Споделена история от Тинейджърски

Ще си умра самотен
Здр.Аз съм на 15 г., мом4е съм.Живея в малко сеце(няма да кажа каде)
Мн сам самотен.Страх ме е 4е ще си умра такъв.Нямам приятели ни в село ни в града кадето у4а.Цял ден стоя у нас.Или играя на компа или стоя у нас в двора да помагам на нашите само и само да си говоря със някого.

Преди когато у4ех в село имах няколко ''приятели'' от които поже4ето ме използваха.Другите които ми 'приятели'' ме постоянно избягваха.Едвам едвам можех да си поговора със тях.Другите у4еници постоянно ме зака4аха и обиждаха.Но това въобще не ме интересуваше.Тогава се успокоявах за6тото зхае 4е те са някави си боклуци(ни6то няма да стане от тях).

Но сега като се преместих в едно добро у4или6те се повтори съ6тата история.Пак нямам приятели.

Ве4е запо4вам да се притеснявам да не остана такъв завинаги.Самотен.

Коментари

1.   Нямаш приятели, защото мислиш, че си нещо повече от връстниците си, а те го усещат.

2.   Не се отчайвай.... на твоите години и аз нямах много приятели, но и сега продължава така. Не ти трябват много приятели, може да са малко 1-2 но да са истински. Когато станеш по-голям можеш да се преместиш в някое по-голямо населено място да живееш.. Сигурна съм, че живота ти ще се промени към по-добро. А и не забравяй винаги да гледаш позитивно на живота. Така ще ти се случват по-хубави неща - бъди сигурен! Казвам го от опит :)

3.   Недей слуша номер 1 , че вината е в тебе. Според мене ти си много добро и скромно момче, който се отличава от другите със своята възпитаност и интелект. И аз съм така като тебе само, че вече съм на 20 год. без приятели, минал съм през много групички, а те са ме избягвали, само защото имам много по хубав успех от тях, не се лигава като тях, обичам да спортувам, а не де се напивам всяка вечер като тях или всяко междучасие цигарки и пр. Така, че да не ти пука, че си сам аз вече се примирих и знам колко е гадно, да няма кой да ти звъни да излезете някъде, дате попита как си?.... Но ко да се прави в такова време живеем не си само ти ....

4.   Същото ! Младеж на 20 съм. Номер 3 и автора, дайте скайп ако желаете.

5.   Номер 1 е казал всичко кратко и ясно. Мислиш се за специален, това ти е проблемът. Когато гледаш на другите като на глупаци, накрая глупакът си ти. И аз бях така, мислех се за по умен, по интересен, по талантлив, а другите за завистници, невежи, злобни и идиоти. А всъщност аз бях злобният, завистливият и невежата с перде на очите. Още си малък, осъзнай се навреме.

Номер 3, ти си типичния зубър и натегач с мания за величие. Продължавай в същия дух и още дълго ще се чудиш защо си сам.

Що не се съберете още няколко загубеняка и не си направите една партия? Найш къв електорат ще съберете?

7.   Hе търси недостатъци в хората. опитай се да потърсиш нещо което ти харесва в тях. не бъди толкова критичен. аз бях в същото положение като теб. неочаквано намерих най-добрата си приятелка. познавах я от много време и никога не съм предполагала, че можем да бъдем близки. не всички са "боклуци", ако мислиш всеки срещнат за такъв и го отбягваш, как би могъл да го опознаеш и да си станете приятели. опитай се да преодолееш предразсъдъците си. хората са различни, приеми го. имай повече доверие в хората. околните забелязват твоето негативно отношение и затова те закачат и обиждат. бъди по-самокритичен