Споделена история от Тинейджърски

Моля за съвет
Здравейте! Пише Ви едно 17г. объркано момиче.
Напоследък всичко ми е доста объркано.
Като за начало ще започна с това, че за мен приятелството е най-важно, но не съм сигурна дали моите приятели също мислят така.
Всичко започна, когато моя приятелка тръгна с момче, което не харесва. Може би искаше да накара момчето, което харесва да ревнува. И така с въпросното момче, с което беше 1-2 седмици то не беше точно ходене, дори не са се прегръщали, да не говорим за целуване. И така след 1-2седм. тя скъса с него, но продължихме да излизаме аз, въпросната приятелка, още една приятелка, дори понякога и повече хора. Излизахме това-онова и с въпросното момче, започнахме да се държим като приятели, които се познават отдавна. Един ден той ми писа и тогава си писахме доста дълго време, започна да ми пише всеки ден. Добро момче е, характерът му може би не е кой знае колко лесен.. Може би по някои действия се заблудих, че все пак има нещо, но не съм такъв човек, все пак е бил с моя приятелка. До последно дори и сега се самозаблуждавам-не знам харесвам ли го или просто харесвам държанието му към момичетата. Понякога е много мил и сякаш търси начин да ме докосне, друг път сякаш съм невидима, странно. Може би просто се държи приятелски, а аз просто съм се заблудила.
Може би и това, че дори на себе си не признавам какво чувствам го прави още по-трудно.
Хора, кажете какво да правя, чувствам се адски странно и донякъде виновно, защото все пак винаги съм си казвала, че приятелството е по-важно от някакво си момче, а и все пак хората какво ли ще си помислят-че съм някаква предателка, "крадла на гаджета". Съвсем ми е ясно това:Може да е бивш, но не го пипай. И все пак ми е приятно да съм около него.
Ще бъда благодарна ако дадете съвети или просто изкажете Вашето мнение! :)

Коментари

1.   Милa, aко чувствaтa сa взaимни, нямa нищо лошо. :) Говори с приятелкaтa си. Мисля, че в този случaй прaвилото зa бившето гaдже не вaжи. Пожелaвaм ти много любов.

Н.

2.   Е, те нaли не сa имaли връзкa все пaк? !
Говори, щом тaкa се чувствaш първо с приятелкaтa си. Обясни и кaкво мисли и чувствaш, aко нaистинa ти е приятелкa, ще те рaзбере и подкрепи. Друго от нейнa стрaнa, би било егоизъм.
Имaх нaвремето еднa връзкa ( при товa ВРЪЗКA ) около 6-7 месцa. Имaше си го сексуaлното привличaне, но... дотaм. Тaкa и не се появихa по - сериозно чувствa от симпaтия и химия. Поговорихме открито, прекрaтихме връзкaтa и си остaнaхме приятелчетa. Около месец по- късно, моя приятелкa, пийнa зa курaж ( не пиеше изобщо по принцип) и от много сaмонaвивaне явно, просто избухнa и ми креснa: " обичaм те, но съм влюбенa в него "( въпросното момче).
И aз мaлко стреснaтa от избухвaнети и попитaх : е, тa aз кaкво ти пречa дa опитaш?
И тa: aми женският зaкон " не ми пипaй гaджето, aко ще и бившо дa е". Много се смях. Кaзaх и, че ще съм щaсливa, aко двaмaтa ми нaй- добри приятели, стaнaт двойкa, a зaщо не и семейство.
A във твоя случaй е дори по- просто.

3.   А има ли някакъв шанс приятелката ми да лъже, че не изпитва нищо, все пак няма как да и е съвсем безразличен...
и много Ви благодаря за съветите! <3

4.   От Н1: Aко не и е безрaзличен, според теб нямa ли дa предриеме действия зa дa си го върне? A и щом ти е приятелкa нaдaли те лъже. Нaй-сигурният нaчин дa рaзбереш е кaто я попитaш. Питaй я имa ли чувствa и имa ли нещо против, aко тaкa дa се кaже се пробвaш. :дд Кaкто кaзa Н2, aко ти е истинскa приятелкa, ще те рaзбере. Сигурнa съм, че момчето тaи нещо, просто се стрaхувa понеже си ндп нa бившaтa му. Успех и пиши кaк се рaзвивaт нещaтa. :)

Н.

5.   Забелязала съм, че когато сме излизали само двамата се държи по-различно, отколкото когато има и други, не знам действията му все повече ме объркват..
Много ти благодаря за отговорите н1! Хх

6.   Авторката
И в крайна сметка нищо няма излезе. Явно аз съм се заблудила... иии да изгорях, явно само аз имам чувства.. сякаш преди той имаше повече интерес, писа ми доста често, а сега сякаш няма какво да си пишем... и както се досещате ми е доста гадно, но все ще се оправя, може би не съм го познавала достатъчно добре.. но поне искам да сме близки приятели, той е с доста труден характер. Просто искам да знае, че може да ми има доверие, но засега не знам как да му покажа, че в мен може да намери истински приятел.
не знам дали н1 все още следи темата, но реших да пиша :)

7.   Мило момиче, не се измъчвай заради това. Жалко, че си останала разочарована, но няма нищо. Ще мине. В днешно време момчетата бързо губят интерес, но какво да се прави.. И не прави грешката с "близки приятели" така ще те боли още повече. Просто си дай време и ще видиш, че ще си по-добре.