Споделена история от Тинейджърски

Харесвам едно момче
Здравейте. Имам огромен проблем. Много ама много харесвам едно момче. Той е от моето училище и е на моята възраст - на 13. Понеже много се виждахме в училище, а вече е лято, му казах че той и другите(приятелите ни) ми липсват, той ми предложи да се видим. И така почнахме всеки ден да излизаме само двамата но като приятели ту той ме покани ту аз. Много е забавен прави смешки, казваме си тайни. Когато сме в компания ме заглежда от време на време. Мисля че и той ме харесва но не съм сигурна. Голям е сладур пишем си и по фейсбук, винаги имаме теми за разговор и можем да си пишем с часове. Подозирам, че ме харесва и, защото никога не кани друг с нас. Моля дайте ми съвет какво да направя, за да разбера дали ме харесва и как да го накарам да ми каже. Много е трудно. Не мога аз да му кажа, много ще е неловко, а и ме е страх да не загубя приятелството му. Моля помогнете ми.

Коментари

1.   Ами в този случай ти не трябвя да правиш нищо, ако те харесва ще ти го каже. Но ако го харесвам "толкова много" му го кажи и ако ти отвърне със същото ок, но ако не сори... ;)

2.   Не мисля че ще ми каже подтиквам го малко но не става. А ще ми бъде прекалено неловко. Може дори и да не сме вече приятели.

3.   Съгласна съм с номер 1. Ако те харесва ще ти каже но може и ти да му кажеш и с едно момче аз бях така той ме харесваше аз го харесвах и с времето се събрахме имай търпение

4.   По всичко личи че те харесва, та моя съвет е да го попиташ, да му кажеш, че го харесваш, защото най-вероятно го е страх да предприеме това.

5.   Момчетата на тази възраст се притесняват да предприемат действие в такива случай. Ще му помогнеш много ако му кажеш, че те харесва.

6.   Като толкова ти е неловко, седи и чакай, стани баба и още чакай. Или действаш или нищо не става. Не е толкова трудно да му кажеш, а ако те харесва можеш само да намажеш от това.

7.   Има доататъчно такива теми.. Едно и също пишете. Спрете се.

8.   Не мога да му кажа не съм сигурна дали ме харесва. А почна и да се фука много. Мисля да изчакам това е по-добре, защото ако не ме харесва може да загубя приятелството ни.

10.   Мисля че номер 1 и 3 са деца които не знаят какво пишат. Мила ако това момче те харесва може и да не ти го признае защото също като тебе може да го е страх. Има един трик който никога не греши. Той е следния. Ако земиците му са отворени със сигурност те харесва. Но гледай да не сте на тъмно помешение. Но ако не са му отворени това не е гаранция че не те харсва. Гледай да си по внимателна с него защото ако действаш прибързано има вероятност да се изплаши и да се отметне. УСПЕХ!!!