Споделена история от Тинейджърски

Първият цикъл (Само за момичета)
Здравейте драги читатели на Spodeli. net. Днес се реших да споделя една моя история и да поискам съвет от вас. Тъй като съм на 14 години, сега Септември месец ще бъда в 8 клас и ми дойде за пръв път. Като от доста време имах бяло течение, след което в последствие дойде и цикълът. Беше краят на Април месец и около 28, 29 почуствах болки в стомаха и аз съответно реших, че ще ми дойде. И така, сложих си превръзка за всеки случай. Така и на 30 ме боля корема и в последствие отивам до банята и превръзката беше нацапана с кръв. Е, това бе моят първи цикъл. След това ми идваше няколко дена и накрая спря. Но от тук нататък следват въпросите. Тъй като знам, че идва след месец и го очаквах пак да ми дойде, но така и още не ми е дошъл, а вече сме Юли месец. Много се притеснявам, дайте ми съвет какво да направя, тъй като ме е срам да ходя на Гинеколог и няма да отида. Искам да ви попитам какво трябва да означава това, ще ми дойде ли друг път или? Кога да очаквам да ми дойде и защо на другият месец не ми дойде. На вас кога ви дойде, беше ли ви редовен, сблъсквали ли сте се с подобен проблем и да, ако може ми дайте съвет какво да направя. Благодаря ви предварително.

Коментари

1-50 от 94

1.   Хейй :) Аз съм момиче на почти 16 години и първият път, когато ми дойде бях 8ми клас. Не се притеснявай и аз бях така. Първият ми беше 4-5 дена, след което 2 месеца подред нямах. И аз се бях притеснила, но доста ме беше срам да отида на генеколог, за това изчаках и на третия месец пак ми дойде. Много ми е нередовен. Идва си когато иска, независимо от датите, но.. кво да направя сега ;д таа спокойно, не само при теб е така дори и да не ти дойде 1-2 месеца е нормално, все пак още се регулира :))

2.   Хей, първо поздравления. :) На мен ми дойде края на 6ти клас. Възможни са болки в корема, не се притеснявай. В началото ще ти е нередовен, въпреки че на мен все още ми е нередовен, а вече съм 9ти клас. Та не се притеснявай изобщо, напълно нормално е.

3.   Здравей :) Също и поздравления :) На мен за 1 път ми дойде в началото на 2014 година ( тоест януари ), тогава бях на 13, сега съм на 14. На мен си ми е редовен, но съм чувала, че когато ти идва за първи път е възможно следващите месеци да не ти дойде, случвало се е на роднини, така, че не се притеснявай :))

4.   Здравей! Моята първа менструация беше, когато бях 6 клас. Дойде ми на 17-ти, на 18-ти нямаше го и на 19-ти се почна. Беше 18 дена продължителност, реших да ходя на доктор от там ми казах, че е нормално и да не се притеснявам. Отидох на друг. Не се търпеше да кървя 20 дена и ми изписаха витамини. Следващия месец дойде за 5 дена и после го нямаше 1 месец. От тогава ми е нормален. :) Мисълта ми е не се притеснявай, тялото си знае работата. :) Честито.

5.   При мен беше много лесно ;д Бях на 11-12 когато ми дойде за първи път. Никакви бели течения, нищо. Ей тъй един ден ставам и гледам кръв. Винаги ми беше редовно, а за теб това което мога да кажа е че ще свикнеш трудно. Може да ти отнемат и години докато стане редовен, но не се притеснявай не е нещо нередно.

6.   Поздрaвления нa мен ми дойде когaто бях нa 12 в 6 клaс и сегa съм нa 14 и още ми е нередовен понякого пропускa един месец и идвa нa следвaщия нaдявaм се дa се нормaлизирa скоро тъй че готви се следвaщите няколко години може дa ти е нередовен

7.   Не прочетох другите коментари, но ми се стори, че само обясняват при тях как е било. НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ! Първите 2-3 години при всички не е реедовен. Просто си носи за всеки случай превръзки препоръчвам за начало Always Utra Normal Plus

8.   От авторката: Благодаря ви много, момичета!!

9.   Странно е, че ти е дошло толкова късно, на мен в 4 клас за първи път ми дойде. Принципно е нормално да ти идва всеки месец тука не сме гинеколози, по-добре се консултирай с истински гинеколог, и е нормално да те боли корема.

