Споделена история от Тинейджърски

Нямам дори дрехи, с които да изляза...
Здравейте на всички. Аз съм момче на 18 години (на 20-ти след 1 седмица правя 19), колкото и абсурдно да звучи нямам дрехи с които да изляза. Всичко което съм имал е скапано, старо, отвратително и нямам никакво самочувствие когато съм облечен с него. На всичкото отгоре съм надебелял много и почти нищо не ми става вече oт старите дрехи. Идва рожденния ден а родителите ми не искат да ми купуват дрехи, на тях не им пука за мене.
На всичкото отгоре дори и да имат желание нямат пари с които да ми закупят дрехи.

Казват ми да тръгна работа, но как по дяволите да изляза навънка като нямам дрехи?!?!? Aко имам дрехи бих тръгнал на работа и бих си стъпил на краката. Пари няма от къде да дойдат. Никой не иска на заем да ми даде а пък и в тази финансова криза едва ли не хората ще се изтрепят да ми дадат пари на заем.

Не ходя на училище, самостоятелна форма на обучение съм поради здравословни причини. Затова съм в безизходица. Не съм излизал от 1 месец някъде и откачам от скука в нас. Моля ви помогнете ми със съвет. Кажете какво да правя???? Ако сте на мое място какво бихте направили. Помогнете, моля ви!

Коментари

1.   Хммм, не знам...не може пък дрехите ти да са чак толкова зле, че да не можеш да си намериш работа. Знам, че първото впечатление е важно, което включва и дрехите, но все пак хората ще гледат и каква работа вършиш, нали?

2.   Сигурно имаш добри приятели,вземи назаем някакви пари от тях,купи си с тях дрехи и после ще им ги върнеш,ако почнеш работа.Друг вариант е да събираш пари.

3.   Извинявай много ....ама ми прозвуча супер смешно....извинявам се отново...
Чак пък толкова да нямаш....стари, стари ма за търсене на работа стават...

4.   Имам страяно много дрехи и ако беше момиче щях да ти изпратя колет с най-различни роклички, полички, корсетчета, бюстиенца и т.н. но уви ... Знаеш ли,че най-добрата ми приятелка също нямаше пари за дрехи и носеше дънки от 2 години, които брояха времето да се цепнат - това и беше голям комплекс, но се радвам,че и помогнах - сега единия ми гардероб целия е в тях .... така че ако и ти имаш истински приятели - които така да държат на теб - това с временното ползване е добра идея. Напълно съгласна съм с 1 и 2 - ценни съвети - облеклото миличък не е огледало и на ъкъла - ти може да си наистина стойностен човек дори и с 1 чифт дънки и 2 блузки в шкафа. Важното е какъв си по душа! Не се комплексирай така а се заеми с това да си намериш работа и да си стъпиш на краката! Знам че ще ти е трудно - но лесен живот няма :)
Клара

5.   Пич,сдухваш се за глупости.Та кой го интересува с,какво си облечен?! Хубавият кон и под скъсан чул се познава! :)

6.   После защо има затворници еми защото скапаната и гнусна оправия ни е такава тези там парите си незнаят а ние с това мом4е пари за дрехи нямаме и аз искам да си намеря работа и да си искарвам пари оба4е нестава нестава не искам някои да ми дава аз искам да си ги искарам но и тази вазможност нямам 6те се побаркам някои ден и 6те се напална с врив целия и 6те сабора тая гадна зграда в софия дето ни прави такива про6ляци тия жал нямат ли господ 6те ги накаже сасипаха народа не 4е сме един народ де ни6то нестава и от нас де ама аиде,а аз 6те ти кажа 4е и аз сам много зле имам много на4ини да си искарвам пари но се здаржам едвам едвам ве4е не се подаваи на иску6енито приятел за6тото свикне6 ли на лесно после е много трудно от нормалните пари по хубаво си няма не се бои вси4ко 6те се оправи не се от4аиваи и аз сам зле имам си само два 4ивта данки и един анцуг,но не се отказвам бори се бори не се отказваи не си само ти така има и по зле радваи се 4е ди6а6 и 4е си жив и здрав

7.   Преди време когато си търсех работа се обличах добре за всяко едно място, но все не ме взимаха, на края побестнях и започнах да ходя с моите си дрехи, и ме взеха още на 1 място, а дрехите ми и стилът ми са под всякаква критика, та не се дрехите чак толкова важни, важно е да откриеш "твоята работа".

8.   Скъсан, гол, бос.... излизай и търси работа... щом вашите не им пука за теб, или просто няма как да ти помогнат... АКО САМ НЕ СИ ПОМОГНЕШ, НЯМА КОЙ ДА ТИ ПОМОГНЕ !

Аз съм на 22 години
сам си плащам семестрите, дрехите... всичко.... в къщи ям една манджа само... скоро и това няма да правя... но тва са други теми...

Искам да ти кажа да се стягаш и да си намериш работа... майната им на дрехите.... не те те правят човек... ако ставаш за нещо ще се намерят хора, които да го забележат !

