Споделена история от Тинейджърски

Прекалено критични са
Здравейте,
аз съм момиче на почти 18 години и искам да споделя с вас за моят скучен и еднообразен живот. На тези години, вместо да се скъсвам от дискотеки, купони и излизания с приятели, аз си стоя сама у дома защото... за мен се грижат баба ми и дядо ми, които са прекалено мнителни и критични хора. Родителите ми заминаха да работят в чужбина и сметнаха, че ще е добре да завърша средното си образование в България и след това да ме вземат при тях. Баба и дядо са интелигентни хора - пенсионирани лекари, продължаващи да работят - пътували са много, модерни и ерудирани хора са, но не и когато става дума за мен. Въпреки, че се уча добре, отличничка съм, нито един учител не се е оплакал от мен - те все си намират повод да мърморят и да са недоволни.

Когато стане дума за приятелите ми - направо ми се плаче - тази се обличала като курва, онзи имал вид на наркоман - забраняват ми да дружа с почти всичките ми съученици - щели да ми повлияят зле - сякаш съм някакво пет годишно хлапе и не мога да се грижа за себе си. Позволиха ми да си поканя гости за рождения ден - бях на върха на щастието, докато не схванах уловката - баба и дядо ще са в същата стая през цялото време - е, представете си, каква веселба. Когато се опитам да говоря с тях за проблема,винаги цъфва дежурното извинение - родителите ти са те поверили на нас, ако стане нещо, кой ще отговаря?! Какво ще стане.., какво може да стане, като с дни наред, не излизам от вкъщи...

Сещам се за поговорката - "Човек най-много пати от своите" - много истина има в тези думи. Какви спомени ще имам от ученическите си години като само слушам от страни как в училище съучениците ми си разказват къде са ходили и как са се забавлявали - завиждам им...
Обичам баба и дядо, но не мога да им простя, че така осакатяват младостта ми - вместо да се радвам на времето прекарано с тях, аз само мечтая за мига, в който ще изляза от тази клетка и ще се почувствам наистина млада и жизнена.

Коментари

1.   Аре стига вече ве и ти ли си като мене, от тез родители най-хубавите ни години отиват по дяволите. Аз съм същия като тебе, и аз пуснах история тука "Собствените ми родители ме смятат за некадърник"- Семейство. Ако искаш я прочети има много добри съвети, които скоро ще ги осъществя....

2.   Аййй, сега като чета и ме хвана много яд на баба ти и дядо ти!!! Абе, какво значи, какво можело да стане! Ако излезеш на кафе какво ще стане, може някоя нинджа да нападне кафенето или самолетите на германците ще пуснат бомби! О, какви са тея хора, те не проумяват ли, че за теб това НЕ Е най - доброто!?!?
Кажи им го, и този път настоявай да те чуят. Кажи им и, че номерът с "...родителите ти са те поверили на нас, ако стане нещо, кой ще отговаря..." няма да мине, защото наистина е така, ама това тяхното е нечовешко! Как ти ще си на 18 и ще поканиш компания за твоя си рожден ден и баба и дядо ще седят там!?!??! Мен майка ми ме оставя на мира, а съм на 15, каква е тая лудост?!?! Това е много грешен начин на възпитание и казвам, защото имам съученичка със същия проблем, само че с родителите си. Тя е тотална отличничка и пак я следят под микроскоп и изискват все повече от нея. Всеки филм, който тя си дръпне от нета, примерно, моментално се проверява от баща й и всички трябва да седнат заедно да го гледат - К`ВО?!?!
Абе, някои хора трябва да разберат, че децата им растат!

3.   Това ли ти е представата за младост и жизненост? Да се завреш в мръсните гнуси и задимени дискотеки? разбирам че ти се излиза,но разбирам и баба ти и дядо ти. Какво значи можеш да се грижеш за себе си? Ако някой те удари по главата и те завлече в някоя тъмна уличка например? Защо не се опиташ да се поставиш на тяхно място. Поговори с тях,опитайте се да намерите компромис. Например когато излезеш им се обаждай,че всичко е наред... обещай го и го прави. И не се втилявай,целият ти живот е пред теб,нямаш и 18 даже.

Мила

4.   Миличка аз също съм на 18 и живея с родителите си,но те също са доста критични хора,но поговорих с тях и осъзнах ,че правят всичко това защото се страхуват да не ми се случи нещо. Обясних им ,че имам нужда да си "поживея " малко...мисля ,че ме разбраха. Сега вече не ме спират да ходя където си искам,но миличка това омръзва и сега предпочитам да си седя в къщи или да се събера с някой приятели на "домашно"... хората не случайно са казали "Всяко чудо за 3 дни!"

5.   АВТОР - ами - невероятно, но факт - така живея, незнам даже как интернета не са го сметнали за смъртна заплаха, че и него да ми спрат, добре че трябва,за да се свързваме с нашите, щото иначе до сега и той да беше откачен..., до госпожата, коята не разбира желаниетоми да се завирам в задимени дискотеки, какви дискотеки бе, госпожо, та аз и до кварталната бакалия не мога да отида, ако се стъмнило навън.

6.   Добре де кажете им как се чувствате избягаите от вкъщи.. аз когато ставах на 12 и майка ми не ме пусна на дискотека аз избгах с моята приятелка и от тогава майка не ме спира от нищо а баба ми ако ми каже нещо трябва да я изгоня от къщата каква е тя..?? помисли малко а си на 18 !! ти имаш свои живот излизаи кои чакаш или чакаш да станеш на 25 и да се омъжиш?? тогава въобште да не знаеш какво е дискотека...!!!