10.   Момичета от доста време имам това бяло течение. По точно от 3-4 месеца, а още не ми е дошла менструацията. Моля кажете ми какво става... мн съм объркана. А колкото до авторката на майката на една моя приятелка й дошло на 11 спрял й и дошъл като навършила 12. И тази жена е имала притенения и всичко се оправило... така че СПОКОЙНО. п. п моля и на мен ми кажете за проблема ми по- горе

11.   № 10, не се притеснявай, и аз накъде към 1 година го имах бялото течение преди да ми дойде, така, че не се притеснявай :) Дори и сега, след като имам менструация продължава да ми идва бяло течение, не се притеснявай :))

12.   Честно казано, не помня кога точно. :д Беше голяма драма обаче.
Значи, сутринта ме боля корем, но кой да се сети, че ще ми дойде. После в даскало усетих нещо и като отидох до тоалетната видях, че ми е дошло. Направо изпаднах в паника. Една приятелка ми даде превръзки и се прибрах да се измия и преоблека, а вечерта отидох при мама гушнах я и почнах да рева, и тя се досети. По принцип ми е редовен, но от време на време си мени датата.
Сега като се сетя колко ревах ми става толкова смешно.

13.   Здравей! Аз съм на 13 и от 2години и половина имам бяло течение. Още не ми е дошло и се притеснявам защото от класа ми аз съм единствената. Имам всички останали полови белези.Нормално ли е?

14.   Добре си си, напълно нормално е да ти прескача. Аз ще стана на 14 след два месеца и още не ми е дошло, проблемът е че ми тръгна нещо ЧЕРНО не БЯЛО въпреки че мисля, че и бяло имам. Та черно нещо, цяла седмица вървя и след това изчезна. Проблемът е че от тогава минаха 8 месеца някъде. Някой може ли да ми каже опасно ли е това? Ходих на генеколог и тя просто ме намаза с нещо и ме погледна на екрана. Каза, че нищо ми няма и че единия яйчник ми е заспал, но пък не ми идвала от стрес. Въпреки това мама се притеснява много и иска да ми дава хапчета да ми дойде а аз съм против! Може ли някой да ми помогне??

15.   Здравй,изобщо не се притесняеай и аз съм на 14 първият път ми дойде цикъла на 11 до сега все още е непостоянен..Случвало се е да не ми доиде понякой път и по 2 пъти ми е идвало в месеца.. Не се притеснявай съвсем нормално е :-)

16.   Здравей, аз съм на 12 и ми дойде миналата година. И от тогава ми идва на 3 месеца ;-)

19.   Здравей в началото е нередовен може да идва и през 2-3 може и 4 месеца. Не се претеснявай :)

20.   Аз съм на 13 и ми дойде на 12 миналата година. После не ми дойде 3 месеца, след това беше кратко, после още 3 месеца, много силно, след това няколко месеца идваше редовно, но после пак прескочи. Общо взето първата година е най-нередовен. Препоръчвам ти да си записваш на каленсар през колко време ти идва и колко време продължава.

21.   Днес мисля че ми дойде за първи път, бях болна и ощи съм болнични но само до утре.... та така малко след като се събудих отидох до тоалетната и имаше нешо м/у червено кафяво но не точно капчици а омазано.... страшно се стреснах, уплаших и в момента треперя не съм сигурна дали е цикъл но съм адскии стресната. Попринцип съм срамежлива и свита и не споделям такива неща с никой. Мама е наработа до 7:00 вечертаа ноо нз как да и кажаа дори от нея ме е срам а и както казах не съм сиг че е цикъл... трябва ми помощ спешно защото съм много притеснена А да на 13 съм и на 9месец юни тази година правя 14 мисля Чее нормална възраст за ци къл незнам.... Вие как казахте на майките си и те как реагираха Много ми и страх и се надявям че ще ми помогнете
Благодаря предварително

22.   Така сигурно вече си знаеш , но аз пак да кажа. След като ти свърши цикъла ще ти дойде след 28 - 30 дена. Аз си купувам превръзки 5-6 дeна по-рано за всеки случай. Първите години ще ти е нередовен , не се притеснявай. Само внимавай да не се цапаш , че аз какви случки съм имала... На Always според мен са най-добри. Хайде приятна вечер.

Im weirdo.

