Споделена история от Тинейджърски

Първият цикъл (Само за момичета)
Здравейте драги читатели на Spodeli. net. Днес се реших да споделя една моя история и да поискам съвет от вас. Тъй като съм на 14 години, сега Септември месец ще бъда в 8 клас и ми дойде за пръв път. Като от доста време имах бяло течение, след което в последствие дойде и цикълът. Беше краят на Април месец и около 28, 29 почуствах болки в стомаха и аз съответно реших, че ще ми дойде. И така, сложих си превръзка за всеки случай. Така и на 30 ме боля корема и в последствие отивам до банята и превръзката беше нацапана с кръв. Е, това бе моят първи цикъл. След това ми идваше няколко дена и накрая спря. Но от тук нататък следват въпросите. Тъй като знам, че идва след месец и го очаквах пак да ми дойде, но така и още не ми е дошъл, а вече сме Юли месец. Много се притеснявам, дайте ми съвет какво да направя, тъй като ме е срам да ходя на Гинеколог и няма да отида. Искам да ви попитам какво трябва да означава това, ще ми дойде ли друг път или? Кога да очаквам да ми дойде и защо на другият месец не ми дойде. На вас кога ви дойде, беше ли ви редовен, сблъсквали ли сте се с подобен проблем и да, ако може ми дайте съвет какво да направя. Благодаря ви предварително.

Коментари

51-94 от 94

61.   Aз сън на 11 и от няколко дни ме боли корема ниско долу притеснявам се мама казва, че ми е рано на нея й е дошъл на 12 и преди да й дойде я е боляла главата, а не корема да си купя ли превръски за всеки случай...?
Много се притеснявам незнам защо но много ме е стах от цикъла да се подготвя ли? А да и нямам бяло течение.

62.   Няма от какво да се страхуваш. :)
Аз имах бяло течение около година и половина. :)

65.   Спокойно ще ти се оправи. И аз бях така. На единадесет години ми дойде в март и следващото беше чак в септември. В началото е така докато се регулира после вече ще ти тръгне както трябва.

66.   Аз съм на 11 почти на 12 години и исках да ви питам кога ще ми дойде

67.   Здравейте на мен ми дойде преди 2 месеца. Макар че авторката вече е голяма аз ще кажа своето мнение. Спокойно отначало ще е така но ще се регулира

68.   Здравете аз съм на 13 и почти завърших 7 клас и още не ми е дошло какво да правя кога да го очаквам бихте ли ми дали някой съвет. Благодаря предварително

74.   Здравейте аз съм на 13 год след 5 месеца ставам на 14. имам бяло течение от 1 год и 3 месеца. Боли ме корем ниско долу
Незнам кога ще ми доиде всички ми казват че не е нормално на толкова год да не ти е дошло. Нормало ли е на толкова год да нямам, кога да го очаквам. и какво означават болките в корема. Дайте ми съвет. Мерси предварително

75.   Здравейте на всички. Не съм чела всички коментари, но реших да ви кажа аз какво знам и... дам...
Като за начало аз съм на 13 години и ми дойде когато бях на 11 год. в 5-ти клас. Няма нужда да разказвам историята си и затова започвам:
- нормално е да имаш бяло течение горе-долу 1-2 години преди първата ти менструация
- след първата менструация е нормално да ти дойде дори след 6 месеца
- първите 1-2 години цикълът ти няма да е редовен
-той не идва всеки месец на една точно определена дата, а през един период, който повечето пъти е различен (примерно на майка ми и е по 3 дни и и идва през 20 дена, а моят е 7 дни и ми идва през около 50 дена)
- не се тревожи ако си на 13-14 и още не ти е дошло. Обикновено може да ти дойде от 7-8 годишна до 18-20 год. Даже наскоро в интернет видях интервю на една майка, чието дете беше на 2-3 годинки и вече му растяха гърди и имаше менструация. Всичко това се влияе от множество фактори като климат, храната с която се храниш, навици и така...

Ами аз не се сещам какво още да кажа, така, че ще се радвам да съм ви помогнала с нещо и... до скоро! ;)

76.   Напълно нормално е да не ти е редовен цикъла първите 2години. Може да ти дойде и след 6 месеца.

77.   Здравейте! :)Аз съм на 15. Дойде ми в 6 клас някъде февруари месец. Преди да ми дойде също имах бяло течение. Еее.. дойде ми февруари месец всичко норамлно, но после ми дойде чак април. Така, че е напълно нормално. И така вече 3 години всичко е нормално с цикълът ми. :)
До N74: Ами на някои момичета им идва на 16. Болките в корема може да означават много... Поговори с майка си, ако не отиди на гинеколог.

