Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на родителите си?
Здравейте... ами аз съм на 17 години момиче съм и за пръв път пиша в такъв сайт. Аз съм транссексуална и не зная как да споделя на родителите си за такова нещо. Те са много консервативни и не биха ме разбрали. Измъчвам се да крия от тях.. много ми е болно че не мога дори да имам доверие на собственото си семейство но просто не се сещам за никакъв начин по който да им споделя... Много се надявам да получа съвет как да им кажа за това..

Коментари

1.   Просто кажи на вашите, поне да не се тормозиш. Дирекно и ясно и не очаквай да ти се зарадват сигурен съм че ще го преживеят някак си. А и колкото по късно толкова по добре! ;)

2.   Аз споделих на своите родители, че съм гей и го приеха ужасно - искаха да ме водят на психиатър, да ме отписват от училище, не знам какво си. Сега съм студент 4-ти курс, нещата са по-спокойни, но мина доста, доста време.
По-добре е да не им споделяш, защото това ще ги разтърси, може дори и да ти посегнат. Неразбиращите хора отричат всичко, което не могат да разберат и те са опасни - действат ти на психиката, най-малкото. Просто кураж и бъди себе си!

3.   Наясно ли си с думата "трансексуалност"? Ако си такава, те би трябвало да знаят. Демек си момиче, но се развиваш като момче, така ли да го разбирам?

4.   Имам транссексуален приятел, който така се двоумеше. На края им каза и те си промениха отношението, той се обиди. На края толкова загрубя играта, че се стига до опит за самоубийство и бягство от къщи. От година нямат никакъв контакт, дори не знаят къде е.

Съвет - не им казвай, щом са консервативни. Повярвай, това да криеш е в пъти по-малко зло. Помни ми думата, имам нагледен пример пред себе си. Ако той не беше казал, щеше да си спести адски много болка, неразбиране и самота. Даже гп водиха на лекари и врачки, за да го "оправят".

5.   Едва ли си транссексуална без вашите да знаят, все пак това е хирургична операция за смяна на пола. По-скоро си би или хомоселсуална. Съветът ми е първо бъди 100% сигурна в сексуалносттс си преди да споделяш, аз също на 17 си мислех, че съм лесбийка пък виж сега 10г по-късно съм омъжена, че и за дете обсъждаме с мъжа ми. Имай впредвид, че много родители предпочитат да не знаят "страшната" истина, с просто да подозират или да са откровено заблудени. Не мисля, че ще ти олекне ако предизвикаш семеен катаклизъм с признанието си. Още помня с каква мъка в очите ме гледаше майка ми като й разправях, че обичам момичета... сега от погледа ми на почти 30 годишна жена, виждам, че съм й създала излишни мъки и притеснения. Ако наистина си лесбийка, а вашите са толкова консерватини, по-добре изчакай няколко години докато се изнесеш от вас, станеш самостоятелна и силна личност и тогава сподели с родителите си.

6.   ОТ 4 до 3 и 5

Не говорете глупости за неща, които не разбирате.

Цитирам: Транссексуалността е форма на полова идентичност, при която даден човек трайно и устойчиво се идентифицира като представител на срещуположния пол. Т. е. при това състояние физиологичната и психологичната полова идентичност на индивида не съвпадат. Транссексуалността не е вид сексуална ориентация и няма общо с хомосексуалността.

Или като за вас - това си е просто ПСИХОЛОГИЧНА самоидентификация, НЕ касае сексуалната ориентация (сравнения с бисексуалност и хомосексуалност са нелепи) и съвсем не е задължително да се проявява външно и физически. Така че това че не можело родителите да не знаят и че трябва да си опериран, за да си такъв, са меко казано глупости. Един трансексуален може да си е хомо, хетеро или би. Авторката просто се идентифицира като мъж, но това не означава, че непременно изпитва влечение към жени (може и така да е, но не е задължително). Въпреки половата си идентификация може да си пада по момчета.

