Споделена история от Тинейджърски

Искам да съм 40 кг
Здравейте пише ви момиче, на 14 години, висока съм 1. 65 и тежа 51 кг :( Да знам, че не е много, но според мен не е и малко. Много искам да съм кльощава, не просто слаба, а кльощава. Две седмици спазвах диета с кисело мляко, после минах на английска диета. Свалих 4 кг, защото бях 55 кг, бях напълняла след рожденни дни, класирания за гимназии, почерпки и т. н.
Всичките ми приятели и роднини постоянно ми повтарят, че съм слаба, но аз направо откачам като някой ми го каже. Като се погледна в огледалото се виждам по-дебела от останалите. Ужасно е!!
Направо спрях да ям, като се разхождам по улицата заглеждам хората и ги преценявам умствено дали са по-слаби и само за това мисля.
Искам да съм 40 кг и да съм супер кльощава, просто ми харесва, не знам :( :(
Въпросът ми е, мислите ли, че съм дебела, трябва ли да отслабвам, имам ли някакъв проблем или...? Помощ, само за това мисля :(

Коментари

1.   Ами 4 кила свали и ще си ок.

2.   Преполагам всички ще ти кажат: "ти добре ли си да се мислич за дебела" или, че само за това мислиш, което не е хубаво.. Аз съм на мнение, че кантара показва просто цифра. Важно е да се харесаме като се видим в огледалото. Една моя приятелка отслабна с 10 кг за 2 месеца като само закусваше. В началото спря да вечеря, а после спря и да обядва. Метода не е особено хубав но искам да ти кажа, че ако не се харесваш, по - добре не слушай другите ами се опитай да достигнеш теглото, което искаш.
Късмет :)

3.   И аз искам да съм 40 кг, обаче съм 140! Ужаст!

4.   Tи определено си много слаба.
Умствено.

6.   Браво, едно голямо браво ще ти кажа ! Като ги свалиш, кажи и къде искаш да те погребат, защото на там си се запътила.

7.   Колко теми ще пишеш? "Май съм анорексичка", май внимание търсим?

8.   Не е на добре работата, посъветвай се със психиатъе, докато не е станало късно !!

11.   Аз съм на 14, 1.63 и съм 42 кила и ми казват че ми е малко а пък ти 1.65 искаш да си 40 не знам дали ще е нормално.Но иначе тренирай имай си хранителен режим и ще отслабнеш.

12.   така първо това е много нередно да се мислиш за дебела. Вместо да спазваш диети просто се запиши на някакъв спорт.

13.   Аз съм на 16 и.. не ми пука. Номер 4 ти разказа играта, хаха. Трябва да започнеш да се харесваш, независимо колко килограма тежиш, това си е ген, не можеш да го промениш, а и все още растеш. Вие 14 годишните не можете да разберете кое е здравословно и кое не.

14.   Мила аз съм жена на 20 години била съм много дебела , но и много слаба. В 3 клас започнах да качвам килограми и не разбрах как на височина 1.35 станах 55кг тогава не ми пукаше особено защото бях малка , но в 6 клас бях 1.55 бях 70кг и взех сериозни мерки гладувах ядох много малко обаче по цял ден си бях вкъщи и свалих едва 1 кг за 1месец почнах да спортувам и да ям по малко без да гладувам и не усетих кога в 7клас бях около 1.60 50кг бях с нормални килограми обаче ядох след това пак по малко и в 8клас бях около 1.65 45кг бях много слаба но сега съм с идеални килограма 1.70 58кг нито съм много слаба нито много дебела.А ти в момента си с идеални килограм и, но няма да е излишно да качиш 1-2кг момиче 40кг ти до гроб ли искаш да стигнеш помисли върху това което написах и сама реши какво да правиш

15.   Момиче много си слаба аз съм на 10години аз съм повече 60 кг и съм висока 1. 45 като прочетох че искаш да си 40кг направо аз на 7 съм била толкова. Мама ми казва че съм си добре мама казва че едно момиче трябва да има тлъстинки дупе а не да е някъв скелет като теб според мен трябва да си 65 кг сестра ми е на твоите години а е 70кг. Миналата година като бяхме на море с едни семейни приятели детето им беше на 9 година а беше само 30кг а е висока към 1. 45 като се съблечеше по бански ребрата и се виждаха. Мама после в стаята ми каза виж Вики така се казва момичета как и излизат ребрата колко и е грозно а ти беше много добре като се изправиш си имаше коремче малко е но нищо.

16.   Номер 15 като прочетох твоя коментар ми стана лошо 10 години 60кг аз съм по-малко а съм на 36 осазнай се. Не знам майката какво си мисли малко коремче боже ти сигурно имаш огромен и аз имам дъщеря на 12 години тя е висока 1. 55 и е 40 това са горе долу идеални килограми малко е слаба.

17.   Да наистина трябва да отслабнеш 51кг за 14годишна са много 40кг да станеш си ОК. Аз съм 1. 60 40кг на 14 като теб знам че трябва малко да сваля работя по въпроса. Ето какво правя не закусвам обядвам си нормално и за вечеря по същия начин но събота и неделя ходя на фитнес. И 2-3 в седмицата тичам по 1час

18.   Ехо, 15, слониците, майка ти трябва да отиде на психолог, аз до 10 години бях под 30 кг и не бях хърбава. Просто не се тъпчех като луда.
Авторке, най-важното по отношение на отслабването е да отидеш пред огледалото 3, 4 часа след ядене и да не си гладна. Успех!

19.   Повярвай ми не искаш! Осми клас съм, 1. 70 висока и тежа 43 кг. Подиграват ми се в училище постоянно и искам да съм като теб, но моето е просто ген. Аз се храня нормално даже понякога преяждам но съм си слабичка! Ако бях на твоето място щях да съм най - щастливата на света!