23.   До номер 21:
На мен ми дойде вечерта. Звъннах на мама, защото още беше на работа и й казах: "Мамо, мисля, че ми дой де мензиса. " Това е. Какво се притесняваш. Тя ти е майка и също има цикъл. Просто й кажи.

24.   Хей, аз пък искам да Ви споделя, че съм 6 клас и на мен ми дойде за първи път едва преди 6 дни.. Трябва ли да очаквам и при мен тези неща...
При всички ли е така...?? Чектно казано малко се притесних, има ли и нещо друго, което трябва да очаквам на тази тема..?
Благодаря предварително!

25.   До номер 24:
Първата година е неравномерно, както вече е споменато в по-горните коментари. Аз съм 7 клас и ми дойде преди по-малко от година в 6 клас. Първо беше през март и 11 дни, после през май за 4, след това след 20 дни през юни за 9 дни, после чак август за 5 дни. След това горе-долу почна да идва редовно за по 5-6-7 дни на 28-30 дни. Трябва да следиш да не е много силно, защото може да имаш кръвоизлив. Тогава вземи витамин С. Това е. Успех!

26.   Аз съм осми клас, и ми дойде миналата година ноември месец и декември месец не ми дойде и аз доста се притенсних.Казах на мама и тя ми каза че е нормално в началото да е така и януари месец ми си. сега е фебруари и очаквам скоро да ми дойде.Спокойно,напълно е нормално.

27.   Здравейте.Най-добрата ми приятелка беше така първите няколко месеца не беше редовно, но после се оправи. В началото е нормално. Не се притеснявай. :]

28.   Спокойно :)

29.   На мен за първи път ми дойде на 03. 01. 2013г. Преди това имах бяло течение, след известно време започна да ме наболява корема ниско долу. Бях подготвена за всичко и не се изненадах когато ми дойде. Като на всяко момиче в началото не ми беше нередовен закъсняваше ми или подраняваше... Не се безпокоях за това както и мама. Но с течение на времето ми закъсняваше с два-три месеца, а след това ми продължаваше две седмици. И така по същия начин докато накрая не ми спря два месеца (съвсем сериозно) Може би се чудиш ся какво е това, тая сигурно преиграва, но се оказа, че има фуликъл и от там хванах анемия след това айде лечение хапчета, чайове и тнт. Та искам да ти кажа, ходи на гинеколог от време навреме защото може да се окаже нещо по-сериозно отколкото си мислиш. Не искам да те плаша...
*Queen*

30.   Преди 1 седмица почна болки по долу от стомаха ми. Нямам бяло течение. Прочетох в интернет, че те боли корем и когато ти мине след 7-10 дена ти идва. При вас така ли стана? На мен все още не ми дойде

31.   Мило момиче, не се притеснявай! Когато на мен ми дойде за първи път следващия месец изобщо нямах цикъл. Аз също като теб много се притеснявах. Дори си мислех, че съм бременна, а аз дори секс не бях правила... Въпросът е, че при всички (почти всички) не им идва следващия месец. Не се притеснявай, ще ти дойде (ако не си правила секс).

33.   Ами на мен за първи път ми дойде декември 2013, след това януари същата година, но оттогава не е и вече започвам да се притеснявам, защото това наистина е много време. 7-ми клас съм. На някого случвало ли му се е да не му идва толкова дълго?

34.   Аз бях на 11 когато ми дойде и си беше редовен:/

35.   Хей, момиче почти на 14 съм, значи на 13. Първият ми цикъл дойде на 12. Първият месец ми вървя 5 дни. След това си смятах, както трябва нормалното - 28 дни. Да, но следващия месец ми дойде на 37-я ден. Нормално се притесних, разрових се в интернет и разбрах, че първите месеци цикъла ще е много нередовен. Първите 3 месеца имах страшно нередовен цикъл за щастие беше лято и не бях на училище, за това не се притеснявах, а и не ходех на море тогава. Така, че първите месеци ще имаш доста нередовен цикъл, но винаги имай превръзки, тампони (каквото използваш, а всъщност ако питаш може да се използват тампони и при девствени) в чантата, защото може да те изненада навсякъде, по всяко време. Дано да съм била полезна.

37.   Спокойно и на мен ми стана така, но е нормално. Пак ще ти дойде.

