Споделена история от Тинейджърски

Гинекологичен преглед
Здравейте ходих на гинеколог за първи път вчера. Аз не съм детственa, но ми е за първи път. Като отидох този гинеколог нито ме пита нещо нито нищо. Каза ми директно от врата да се събличам чисто гола и аз го послушах съблякох се и седнах. Трябваше да го чакам половин час гола а и не стига че го чаках той се разхождаше насам натам и оставяше вратата широко отворена и който мине ме виждаше, но както и да е. Влезе той и първо каза че ще ми гледа гърдите. Аз го предупредих че ми е първи път и незнам как се процедира. след това взе една голяма машина в която трябва да си сложиш гърдите. Аз ги сложих и тази машина започва да ги дърпа. Това е ужасно болезнено. След това се върнах на стола и ми набута най-големия спкулум. Аз доколкото знам се завърта и лекичко се слага а той директно го набута отворен. Това е нетърпима болка и аз започнах да му казвам че много ме боли а него изобщо не го интересуваше. Аз много се наплаших и сега много ме боли и искам да се прегледам. Може ли да ми кажете как ще мине нормалния преглед стъпка по стъпка.
Моля редакторите да добавят историята защото ми е спешно.

Коментари

1.   Виж, не съм много по гинекологичните прегледи, но на мен такива неща не са ми се случвали.
1-во ходих само при жени в началото и то при по-млади. Питай сред приятелки, те винаги ще ти препоръчат нещо. При повечето случаи дори не са ме карали да се събличам, а само са ме гледали през видео зон, а когато последно ми правиха разни натривки също нямаше никакви болки и проблеми.
Първо се сяда на бюрото на гинеколога, който/която ти обяснява какъв ще е прегледа, след като ти е задал/а общи въпроси и въпроси за оплакванията ти. Тук е моментът да попиташ и за средства за контрацепция и за нови някакви неща, ако се интересуваш (изследвания за човешки вирус и ваксина например и тем подобни).
Има си винаги стая или част от стаята, отделено е с перденце поне, там са столът и инструментите за прегледа, а по време на самия преглед дори сестрата би следвало да е навън.
Някои от процедурите може би са болезнени, но мисля, че това което описваш не е наред.
Не ходи повече при този гинеколог, интересувай се по принцип за името на съответния лекар като от опит казвам, че няма значение обслужването от това дали си с направление или на частно. Най-добрите лекари са в болниците и често имат там и кабинети, в които работят на половин ден.
Ходи 1 път годишно на гинеколог, но не ходи там без причина по принцип защото важи за тези кабинети и изобщо за лекарски кабинети и болници това, че там се пипат най-гадните бацили и болести, защото там се въдят болните хора.
Ти като пациент имаш право да излезнеш веднага, ако не си доволна, никой не те е завързал, имай си самочувствие и като клиентка, защото той пари от теб по един или друг начин взима. Оплачи се на контролните органи!

2.   Не ходи повече при този! Разпитай за добри гинеколози в твоя град и отиди при него/нея.

3.   Леле, ти както го описваш, да не си попаднала на д-р Менгеле? Нима наистина има такива доктори?!

4.   Запиши си час при по-добър генеколог той ще те разбере и гледай да случиш на жена.
Успех

5.   Ужaс! Имaше нaвремето един д- р Николов в Русе- гинеколог. Щях дa пометнa след негов преглед. Един месец лежaх зa зaдържaне нa бебето. Слaвa богу, успяхме дa го зaдържим, но оттогaвa кaто се сетя, нaстръхвaм и го проклинaм.
Не е нормaлно, което ти се е случило.
Върви при женa и обясни, тя ще бъде внимaтелнa.

7.   Авторката:Благодаря ви за бързите отзиви най-много на 1.Не мисля че ще посетя такъв вид доктор повече.

10.   здравейте имам оплаквания с яйчниците и за първи път ще ходя на гинеколог и ме страх омъжена сам от една година несъм бременна но ме боли кръста стомаха и ми се павръща често болили от този преглед някой ако знае и ми каже кво да правя ще съм ви благодарна много!!