Моля ви, не се изказвайте неподготвени по теми, с които не сте запознати.

7.   Не виждам защо вашите трябва да знаят. Това си е твоята сексуална ориентация.

8.   Н 5 не рaзбирaш рaзликaтa м/ у трaнссексуaлен/ и хомосексуaлен/a.

9.   Крайно време е да се отдели парче земя и всички със сексуални отклонения да заживеят там. Никой няма да ви притеснява, на никого няма да има нужда да обяснявате нищо! Ще си живуркате, ще си се чукате както и с когото искате и парадите никой няма да ви забранява. Писна ми от вас, вашите вечни "проблеми"и вашите вечни мрънкания за всичко!

11.   Разкайте се. Искайте прошка от Господ. Пътят на спасението е чрез Исус Христос. Бог да ви благослови!

12.   Аз започвам да си мисля, че съм лесбийка или поне бисексуална - харесвала съм и момчета, но не толкова колкото момичетата. Мисля само за момичета, понякога когато си седя слушам музика и си представям, че съм момче пеещо на момиче О. О и т. н
Може ли по някакъв начин да се "откажа" от момичетата?

13.   Започни непринуден разговор с тях, в последствие ги попитай нали искат най-доброто за детето си и то да е щастливо... няма нормален родител, който да не го иска... след което им обясни, че ти си нормален човек, но просто имаш различни от така приетите нормални наклонности, но с нищо не си по-различна от своите връстнички.

14.   Номер 7 това не е сексуална ориентация... вие да сте чували за google? :D

15.   6 страшно много ти благодаря че разбираш за какво говоря. =)
Това много ме радва. ^^

16.   Здравей аз също съм транссексуален като теб и казах на родителите си и мен не ме приемат, много искам да си пишем. Потърси един сайт килера орг той е за хора като нас. Или ако не го намериш пиши в изповед ком ще ти дам пощата си там.

18.   Изчакай поне докато станеш на 18, демек по-независима. Иначе могат да ти вгорчат живота... принципно има една много хубава книжка, "Моето разкриване" се казва. Вътре има много хубави разказчета от български младежи и не чак толкова млади вече, които са транс или гей. Може да ти помогне. Успех :)

19.   Не им казвай още, изчакай докато станеш независима. Аз бях в абсолютно същото положение като теб. Чудех се, чудех се, но го направих, чак когато завърших университета, тъй като ми плащаха таксите и т. н. И изобщо не съжалявам, защото ако го бях направила по-рано, щяха да провалят образованието ми и целия ми живот. Иначе аз започнах да казвам само на приятелите си тогава и в този момент разбрах кои приятелства са били истински и кои не. Иначе подкрепа можеш да потърсиш на много места. Потърси в този сайт http://www. deystvie. org/. Ако си от по-голям град, можеш да отидеш на някоя от сбирките им. Много е разтоварващо и намираш разбиране, запознаваш се с много хора със сходни проблеми като твоите, обменяте опит и т. н. Същата организация са издали една много хубава книга "Моето разкриване". Ще ти е доста полезна, поне според мен. Пожелавам ти успех и ако искаш, можеш да ни държиш в течение за това, което става с теб :) Успех!

21.   Не им казвай.
Тоест по - добре не, имаш още една година да се махнеш не знаеш как ще реагират нещата може да станат грозни. Аз бих си замълчала. Защо ли? Защото така ще е по - добре и за теб и за тях. Това не е нещо от, което да се срамуваш или друго. Това си ти. Щом се чувстваш момче ще си момче. Това е просто и ясно. Просто родителите ти са консервативни не може да знаеш как да реагираш. Замълчи си. Не виждам защо се чувстваш зле? Това си ти и не трябва да те интересува мнението на другите, но все пак това са родителите ти. Кажи им след, като не си зависима от тях.
Мога да ти пожелая - успех.

22.   Еми не им казвай щом знаеш, че са консервативни .. не е нужно да знаят всичко.