39.   Аз съм чела, че е нормално да не ти дойде 6 месеца така, че не се притеснявай.

41.   здравей аз съм на 11 и ми дойде преди 3 месеца на мен ми е редовен даже последният път беше 7 дни според мен е по добре да ходиш на гинеколог няма нищо срамно той ще ти каже най-добре нормално е в началото да не ти идва редовно да пропуска месеци :-)

42.   Здравейте аз съм на 12 и за първи път ми дойде преди пет месеца беше ми редовен през 26дни но днес сме 01. 07. И ми закъснява повод ши е за притеснение моля дайте мякакви съвети

43.   Аз искам да споделя... Имам бяло течение от почти година, от два дни ме боли ниско корема, на 12 и 7месеца съм/т. е за 7 клас... Не знам дали ще ми идва и за това пиша ☺Ако може някой да ми каже дали е възможно да ми дойде. Благодаря предварително.
На повечето мои приятелки им е нередовен, така че според мен няма нужда от притеснение.

44.   Здравейте! Днес ми почна... първи цикъл нали.. и се страхувам.. на 13 години съм завъеших седми клас и септември ставам 8 клас.. и не знам много неща и искам полезни съвети. Благодаря предварително!

45.   Здравейте, и поздравления. Аз съм на 12 години за 7 клас. Искам да кажа че на мен от 2 години и нещо имам бяло течение и още не ми е дошло. Прочетох на всички ви коментарите и се успокоих. Но въпросът ми е: Какви са тези хапчета за да ми дойде? И могат ли да ми навредят по някакъв начин!?

46.   Здравейте, и поздравления. Аз съм на 12 години за 7 клас. Искам да кажа че на мен от 2 години и нещо имам бяло течение и още не ми е дошло. Прочетох на всички ви коментарите и се успокоих. Но въпросът ми е: Какви са тези хапчета за да ми дойде? И могат ли да ми навредят по някакъв начин!?

47.   Здравейте, и поздравления. Аз съм на 12 години за 7 клас. Искам да кажа че на мен от 2 години и нещо имам бяло течение и още не ми е дошло. Прочетох на всички ви коментарите и се успокоих. Но въпросът ми е: Какви са тези хапчета за да ми дойде? И могат ли да ми навредят по някакъв начин!?

48.   На мен ми дойде след първият цикъл чак след 7/ 8 месеца. Така че няма нищо страшно :)

49.   Здрасти аз съм момиче на 13 дойде ми преди няколко месеца но и аз преди това имах бяло течение близо 3 години.. първият път ми беше кафяво даже незнаех че е цикъл но следващия месен ми дойде и тогава разбрах и да ти кажа че първата година цикълът е нередовен и при мен беше така 3 месеца нямах нищо и после ми стана по редовен не се притеснявай

50.   Не се притеснявай в момента цикълът ти се нормализира и при мен беше така пропусна 1 година но сега си е нормално и ми идва всеки месец!

51.   здравейте! от 2-3 години имам бяло течение и сега ме боли корема ниско долу. това означава ли че ще ми идва след няколко дни?

53.   Аз съм на 12, 5 и имам бяло течение от 1-2 месеца. А ниско корема ме боли адски от 1 един месец. И ме е страх. Това означава ли че скоро ще ми идва.

54.   Здравей авторке :), няма от какво да се тревожиш, попринцип, мама ми е обяснявала, че отначалото цикалът не идвал през месец а различно, защото сега те първа се изгражда (така да кажа :дд) и нормално да ти идва в различно време, сега :), по късно когато мине време, ще идва през месец :дд (поне при мен е така) :дд ( ми доиде когато бях 6 клас) сега ще съм 7-ми

57.   Забравих да кажа че имам бяло течение от 1 година

59.   Нормално е следващият месец да не ти дойде защото сега цикълът ти се нормализира. Трябват 2 години докато се нормализира напълно.

60.   Здравейте, почти на 13 години съм ноември месец ще ги навърша... От приблизително 1 година имам бяло течение. Нямам болки в ниско долу. Пък на всички момичета от моя клас им е дошло. Малко се притеснявям, че закъснява. Срам ме е да попитам майка ми. Та въпросът ми е има ли от какво да се страхувам, защото чувствам, че никога няма да ми дойде... Ще ми дадете ли някъкав съвет? Благодаря предварително! :)

1-50 от 94