78.   Здравейте! Аз съм 5 клас и почти всички от момичетата имат цикъл!! А аз нямам. Вече имам бяло течение от началото на 4 клас вече 2 години и не ми е дошъл. И все имам чувството, че изобщо няма да ми дойде първия цикъл. Ако може дайте съвет ако може с нещо да ми дойде по-бързо без хормони и такива неща като лекарства и др. Просто се чувствам гадно. :(

79.   До N78 ако наистина имаш течение от 2години съвсем скоро би трябвало да имаш цикъл. Не се притеснявай сега си само на 11-12г като станеш на 15-16г и още нямаш тпгава се притеснявай!

80.   Здравейте! Аз съм на 13 и миналия месец ми дойде за първи път! Кръвотечението не беше много и траеше 3 дни! Мама ми каза че ще ми дойде пак чак септември, октомври и май ще се окажа права защото този месец нямах, сега чакам август и се надявам да ми дойде защото дори и да знам че е нормално се притеснявам малко! Това че кръвотечението е било малко количество влиае ли на това кога ще ти дойде пак? Например ако първият път ти е било малко означава ли че ще ти дойде пак след няколко месец?

81.   Първият път при мен (12 години) беше само зацапване, следващите месеци си дойде по-обилен цикъл, който се нормализира съвсем като течение и продължителност за една-две години. Не взимайте хормони и не се шашкайте - на някои жени цял живот не им е редовен без това да има някакви последствия. Нормалната цикличност е в диапазон 20 - 40 дни. Не е задължително да е 28 дни и да съвпада с фазата на Луната. Това са го измислили за да ви тъпчат с лекарства.

82.   Номер 80, нормално е в началото цикълът ти да е нередовен и да мине известно време, докато се нормализира. Не се притеснявай, това се случва с много момичета. В момента в тялото ти претърпява много промени наведнъж, което понякога води до такива леки отклонения. Моят първи цикъл също беше доста оскъден, но след това всичко си потръгна както трябва. Нямам медицински познания в областта, но не мисля, че има връзка между това колко обилен е бил първият цикъл и кога ще ти дойде пак. Не се затормозявай и не го мисли толкова, наистина може да минат и месеци, докато отново те споходи :) Ако бях на твое място, щях да се порадвам още малко на факта, че не ми се налага всеки месец да съм в тази не много приятна женска ситуация. Ако все пак минат няколко месеца и все още не ти е дошло, нищо не пречи да минеш един преглед на ехограф, за да си спокойна, че всичко е наред.

83.   Здравейте! На 14 съм и февруари месец ми дойде за 1 път и после ми дойде април и след това краят на май месец и течеше много малко и много често имам бяло течение. Да се притеснявам ли, какво да правя незнам :D

84.   На мен още не ми е дошло, но до колкото съм чела знам че в началото, може цикълът да е нередовен. След 1-2г. ще се оправи! ☺

85.   Здравейте мисля че имам цикъл аз съм на 11 г.
Днес с приятелката ми видяхме че имам нещо кафеникаво червено на гащите точно при вагината ми и мн малко бяла слуз имам ли цикъл или са симптоми не знам а ме е срам да кажа на мама
Благодаря предварително!

86.   здравейте много моля да ми отговорите. имам ужасно главоболие от двете страни на главата боли ме стомаха ниско долу имам бяло течение това признаци ли са за цикъл?

89.   Хей
На мен ми дойде рано.
Още на 10г.
Сега съм на 11г. И понякога през месец ме пропуска..
Дори и с месеци да ти забавя щом ти е дошло ще ти идва.
Ако не ти идва повече от 3 месеца се посъветвай с гинеколог.
Но няма страшно!

90.   Здравей. :)
За първи път ми дойде, когато бях на 12 - 6ти клас, началото на втория срок. Пропусна 3 месеца и чак на четвъртия отново. Не се притеснявай, първите години цикълът още не се е нормализирал, но с времето всичко ще бъде нормално. Поздрави!

91.   На мен не ми е дошъл, но е нормално все още съм на 11.На някой от приятелките ми им дойде и сега все ми казват че съм се развивала най-бавно от класа, но спрях да им обръщам внимание. Моля ви все пак изкажете мнение, моля Ви.

92.   На мен не ми е дошъл, но е нормално все още съм на 11.На някой от приятелките ми им дойде и сега все ми казват че съм се развивала най-бавно от класа, но спрях да им обръщам внимание. Моля ви все пак изкажете мнение, моля Ви.

