Споделена история от Тинейджърски

На 14 съм, моля се след време да не стана като нашите...
Здр на всички този сайт е по хубав от сподели.инфо
Мойте проблеми не са малко
на 14 съм не съм имал гадже... момичетата не ме харесват
нямам никакви отклонения но просто не ми върви...
на даскало съм отличник, само по математика ;-(
общо взето тава е, на даскало и пред компа
приятелите ми се броят на пръсти...
нашите както винаги не съ доволни от мен
прав е онзи които е казал "родителите никога няма да бъдат доволни" мама си е мама... аз сам дете за всичко...
тате си е тате на работа, абе пияница знаете как е....
прибирасе около 12 1 чвсъ през ношща
имам си братче и сестриче.. бретчето ми е на 8 а сестра ми на 19 и тя е една абе същата като тях
не и пука за нищо... и даскалото е наредила тези двойки
как още не се е оженила незнам
оффф труден живот живея
моля се след време да не стана като нашите.. но мисля че нама.. тате искарва много пари и все на мама и в банката
ма ква полза от пари като не си щастлив инямаш семейство които да те поткрепя и да ти показва че те обича и че държи на теб
казвам ви чесно хора накои ден ще избягам от нас
какво да правя кажете ????

Коментари

1.   Като за начало си оправи правописа, момче!

2.   Да обърнеш внимание в училище на предмета български език....

3.   Стига сте критикували момчето. Има си проблеми и не е писал тази история, за да слуша как не пише правилно. Да, има грешки, но ми се струва, че сте достатъчно грамотни, за да разберете какъв всъщност е проблемът му.

Такаа...сега към теб, авторе... Наистина ужасно е да имаш семейство, което не те разбира. Но опитвал ли си се някога да говориш с родителите си? Да им споделиш как се чувстваш, да се опиташ да водиш нормален разговор с тях. Можеби точно тук е проблема - липсва ви общуване. В едно семейство, както и във всяка една връзка, е нужно разбирателство и подкрепа, но без общуване осъществяването на тези две така ценни неща, е невъзможно! Знам, трудно е, но опитай да им обясниш ситуацията. Кажи им, че искаш семейство, в което всички да се разбират, да общуват, да има хармония. Сигурна съм, че вашите ще те разберат дори могат да се вдъхновят от твоята идея и да имат желание да се променят, да отделят повече време на теб, на брат ти и на сестра ти.
Опитай, нищо не губиш ;)

УСПЕХ!!! (надявам се, че ти помогнах)

4.   Не казвай ,че живееш труден живот. Не знаеш колко по-тежки ситуации има,вдигни глава и се бори,не ти е лесно,вярно е,но не е и невъзможно трудно. Няма по-добър учител в живота от страданието и болката...не се притеснявай,всичко ще се оправи
Сиво

5.   Да, прав си, наистина е по - добъл от сподели.инфо.
Струва ми се че вече децата започват да се замислят от 13 - 14, а ние едно време от едва 19... Не си го слагай много

6.   Обади се на безплатния и анонимен телефон. Той е за споделяне номера е 116111

8.   Приятел, трудно можеш да промениш другите хора. Този от когото зависи щастието ти си самия Ти!

Моят съвет: намери си и други занимания (хобита) освен "даскалото и компа", които ще ти позволят да научиш повече за света и самия теб и ще ти дадат възможност да намериш нови приятели като например:

- спорт, какъвто ти харесва, източните бойни спортове възпитават дух и тяло.
- танци (на танците можеш да срещнеш готини момичета)
- рисуване, музика, свирене на инструмент
- ...или каквото друго ти харесва или хрумне

Отиваш до стадион, спортна зала, културен дом в близост до теб, и гледаш за обяви, записваш се на някакъв курс или тренировка. В нета също можеш да намериш инфо.

Поздрав,
Джайдии

9.   Трудно е, когато смейството не те подкрепя и не те разбира, така е, но не стой със скръстени ръце! Потърси приятели! Винаги може да намериш утеха в тях, те ще те изслушат винаги, когато имаш нужда да споделиш, ще ти дадат съвет, ще ти помогнат и ще бъдат до теб. Знам, че сега ще кажеш, че си нямаш такива, но нищо не пречи да си потърсиш. С времето все ще се сближиш с няколко човека и ще си станете близки. Послушай номер 8 - запиши си на нещо, което хем ще ти доставя удоволствие, хем ще ти помогне да срещнеш много нови хора (момчета и момичета). Не се отчайвай, нищо не е изгубено. Всичко зависи от теб. Животът до голяма степен е такъв, какъвто сам си го направиш. Затова давай напред и се бори с всички сили за щастието си. Успех! :)

10.   Трудно се живее в такова семейство , най- добре послушай съветите на -8 , щастието е в твоите ръце , ти решаваш - всеки има право на избор . Да избягяш не е решение . Прости на твоето семейство - приеми ги каквито са . Човек не избира родотелите си , но приятелите може !
Намери си занимание което ти е приятно да го вършиш и върви напред - живота е пред теб ! Ти избираш.