Споделена история от Тинейджърски

Как да я спра?!
Моята история е следната...
Аз съм на 14 години, приятелката ми е на 13 (от един клас сме, но тя е по-малко с около 5 месеца). Днес си седяхме и си говорехме и тя ми сподели нещо. Каза ми, че това лято ще прави секс. Не мога да разбера как момиче, толкова малко и лъчезарно би направило такава глупост?! Все още не се е развила а мисли за секс !! Вече дори се е уговорила с момче, относно мястото и времето.... Не ме слуша, когато й казвам, че това е грешка. Как да й обясня, че това ще й навреди и не бива да го прави ?! Не мога да остана незайнтересувана, тя ми е приятелка, от както се помня. Прекалено много я обичам, че да оставя да го направи с момче, което дори НЕ е виждала, а само са си писали по скайпа. Може би да поговоря с момчето? Или пък да й обясня какви ще са последствията? Моля ви помогнете ми..или по точно на нея !

Коментари

1.   Решила ли е, няма да имат ефект думите ти. Най-много да сметне, че нещо й завиждаш и заради това я възпираш. Остави я да си троши главата, след като няма родители, които да я вразумят... Пък вече 14 си е една много стабилна възраст за ебане. Аз се чудя как не започват на 11 вече да го правят... Деба лешперската работа.

2.   Боже,боже на къде отиваме след някоя друга година и на по 6,7 ще почват.Седни и говори с нея искренно и и обясни,че това е нещо което ще помни цял живот и не бива да прибързва защото трябва да е с човек на който има доверие и е сигурна в него.Тя още незнае какво е любов и бърза да се хвърля в пропастта.Кажи и какво мислиш и ако не те послуша сама ще се увери след време,че е трябвало!Защо толкова бързат не мога да си обясня все едно няма да има време...тцтцтцт.

3.   Здравейте девойко, на вашата приятелка и липсва опит и представа за истинската стойност на чувствата та дори и тези, които ще изпита в резултат на полов акт. Намерете си филма City of Angels с Nicolas Cage и Meg Ryan, гледайте го и помислете. Промяната, която приятелката ти очаква няма да настъпи...не е това пътя, поне в този момент ...

4.   Авторката :
Говорих с нея, обясних й всичко..че трябва да е със специален човек, с когото е от дълго време, на когото има доверие, а не някой, когото дори не е виждала !! Говорих, говорих сигурно 20 минути без даже да я слушам какво има да ми каже. Накрая се съгласи с мен и няма да прави нищо, поне за сега. Благодаря, че ми отделихте време.

5.   Абе няма да прави нищо.Казала ти е така, та да я оставиш намира.Какво да се прави тя е потенциална лека жена.Зарежи я да си чупи кухата кратуна.Гледай ти да се пазиш и да не сташ като нея.

6.   Мила девойко, мене лично ме притеснява Вашето "без даже да я слушам" и "Накрая се съгласи с мен и няма да прави нищо, поне за сега". Аз бих слушала от тук нататък много внимателно.

Вашата приятелка си мисли, че това ще я направи по-зряла, по- различна, по-интересна. Пред кого и защо? За да буди уважението и интереса, към които се стреми на всяка цена, би било добре да уважава преди всичко себе си и би било добре да мисли върху последствията. Нищо никога не е същото ...

Ако все пак го направи не я съдете, ще и трябва някой, който да и помогне да преодолее разочарованието. "Аз нали те предупредих" няма да е най-правилната реакция. И внимавайте със съветите, следващия път не е задължително да сподели с Вас.

7.   Авторката : Това "без даже да я слушам" не го казах правилно. Може би не се изразих както трябва. Имах в предвид, че тя искаше да се оправдае с това, колко много й се правело секс, а аз просто го оставих на страни и не обърнах внимание на коментара. Относно това "нали се предупредих" не бих й го казала, тъй като сигурно е една от най-неприятните фрази. Относно това на кого би могла да има доверие, тя решава, след като ми сподели сметнах за необходимо да се намеся и да й помогне, при положение, че е един от най-близките ми хора.

8.   Аз ще цитирам старата мъдрост - "Реши ли жена да се е.е, нищо не може да я спре" - е, в случая, не е съвсем жена, а по-скоро дете, но все пак е представител на женския пол. Поговорката, колкото и вулгарна да е - е вярна, но е жалко, че в днешно време децата, толкова бързат да пораснат..., а още по-лошото е, че те копират предимно негативните прояви на възрастните.

9.   Имаме си и нова поговорка:"Реши ли дете да се е.е,нищо не може да го спре" :D