Споделена история от Тинейджърски

Искрена и мразена или обичана лицемерка?
Разкъсвана съм от една дилема: да бъда искрена с хората и да им казвам истината в очите или да тая в себе си нещата, които не харесвам.
F 16

Коментари

1.   По-добре искрена и мразена. :)

2.   Първото.

3.   Със сигурност първото!

5.   Искрените хора винаги си навличат неприятности, от личен опит го знам. В стремежа си да направиш на някой нещо добро като му кажеш истината, покажеш му грешките и т. н. , той започва да те мрази... Истината боли и всички го знаем!
Преди известно време смених работата си и реших, че сега вече ще си премълчавам.... Е, не ми се получава.
Моят съвет е да бъдеш такъв какъвто си, ако ще и целият свят да те мрази! Най-важното е да ти е леко на душата!

6.   По -добре първото.

7.   Аз съм искрена и рядко намирам хора които да оценяват това, но просто не съм такава че да се преструвам. Нали истината боли. Някои хора не им изнася и не ценят това че им казвам истината, нещата такива каквито са а не да ги залъгвам, правя го за тяхно добро и защото съм си такава. Между другото и аз днес това се чудех. Скоро загубих приятеля си (разделихме се де) и не знам, едно от нещата които си мисля е че понякога е трябвало да не казвам направо за всичко какво мисля защото сигурно е дразнещо, смисъл ако не ми е харесало нещо, а да го пренебрегна ако не е било важно, имало е такива случаи и може той да си е мислел че не съм съгласна с него като мисля иначе смисъл че не съм на негова страна а против него и знам ли.. Обвинявам се постоянно, намирам все нещо което е можело да направя по-добре, а не съм защото в онзи момент не съм виждала по-добър начин от този който тогава съм правила. Съсипана съм, адски ми липсва, всяка нощ го сънувам, той е единственият когото съм обичала истински ;(

8.   Нито едното. Ако казваш винаги всичко, което мислиш, ще загубиш много ценна енергия за глупости. Ако пък премълчаваш всичко, ще си удобна за много хора, но ще изградиш фалшиви взаимоотношения. Бъди искрена първо със себе си и след това с хора, за които си заслужава да си такава. Сама трябва да отсяваш хората и ситуациите. И най-вече бъди искрена в действията си, защото думите минават и заминават ; ) Знам много хора, които винаги са искрени, "себе си", псуват, блъскат, но не правят нищо смислено с тая своя искреност. Други пък мълчат, търпят от страх, но живота ги мачка заради тая безгласност. Тези две крайности са много опасни. Винаги ще има неща, които харесваш и не харесваш около теб. Когато са поправими, има желание от твоята страна и от острещната за промяна - има смисъл. И ако наистина го усетиш и направиш - ще си искрена и обичана, пожелавам ти го от сърце : )!
Esperanza

9.   Не бъди лицемерка това е отвратително и не си заслужава.

10.   И при двата варианта ще бъдеш мразена - при първият от околните, а при вторият - от самата себе си, защото едва ли обожаваш лицемерието, щом ни питаш това. Ако се интересуваш от моето лично мнение - по-добре да те мразят останалите, отколкото да мразиш сама себе си. От останалите можеш да се спасиш макар и понякога в моменти на уединение, но от себе си не можеш да избягаш. Е, някои го правят с алкохол или наркотици, но това е смъртна присъда! Ти си знаеш за себе си - каквото и да те посъветват тук, окончателният избор ще бъде твой.