Споделена история от Тинейджърски

Не искам да си играя с чувствата на хората
Здравейте.
Момиче на 16 години съм.
Всеки от вас е бил нараняван по един или друг начин и знаете какво е чувството, знаете какво е да си играят с вас например. Аз лично съзнателно никога не бих си играла с някого, но чувства ми си играят с мен и това наранява хората, които ме заобикалят. Проблема ми е, защо когато тръгна с определен човек, който съм харесвала след третия ден не изпитвам нищо към него. Всичките тези прегръдки, говорения и т. н изведнъж спират да предизвикват напрежение. Мразя себе си заради това сякаш си играя с тях, а същност така ми се иска да бъда с някого повече от месец. Не се разбирам още, защо ми омръзват толкова бързо? През времето на опознаване, когато сме приятели всичко е наред с чувствата ми, но след като се обвържем няма три дена и вече се чудя какво да правя. Имала съм четири кратки връзки до сега и се едно и също се случва с чувствата ми. С един се опитах да се накарам или поне да си дам време да дойде някакво чувство, а с другите просто им обясних как стоят нещата с мен. Не знам какво да правя със себе си не искам да съм човек, който си играе с чувства на хората. Помогнете ми.

Коментари

1.   Ако наистина обичаш някой няма да ти писне!
Просто не си намерила правилния човек, за това е всичкo, според мен не гръгвай с някой които не харесваш, защото той ще разбере безличието което излъчваш и така ще го нараниш а той наистина може да те харесва, и без да искаш ще го нараниш.

2.   Според мен ти не си играеш с чувствата на хората. Просто не си срещнала подходящия човек. Прочетох, че си се опитала да се накараш, да изпиташ някакво чувство. Това не е хубаво. Така ще нараниш и себе си, и съответния човек.
Когато видиш, че не изпитваш нещо по-добре спри.
Но ти не нараняваш хората, ти просто не си срещнала подходящия човек все още.
Мога да ти кажа просто опитвай и нищо друго. Сигурен съм, че един ден той ще дойде на вратата с букет цветя или пък нещо друго. Тогава чувствата ти ще се усилят и ще знаеш, че този е човека, който ще те направи щастлива, и ти него.
Късмет!

3.   Единствено ти можеш да си помогнеш. Търси любовта! Намериш ли я, бъди сигурна, че няма да ти омръзне скоро. Кратките ти връзки (предполагам) са били изградени върху привличане. И щом огънят и страстта намерят това, което търсят, желаят, те утихват. Но не и при истинската любов.

4.   От Авторката:
Номер 1.
Никога не бих тръгнала с човек, които не харесвам освен, че не е правилно, а и не мога изпитвам някаква вид погнуса.
Номер 2.
Да прав си! Наистина, когато се опитвах да изпитам някакво чувства беше повече от ужасно за самата мен добре, че на време се осъзнах.
Номер 3.
Същност единственото, което търся е любов, но още не я намирам явно.

Благодаря ви на всички. Прави сте, но като слушам хората всеки се е влюбвал и обичал някога, но не и аз. Притеснявам се за самата себе си, притеснявам се за бъдещите момчета, които ще ми допаднат. Дано наистина някой ден да срещна някого и притесненията ми да са били напразно. Отново благодаря ви много на отзивчивостта и съветите ви. :)