Споделена история от Тинейджърски

Книгата ''50 Нюанса сиво''
Здравейте на всички! Поради засилилия се интерес към тази книга се двоумя дали да не си я купя. Много мои съученички и приятелки говорят за нея и ми стана интересно. Момиче на 17 години съм, но се колебая, защото доколкото разбах съдържанието си е чисто порнографско. Моля, някой, който я е чел да сподели мнението си и дали може да се извлече от нея и важни житейски уроци и истини.

Коментари

1.   Не можеш ли да я вземеш от някого назаем?

2.   Ами да, първата част си е чисто порно, но следващите две части са много интересни! .. Съветвам те да не си я купиш, а да си я свалиш в електронен вариант.. Ако ти хареса, може да си я купиш :)

3.   изтегли си я от някой сайт и виж дали ще ти хареса. иначе мненията най-вероятно ще се разделят.

4.   Незнам до колко си на ти с английския, но виж това видео... То показва що за глупост е тая книга...http://www.youtube.com/watch?v=on3JCwnwHbU&feature=kp

5.   Мило момиче, "50 % сиво" не е порнографска книга. Има пасажи, в които са описани сексуални действия, но това не прави книгата порнографска. Много е стойностна дори, и смятам, че е подходяща и за хора на твоята възраст. По принцип всяка книга, за разлика от преките визуални образи от порно филмите, има художествена стойност, и за да я разбереш, трябава да пречупиш прочетеното през своя опит, интелектуално ниво и разбиране, т. е, да мислиш, а не само да гледаш/консумираш. За това една книга може само да те обогати, защото дори и да не си преживял лично определени неща, тя ти помага МИСЛЕНО да се поставиш на мястото на художествения герой. Една книга от ранга на "50 % сиво" може само да обогати един човек, пък бил той и млад и неопитен. Книгата е преди всичко за любовта, професионалните и емоционалните търсения и паденята на един млад българин в Щатите. Става дума преди всичо за самота, болка, изоставяне, преодоляване на "голямата любов" чрез алкохол и плътски удоволствия и в крайна сметка невъзможността на лирическия герой да живее без нея. Съветвам те, купи си я и я прочети!

6.   Мило момиче, аз съм от предишня коментар. Аз имам предвид "50 % сиво" от Захари Карабашлиев. Ти май имаш друга книга в предвид, нали?

7.   Леле все едно аз съм го писала. От 2-3 дни си мисля да си я взема, точно тази книга ;д. Аз си свалям най- различни книги, но някак си не могат да ми станат интересни през екрана - друго си е да хванеш книгата в ръка и да разслистваш страница по страница.

8.   Книги със съмнителна литературна стойност, но поради простият факт, че става дума за секс, жените си умират за тях, между другото най-добрите писатели за всички времена са мъже, НО стане ли дума за безсмислена "еротична" литература жените взимат връх:)
Честно казано, не си губи времето!
М, 36

9.   Аз съм я чела от интернет и не ми хареса.

10.   емм да порнографска е, но на мен ми харесва

момиче 16 год.

11.   Н8 Агата Кристи е един истински мъж... На темата, книгата е чисто порно... Потърси я в нета ако искаш, има я безплатно (на английски)

12.   Изтегли си я на компютъра, няма смисъл да я купуваш. Аз съм я чела и не ми хареса, какво всички сте се запалили по нея не знам...
Момиче, 15 години

13.   От Авторката до нонер 5 - Благодаря много за информацията! Книгата, която ми описахте наистина ме впечатли и ще я прочета!

14.   Недей да си го причиняваш... Пълен боклук е тази книга.

15.   На мен ми харесва, много е интересна :)

16.   И къде да я намеря онлайн... моля кажете

17.   ами моя приятелка беше луда по тази книга. чела е и 3 книги и след като я свърши пак започна! Има много интересни цитати ( видях от интернет )

18.   Ако си падаш по перверзни и до някъде извратени книги си я вземи, но на мен лично не ми харесват такива прекалено много романтика, почти никакъв реализъм.

