Споделена история от Тинейджърски

Богатите лигльовци
Здравейте, на всички в този сайт .Искам да кажа че от тази година съм в частно училище, което е доста скъпо платено! На 13 съм. Моите родители не са толкова богати, но от моето училище имаше конкурс за влизането в такова елитно частно училище (съвсем безплатно). От както тръгнах тази учебна година, мога да кажа че е меко казано УЖАСНО! Децата са разглезени богаташчета. Само ми се подиграват че не съм бил като тях...! Правят каквото си искат, и честно да си призная предпочитам да се върна в държавното у-ще с деца като мен. Но майка ми държи да остана, защото това се случвало веднуж в живота. Права е.
Просто не ги идържам :( Какво да правя?

Коментари

1.   Просто не им се даваи 6том си влязал се пак трябва да си и умен покажи им 4е не вси4ко се в1трти ололо тях

2.   Май не е много за завиждане.Остава ти да им натриеш носовете на тия богаташчета :)))Не се предавай на една банда фуклювци и мамини синчета!

3.   Явно много американски филми гледаш - аз също уча в едно от най-елитните частни училища в България и мога да ти кажа, че това за класовото деление е някакъв мит, дето го виждат хората по филмите. Тук на мен ми трябваше година и половина за да се запозная със съучениците ми, защото непрекъснато бяхме по семинари и индивидуални занятия - ако наистина си в ЕЛИТНО ЧАСТНО УЧИЛИЩЕ много отдавна щеше да ти е ясно, че тук не ти дават време да запомниш имената на съучениците си, а не да събереш инфо за живота и авоарите на семействата им, че и да ги коментираш.

4.   Hе ставай като тях.Учи си нещата, гледай напред, явно завиждат и не са способни на самостятелни дейсвтия

5.   3, май ти си герой от филм. Какви са тези глупости? Сестра ми беше в наистина елитно частно училище ( бих го споменала, но не знам как ще се приеме от модераторите), в което учението бе последна грижа. Виж, основен разговор беше кое дете с колко джобни е - имаше един пикльо с по 100лв на ден. Мутри и мутреси с мощни коли, разглезени малоумни и невъзпитани дечица. Ето това беше.

Авторе, просто си учи - нали за това си там? Абстрахирай се от малките идиотчета и покажи, че на този свят има и други ценности! Права е майка ти, но мен лично дълбоко ме съмнява нивото на тези учебни заведения, с малки изключения, между които е Дорис Тенеди в София.

6.   Няколко са елитните училища в страната. И да ме извивяват фукльовците от частните, но те са само частни, а не елитни. Резултатите на учениците по международни конкурси го доказват. Внимателно проследете новините, касаещи световни първенства или олимпиади и ми кажете къде се споменават деца от частни училища. Няма такива, или просто са толкова заети от ходене по семинари, че не им остава време да покажат колко са елитни.

7.   Съгласна съм с 5. Аз също не вярвам на частните училища, като изключим това, което спомена, и още някои... Уча в английската гимназия, а тук има частна такава също. Мога да ти кажа, че децата от нея зорлан искат да се местят при нас, щото там нищо не учели.

Авторе, наистина се абстрахирай. Да не ти пука. Те като са тъпи, надали ще успеят да изживеят достоен живот.

8.   Мисля, че не е права майка му. Едно е да си идиот по природа, а друго - защото имаш пари. И при това не ти самия, а майка ти и баща ти. Каква полза да седи там и да се тормози, защото било "веднъж в живота". Това ще му влияе лошо на самочувствието, и като излезе от там един почти болен човек, какво става с "шанса му в живота"? Нищо не е по-важно от това човек да се чувства добре. А той не може да се чувства добре в неподходяща среда

9.   Съгласен съм с номер 8 .

10.   Винаги,когато ти се подиграят,че не си като тях ти трябва просто да им отговориш "И слава Богу!" Повтори им в няколко подобни ситуации,че не смяташ,че са по-добри от теб с нещо и ако не друго поне ще им станеш по-малко интересен и ще се захванат с нормалните за разглезени богаташчета дейности.Защото ако им се връзваш нищо няма да спечелиш,а напротив.

11.   Номер 8,
ако той е в това училище, за да учи и се справя и добре, никой и нищо не е в състояние да занижи самочувствието му. Мисля, че даже ще го "изстреля" в небесата..
Пари се правят, акъл - не :)

12.   В училището на моето дете - немско училище "Ерих Кестнер" в Люлин, децата на по-богатите родители насаждат комплекси в нормалните деца. Децата демонстрират и парадират с възможности и висок стандарт, последен модел скъп телефон, повече от 100 лева джобни на ден!

В същото време от училището не взимат каквито и да било мерки за ограничаването на подобни прояви, като повдигат рамене, че това било по вина на родителите и плод на тяхното възпитание. Добре де, но нали именно те са педагозите в случая и те прекарват най-много време с децата?

13.   n 12 - комплексите човек или ги има, или ги няма. Самият факт, че сте пратили детето си на частно училище също говори за комплекси. Моите деца са наполовина немци, но не ходят на частно „немско“ училище. Имаме пари, имаме МНОГО пари, но си пращаме децата в нормално училище - разбира се, интересували сме се какво е училището, но е държавно, добро училище. В класа ни има и бедни, и богати, и всякакви деца. Може би има деца с комплекси, но не са им виновни другите деца или родителите. Аз идвам от много бедно семейство и знам за какво говоря. В класа ми имаше и много богати деца на богати бизнесмени и не ми е пречило това. Всеки според възможностите си. Аз носех втора употреба, те маркови дрехи, но аз бях отличничката и им помагах с домашни, не обратоното. Човек трябва да има самочувствие, а който има комплекси си е негов проблем.

Не ви е виновно училището, а семейната среда - възпитайте у детето си самочувствие и стига с тези „немски“, „френски“ и тем подобни ЧАСТНИ училища - там простите родители пращат просто децата си, за да не се занимават.

16.   Няма частно училище на територията на България, предлагащо пълна стипендия.