93.   Здравей! Аз съм на дванадесет години и ми дойде днес. Ето как стана. Сутринта бях гладна и се чувствах изморена. Отидох до тоалетната по малка нужда. След като свърших се избърсах но имаше странен цвят. Мислех, че ми е бялото течение което имах 6-7 месеца. Е много се притесних и писах на най-добрата си приятелка. Сложих ежедневна, защото беше малко. Смених я във тоалетната до физическото. Нямаше много и си помислих, че така ще бъде. Но след занималнята си смених превръзката(преди малко. Но имаше много кръв това е. Не се страхувай. Ако след 16 не ти дойде тогава се притеснявай. Преди 9 и след 16 години е притеснително. Развиваш се по-бавно но спокойно и на теб ше ти дойде някой ден. ☺

99.   Здравейте, на мен ми дойде на 01. 01. 2017г. за първи път. Аз съм на 15г. и съм в 9клас. Всички момичета от класа ми имат от отдавна, даже някои са бременни, и не дружат с мен. Знам, че съм изостанала, затова обичам да контактувам с по - малки от мен(11-12-13годишни), но училището ми е от 8клас и затова нямам приятели ;( И така, вечерта преди да си легна влязох в банята да се измия и на гащите ми имаше нещо кафяво с червени петънца. Какви ли не мисли минаха през главата ми. Реших да не казвам на никого, за да не разбере баща ми, защото е лош. Хвърлих гащите в коша и легнах да спя. Помислих, че е само това... Но на следващия ден като се събудих имаше повече кръв и по - червена. Зави ми се свят. Извикаха ме да си тегля късмет от баницата, но аз изглеждах доста уплашена. Продължи да ми тече. Направо като видях колко кръв пребледнях. Болеше ме навсякъде особено краката над коленете. Пльоснах се на дивана и казах на майка ми, че сигурно съм болна. Тя почна да ме разпитва и накрая се досети. Даде ми превръзки. Продължи ми 7 - 8 дена. А сега е 23. 01. и все още не ми е дошъл. Но ме боли главата вече от два дена и ми става много тъжно, може би защото нямам приятели, нямам брат или сестра, сама съм по цял ден...

100.   Аз съм 7 клас и още не ми е дошло. Всички от класа имат цикъл и ме дразнят освен приятелките ми! Дори една от момичетата ми каза че съм детствена а разбира се аз се защитих като и обясних какво означава думата. Да малко беше странно и да как няма да ми е странно аз съм различна е поне аз така мисля. Много ме е страх защо с мен се случва така. Моля за обяснение...

101.   До № 100

Няма от какво да се притесняваш, защото при всички момичета е различно.
На мен ми дойде в 7-ми клас, а преди това и аз като теб се притеснявах, че другите имат цикъл, а аз не.
Не си различна, а си напълно нормална, ако до 18 години, не ти дойде, тогава има проблем и е наложително, да посетиш гинеколог, а сега си мъничка още, да днешното поколение е развито прекалено, много но някои се развиват нормално.
Дай и аз сега, като гърдите са ми малки, да взема да рева, защото малките на по 12-16 години имат по-големи гърди от мен, ами БОЖА работа, какъвто си създаден, такъв ще се приемаш.

102.   Здравей не се притеснявай на мен ми дойде на 11 и също беше нередовен болеше ме много корема но всичко мина и сега всичко е наред! :)

103.   Здравей не се притеснявай на мен ми дойде на 11 и също беше нередовен болеше ме много корема но всичко мина и сега всичко е наред!:)

110.   Здравейте. Аз съм на 13 и ми дойде юни месец. Но вече минаха 5 месеца от както не ми е идвало. Трябва ли да се притеснявам?

111.   Хей! На мен ми дойде в 5 клас. Сега съм 10 клас и винаги ми е бил редовен. Но не се притеснявай от гинеколог, дори е добре да отидеш, защото може да се е получила киста. И е по-добре с лекарства да се излекува, а ако не я хванеш навреме може и до операция да се стигне.
Не е задължително да е киста. Все пак си малка още и се регулира.
Успех ти пожелавам!

112.   Спокойно за всичко си има време не е задължително да бъде по едно и също време. Когато на мен ми дойде когато бях на 14 лятото и след което нямах цикъл в продължение на 6 месеца, но след това всичко си беше на ред успокой се всичко е наред.

114.   И аз съм като номер 13! Някой ще ми даде ли съвет?
Благодаря много!