19.   Здравей, можеш да намериш книгата навсякъде из интернет http://www. rulit. net/books/petdeset-nyuansa-sivo-read-274905-1. html ето заповядай, просто пишеш в google 50 нюанса сиво и ти излиза. Относно това дали да я четеш или не, ами пробвай може да ти хареса, аз честно казано се насилих да я прочета, според мен измислицата идва в повече "как едно обикновено и невзрачно момиче се запознава с мулти милионер и той се влюбва в нея, в същото време той е супер, уникално красив, може да има всяка, супер богат със супер голям ***... , винаги я докарва до оргазъм даже по няколко пъти, даже и само като я гледа може да я докара до оргазъм", измислици, измислици и пак измислици.. такива неща в реалния живот няма, няма и да има, доста е банална книгата, едно порно бих казала, всичко е описано с доста детайли и доста конкретно, прочетох 1вата част, прочетох и 2рата третата започнах, но така е не довърших, естествено ги четях онлайн, бях си ги свалила на телефона и можех да си ги чета когато поискам, но да дам пари никога, не че не бих дала пари за книга, но за някоя която си струва, а тази не е точно от тях :). Надявам се да съм помогнала :)

20.   До Номер 6 Книгата не е 50 нюанса сиво а е 18% сиво на Захари Карабашлиев. Тя говори за 50 нюанса сиво на ЕЛ Джеймс :))

21.   Книгата се определя като еротична. Мисля, че мамите имат темичка относно онлайн книгите. Потърси. Аз я намерих, но не знам дали мога да пускам препратки тук.
Една приятелка (на 16 год. ) я прочете и доколкото разбрах я е харесала, даже търси и другите части.

22.   Тази книга си я вземи само, ако имаш у вас печка на дърва, да доподгрееш печката с нея. За друго не става. Ако ти се чете извратено порно - твое решение.

23.   Всеки има различно мнение за самата книга - едни я харесват, други пък я оплюват от всякъде.. Аз лично прочетох първите две книги в интернет и да ти кажа ми хареса и то доста..

25.   Не я чети. Не е хубава. Аз съм момиче на 17 и съм разочарована от нея буквално. Ако очакваш да пожънеш някакъв опит или житейски уроци или истини такива неща няма в тази книга. Книгата започва добре и много интригуващо но не ти я препоръчвам после става прекалена понякога доста извратена и има моменти на които може да ти се догади или да те накарат да прескочиш страницата. Ако си твърде чувствителна има вероятност да ти промени напълно мнението за секса или да те откаже от него. Не ти я препоръчвам. Аз я прочетох защото ми казваха много хора че е хубава и да я прочета но никога не бих я прочела отново и даже по средата мислех да се откажа но я дочетох само защото не обичам да оставям книги не дочетени. Ако все пак решиш да се подложиш на това можеш да я прочетеш тук http://www. rulit. net/books/petdeset-nyuansa-sivo-read-274905-1. html аз а четох тук. Не ми сля че си заслужава книгата за да си я купуваш.

26.   Абе разочарованите ако Крисчън Грей дойде пред вас да ви видя колко ще те разочаровани ;д Като изключим манията му по садо мазото и по доминаторските глупости, самият мъж звучи мнооооого примамливо и тайничко ми се иска да имам един такъв :/

27.   и трите книги са супер..много ми харесаха,прочетох ги онлайн за 4 дена......догодина на 15 февруари излиза и филма...нямам търпение..и аз искам да имам такъв мъж,е като изключим,че не я искам тая стая за игрички хаха

28.   До номер 27 - Аз ги търсих онлайн и не можах да ги намеря , може ли линк :)

29.   Според мен книгите ще ти харесат има ги преведени и качени в интернет просто напиши "50 нюанса сиво онлайн" и ще ти излезне има и другите 2 части

30.   от 25 до номер 28
ето ти линк
http://www.rulit.net/books/petdeset-nyuansa-sivo-read-274905-1.html