, което ти сметнеш за необходимо. Няма да им се даваш и ще се защитаваш. Удряш по масата, образно казано, и им даваш да разберат, че няма да позволяваш да те тормозят психически. Кураж и успех в битката!

майка на тийнейджърка

6.   Не ти се карат заради петиците а за щото си оставила впечатление в тях че можеш да донесеш повече от 5.
Нацвъкай тройките да видиш как после ще се радват дори на една петица.

7.   Само им припомни, след 20-30 години кой ще им сменя памперисите...

8.   Според мен, това, че ги говорят така е много грешно! Как може да те наказват заради петици? Дебела си? И какво от това, забога има по-важни неща от пякълко килца така за се изразя. Кажи им, че не са прави.. щом за петици те наказват, не знам какво ще стане, ако имаш три или четири.

М.

9.   Здравей!
10 клас като станеш започни да учиш по-сериозно и се постарай да имаш към 5 за годината по 1-2 предмета и всичко останало да ти е 6.
Знам, материала не е лесен, но ако си с достатъчно мотивация би трябвало да успееш, пък и плюс това след няколко години ще бъдеш 12 клас и ще имаш матури и знанията ти, който си придобила от 8 до 12 ще ти бъдат от полза.

10.   Как може за 5 ци да те наказват разбирам да беше за довйки по всичко ама за 5 ци . 5 цата си е хубава оценка .Изтърпи ги още 2 години и щом станеш на 18 си намери някоя работа излез на квартира , влез в хубав университет и ги остави да си трошат главите . Като те загубят ще осъзнаят , че не са били прави за теб и че не са оценили както трябва . Родителите понякога ни натякват ,защото ни мислят доброто , но не винаги са прави , както е и в твоят случай .

11.   тия са ненормални кво искат аз ако им бех дете да са се отказали досега леле 5 не била добра ученка

12.   На мен никога не са ми правили забележки за оценки камо ли да ми
казват, че нищо няма да стане от мен. Да знаеш, че няма значение
какви оценки имаш, а какво знаеш. Не слушай родителите ти какви глупости говорят!

13.   За Родителите ти 5цата е като 2ка. Но това си е висока оценка. Питай ги като са били ученици като са имали 5ци дали са били наказвани

14.   Миличка виж Гледах един епизод на съдби на кръстопът където едно дете майка му се карала за 5. 50. Защото момчето бе влбено в приятелката си и майка му го обсебила да учи същата е а иначе 5цата си е висока оценка

15.   Как може за 5ца да ти правят проблеми. Баща ми в 3 клас ми правеше проблеми за 5ца ама аз му казах чее х, бава оценката когато мама ме защити

16.   Говори с родителите си. Според мен е съвсем нормално в 5 клас половината деца завършиха с 5 (Аз съм от тях), а някой даже с 4.

18.   Аз мисля, че трябва да поговориш с родителите си. Да се сравниш пред тях с другите, както го правят те. Да уточниш и изпъкнеш хубавите неща, които правиш, и да им покажеш, че можеш да се защитиш някак. Ако винаги им мълчиш (това че са ти родители няма никакво значение) никога няма да те приемат на сериозно а само ще те тъпчат. Явно родителите ти имат някакви комплекси или знам ли, това не е нормално...

19.   Нацвъкай тройки и четворки поне за цвят да видиш как набързо ще млъкнат а ако донесеш 6 ги накарай да се смеят, ти си знаеш но запомни, по умна ще си от тях

20.   Те си мислят че 5-цата която е хубава оценка е 2-ка според тях. Родителите ти са пълни бележкари, особено баща ти. Имаше епизод в съдби на кръстопът, ако си гледала: Едно момче ходи на уроци но получава 5. 50 на тест и майка му се карала, след това сестра му го спасява от майката

21.   Това е като на състезания винаги да завършваш на второ място, а да имаш потенциал за първото. Пример Григор тенесиста - много талантлив, много способен, но не може да се реализира.
Най-лошото е да виждаш някой, който може, но не си реализира таланта.

Помни, че в тоя живот победителите вървят напред, вторите и третите никой не ги помни.