115.   Здравей! Може би няма да ме послушаш, ако разбереш, че съм на 11, но търсиш отговор затова ще се опитам да ти помогна. На мен ми дойде преди няколко дни и това ме изненада, затова реших да почна да търся сайтове с отговори. Намерих теб и твоят въпрос. Всъщност според доста сайтове и доктори е напълно нормално. На някои не им идва 1 ГОДИНА, но това не означава че повече вяма да ти дойде или че се развиваш бавно. Напротив! Просто на организма ти вероятно му трябва повече време за да се приспособи и подготви за следващата менструация. Спокойно! Целувки

117.   аз съм на 13 и ми дойде юли за пръв път. имам си го бялото течение и аз но рядко. цикълът ми е горе-долу редовен само август месец не ми дойде и този месец още не ми е дошло и така като гледам няма възгледи да дойде ( и по добре де :D) иначе през другото време е ок миналия месец (ноември) беше една идея по болезнен от другите месеци но се преживява :) за кръвотечението не е много обилно но не и малко все пак има си го. аз понеже ако видя и 1 капка на превръзката веднага я сменям и затова изхабявам по 2 пакета :D успех

118.   Здравейте, аз съм на 13 и миналата година на 1 август ми дойде. Беше само за един ден, след това дойде и септември(на 5) за 3 дни. В момента сме февруари и още не ми е идвал. Трябва ли да се притеснявам?

119.   Здравей. Момиче съм, на 21. Първият ми цикъл беше още в 4ти клас, нямах нито бяло течение, нито болки, абсолютно нищо. Сутринта преди да отида на училище минах през магазина за бройка превръзка, знаех, че ще ми дойде, просто усещах някак си. Имах мензис 7дни, без болка, без проблем. Идваше ми редовно, на датата, до 9ти клас. Почна да ме боли коремът, яйчниците, дори ми се схващаше десния крак 2дни преди цикъла. Ако ти закъснее още месец-два отиди на гинеколог, НЕ ХАПЯТ, ще те прегледа ще ти каже как стоят нещата с тези неща, няма да е лошо и да споменеш за бялото течение, защото това не е шега работа. Щом имаш бяло течение, значи имаш бактерия, след това следват много по-лоши неща от зацапване, в някои случаи дори и лоша миризма. :)

120.   До номер 10! Аз съм на 12 и бялото течение ми продължава вече около 8месеца! Напоследък много се интересувам от какви симптоми има преди първата менатруация, за здравето на вагината и много симптоми ми съвпадат затова си нося превръзки с мен за всеки случай! Какво искам да кажа е че може да потърсиш в интернет и да сравниш някои симптоми в интернет! Надявам се да съм помогнала!

121.   Когато ми дойде за първи път, бях на 13 ( втория срок на 7 клас). Предната вечер ме болеше корема, казвах си, че може да ми е дошло, ама не ми се вярваше много. Легнах си и заспах. На следващата сутрин преди училище бях в тоалетната. Извиках мама, тя каза, че ми е дошло, не че не знаех, и ми даде превръзка. Продължи ми няколко дена. Беше април. През май не ми дойде. На 1 юни ми дойде. Оттогава ми идва всеки месец, обикновено не ме боли. Майка ми се притесни, че не ми идва по едно и също време, защото при нея било редовно от самото начало. Аз ѝ казвах, че е нормално. Гинеколожката ѝ казала, че първата година след появата на цикъла е нормално, ако не идва по едно и също време. Тогава мама се успокои.

123.   Хора помощ ей сега както си седяхи целите ми крака станаха в в кръв а мама е на работа на 11 съм кажете ми не знам мама къде си държи плевръските да си сложа стах ме е да отида до тоалетна а ми се ходи не слагам знаци защото съм притеснена и искам бърз отговор мама си е изключила телефона и тази нощ сънувах че ми идва и не спира

124.   Хора както си стоях целите ми крака станаха в кръв и мама е на работа какаво да правя на 11 съм много се притеснявам не смея да отида до тоалетна а ми се ходи помоощ не знам къде са превръзките и не знам как ще изляза да си взема и ми препоръчайте превръзки мама не ми вдига и пак ще и звънна искам по бързо за това не съм сложила препинателни знаци а предния ден много ме боля корема по отдолу моля ви помощ

127.   Здравей! Не се прйтеснявай аз съм на 10 и се още съм в бяло течение. Но до месец може би ще ми дойде. Моят съвет е щом никой не те е подготвил чети за цикъла знам че е страно но е полезно. И мен не са ме подготвили и вече от месец четя. И съм по-спокоина затова чети и ще си много по спокоина.

128.   Моя ми дойде малко след като завърших 4 клас. Не го очаквах. Бях заспала на обед и като се събудих всичко беше червено. Момиче, свиквай да ти закъснява. На мен лично никога не ми е редовен но усещам че ще ми идва. Закъснявал ми е най-много с два месеца. Сега ми закъснява с 10дена. При всяко момиче е различно. Може да ти дойде всеки момент.

133.   До N98 -Ако цикълът ти е дошъл по късно, но преди 15 години това не означава, че се развиваш по-бавно, а че имаш по-големи шансове за дълголетие.

51-94 от 94