9.   Явно някой хора ме разбраха погрешно. Мене ми трябват дрехи въобще за да изляза, не специално за да ме харесат като кандидатствам на работа. Просто имам супер малко дрехи и всичките са някакви супер ужасни, приятелите ми ходят с някакви хубави модерни дрешки маркови а аз се обличам като клошар, винаги това ми е било комплекс.

Доскоро дънки въобще не носех, ходех с някакви провлачени панталони, колко смешен съм бил не е истина. Преди половин година за първи път обух дънки които с времето разбрах че са ми адски широки (понеже съм свикнал да нося широки панталони съм си взел несъзнателно и широки дънки) които ме правят смешен и ми се влачат по земята изсухлени.

Винаги ама винаги съм се чудел как да се обличам и никога не съм си взимал някакви свястни дрехи, това ми понижава адски самочувствието защото каквито и дрехи да взема винаги съм се чувствал неудобно в тях.

На всичкото отгоре сега съм доста напълнял от година насам и въобще не знам как да се обличам за това време пролетното когато понякога хем е топло а после става неочаквано студено.

Мерси на тези които ми отговориха, просто исках да споделя с някой за ми олекне малко. След седмица ми е рожденния ден ще се надявам на чудо...

10.   Защо не отидеш по килцата ( дрехи втора употреба) . Там се намират доста запазени, понякога дори и нови та и маркови дрехи . Да ти кажа няма нищо лошо в широките гащи, стига да не са прекалено широки :)

11.   Никой не го интересува как си облечен мисля че това е просто оправдание за да не ходиш на работа всеки си има недостатъци но това не означава че трябва да се затвориш във вас и да не си покажеш носа навън.На тия времена никой не те съди как си облечен вайното е да имаш дрехи на гърба си защото някои и това нямат

12.   Защо не облечеш някои от дрехите на баща си докато си намериш работа или предполагам...имаш някакви приятели от които също можеш да вземеш ... след 1-вата заплата вечв щв можеш да си купиш ;)

13.   ако си на "ТИ" с работата на комп. може да си анмериш работа от вкъщи примерно да набираш страници на Word най-лесното мислиа 4е се плащаше на страница.Това е от мен

14.   Хей... Абе нямаш пари заа дрехи... апък 0ткъде ти и вашите имате пари да си плащате нетаа... :D :D :D???

15.   Имаш пари да си плащаш интернета всеки месец, а нямаш пари да си купиш една ризка?!

16.   Вече си на 19год никой с нищо не ти е длъжен да ти купува. Глупаво е да се сравняваш с другите какво имали откъде го имали, напъни се, труди се и ти ще имаш. Първо почни някоя хамалска работа за месец два докато си накупиш някъкви дрехи и после си търси това което... Всъщност каква работа си търсиш? Каква специялност имаш? Какво образование? какво си постигнал до сега? Какво желаеш да постигнеш?
На доста хора много пъти им се налага да започнат от начало. Сега е твоето начало Давай, тръгвай и върви напред и нагоре ако можеш.

17.   16, ако трябва да съм честен, точно заради такива многознайковци като теб сме така.:)
Това еснафско мислене ни докара до тук.

Авторе, дано още да четеш темата.:)

18.   Нема проблеми отиди си намери работа пък после миси за дрехи ти си стъпи на краката пък това да ти е кусура... Не е важно как си облечен а къкъв си отвътре, както са казали хората дрехите не правят човека

22.   Пич ти се притисняваш за дрехи, а аз и да ям няма какво по няколко дена, сметни за какво става въпрос и помисли.

23.   Според мен не само вътрешното в човека се гледа. Хората са казали по дрехите посрещат, по ума изпращат. Така че хора, външния вид също е много важен!! Едва ли ако някой облечен като клошар отиде на интервю за работа и ще го вземат. Освен ако няма зашеметяващ интелект или не ги впечатли с нещо... А момчето каза че е 16 годишен, а на тази възраст даже не съм сигурна дали има право да работи, мисля че само със съгласието на родителите му.... Мисля си, даже че е още малък да работи, вместо да си гледа образованието, той трябва да работи и още от тази възраст ще му стане сложен живота... Но това е България, жалко че ние страдаме от цялата работа.... Моя съвет е сега да си намериш нещо почасово колкото да закърпиш положението, да може да си купиш нови дрехи и да имаш джобни, а после вече като завършиш училище, гледай да се изнесеш някъде в чужбина да работиш и да учиш, ако имаш желание ест, защото изобщо не е лесно да се учи и работи едновременно, все едното от двете ще е на заден план!!! Искрено ти пожелавам успех!!!

24.   Номер 23 ти въобще прочете ли историята? Момчето което вече трябва да е МЪЖ е на 18 години и става на 19, вече всъщност трябва да е на 21-22 по изминалото време - 3 години! И отдавна е завършил училище. Не знам обаче какво е станало тъй че...

25.   Щом имаш рожден ден все някой приятел ще ти подари дреха или пък помоли приятел за дреха, а не за пари