Споделена история от Тинейджърски

Pазлична и самотна
Аз съм момиче на 15 години и половина. От началото на тази учебна година ще съм в ново училище и ще съм 10 клас. И това много ме притеснява. Никога, абсолютно никога не съм имала приятели. Чувствам се много зле, дори сега през лятото по цял ден си седя вкъщи. Искам да си имам приятели, може и гадже. Да излизам навън, да се забавлявам. В старото ми училище ми се подиграваха зареди музиката, която слушам. Едно момиче от класа ми ми каза:'' Нищо чудно, че слушаш Marilyn Manson, ти самата приличаш на него. ИЗPОД. '' Имало е и доста други коментари относно външия ми вид и стила музика, който слушам, но съм преглъщала всичко. Просто вече не мога. Mоля, дайте ми съвети как да се впиша в новия ми клас, и как да си намеря приятели.

Коментари

1.   Не слушай тази музика поне пред тях... Щом толкова много ги дразни. Ако се обличаш като този певец разбирам, но ако си съвсем нормална защо да те наричат изрод. Обличай се като другите, може да слагаш малко грим и това е бъди и по-отворена, ако някой те тъпче и убижда-върни му го двойно... Ще се научат да те уважават. Успех! Пожелавам да имаш много и истински приятели!

2.   Виж просто бъди себе си и не позволявай на никого да те унижава.. Отстоявай себе си! Бъди това, което искаш, а не това, което другите искат да бъдеш! Когато отидеш в новия клас, не се мушкай в единия ъгъл на стаята и не искай да не бъдеш забелязана от някой, напротив, още щом влезеш в класната стая трябва да им направиш добро впечатление, за да разберат, че не си човек, с когото могат да правят каквото поискат и когато поискат! Все ще си намериш приятели, но това няма да стане, когато си седиш вкъщи и чакаш някой да позвъни на вратата и да ти каже: " Хей! Как си, искаш ли да ми бъдеш приятелка? ".. Просто бъди себе си :))) И успех! :))

Момиче на 14

3.   Престани да слушаш тази музика

4.   Не е лесно човек да оцелее в държава, където се слуша общо взето само чалга, особено ако си от по-малък град, ще те гледат странно, защото не се вписваш в общите стереотипи. В другите държави, ти там ще бъдеш готино момиче, но тука много хора са назад с времето.
Продължавай да си слушаш стила музика, която ти харесва, но не го изразявай много с външния си вид. Така, ще ти е по-лесно да се впишеш в новото училище.

Докато и аз бях тинейджърка правих каквото си наума, следвах мои правила.... но това, което постигнах е присмех в училище, без приятели защото общите ни интереси не съвпадаха. Така, че малко по-малко започнах да спазвам общо приетите правила, но не всички, все пак запазих своето Аз и така околните вече ме приемат, а моите странности пак си ги имам, но не ги чак толкова демонстрирам.

5.   Някой тийнейджъри могат да бъдат много злобни-аз самата съм била тормозена и знам какво е. Отиди на първия учебен ден с високо вдигната глава! Колкото и да ти е притеснено гледай да не го показваш. Когато отидох на първият си учебен ден бях много общителна, а отвътре всъщност умирах от страх :дд Но моля те не прави грешката, която аз съм правила толкова пъти - да стойш на страна от всички и всичко и да си мълчиш! Разгоравяй с останалите и ще видиш кой ще ти допадне повече. Късмет! :)

6.   Преминавала съм през тормоза в училище и знам колко е коварен. Просто съвет - ако някой те обиди НЕ стой и не си мълчи! Аз стоях свита без нищо да правя и това беше грешка. Не може някой да те унижи без твое разрешение! Не се оставяй ти да си жертвата.

7.   Номер 3 - Да престане да слуша музиката, която харесва? От какъв зор? Ще слуша това, което и доставя удоволствие.

8.   Много благодаря на всички за съветите и коментарите!
Авторката.