Споделена история от Тинейджърски

Обича ли ме още ?
Здравейте, Момиче съм на 15 години, имам приятел на 17 години. От 2 месеца и нещо сме заедно, първият един месец беше прекрасен, той се държеше толкова мило, имах чуството, че ще направи всичко за мен. Твърдеше, че ме обича и все още го твърди. Но не знам промени се, вече не се виждаме често, не сме се виждали от 10 дни някъде, той има работа, оставиха го на поправка и ходи отделно на тренировки, но и преди имаше работа но намираше време за мен, вече не е толкова мил аз ако не се сетя за него, той няма да се сети, рядко ми казва, че ме обича, само ако аз му кажа...
Хората казват, че ако наистина обичаш един човек ще намериш и 5 минути за него, от делно виждам, че харесва снимки на момичета в фб и мисля, че moже и да се вида с тях, не знам стано е питах го няколко тъпи ако имам проблем и ако не иска да е с мен вече да ми каже, той е категоричен, че няма нищо просто е много ангажиран, дали вече съм му писнала и си измисля извинения, за да не ме вижда? Объркаna съм кажете ми какво да направя и в мен ли е проблема, още ли ме обича?

Коментари

1.   Извинявам се, че ще ти разбия красивата фантазия, но това вашето не е истинска обич.
Възможно е да заобичаш някого за кратък период от време, но това при вас не е истинско и го разбрах след като видях написаното, че вече не се виждате.
Няма как да е имало истинска любов между вас и на втория месец вече да си омръзнете и да се стигне до тук, че да пишеш за съвет. Истина е, че ако някой наистина обича прави всичко възможно, за да е по-често с половинката си.
Заедно сте от два месеца вече се обичате и даже имате проблеми във връзката, не разбирам защо всички бързат толкова. Сега ви е времето да се забавлявате, да се забавлявате и пак да се забавлявате, а по-голямата част от сегашното поколение все намира някакви проблеми та вие сте на по 14, 15, 16, 17 години...

2.   Авторка: Нe знам дали не e нормално или е... не правиме нищо нередно, приятно ми е с него чуствам се щастлива когато е до мен, но просто нещо се промени в отношението му спрямо мен, все пак ти благодаря за съвета, ще се радвам да чуя и други.

3.   И при мен е същото, но аз съм на 14, както и приятелят ми. Да, нищо сериозно и едва ли се обичаме истински, знам. Отначало много искаше да се виждаме и все ми пишеше, но сега вече не е така... Все си намира оправдания да не излезем. Може би твоят си мисли, че ще се изложи пред теб или нещо подобно. Не знам и аз. Или просто е зает, щом е оставен на поправка, работа има и тренировки... Може да му се е насъбрало много и да е претоварен и да иска малко почивка от живота.. Дай му време! :)

5.   Мила, не вярвай само на думите. Няма смисъл да казва, че те обича щом не го доказва. Факт е, че момчетата тичат след теб докато не им вържеш и после започват да губят интерес, защото си мислят, че винаги щом те викнат ще бъдеш там.. Според мен няма смисъл да се измъчваш така. Ако той иска да е с теб все ще намери време. Не позволявай да те търси само когато му е скучно или няма с кого да излезе. Съжалявам, че ти го казвам, но ако той продължава така връзката ви няма да продължи дълго.