Споделена история от Тинейджърски

Не издържам вече!
Много се надявам да одобрите статията, защото ми трябва помощ! Благодаря предварително!

Здравейте! Аз съм момиче на 14 години. Наскоро си харесах едно момче на 16 години... По принцип съм срамежлива и не общувам много с момчета, но проблемът сега не е това... Проблемът е, че много го ревнувам, а той дори не е мой, дори сигурно и името ми не знае. :( Всеки път, когато видя, че някое момиче се е снимало с него направо се вбесявам, не знам защо, и не мога да се контрулирам... Очите ми се насълзяват и просто ми иде да заплача с всички сили... Както казах по-нагоре нямам смелост да отида и да му кажа това което чувствам... Не мога да го забравя! Постоянно е в главата ми! Не мога да се средоточа над нищо.. Просто не знам какво да правя.. Страх ме е да споделя на най-добрата си приятелка, защото до колкото знам и тя го харесва... Моля ви, помогнете ми! Не знам какво ми става... :( Ревнувам прекалено много! Пробвах с какво ли не- спорт, пеене, танци, но нищо- той седи в главата ми и не мърда! Знам, че това може да ви се стори тъпо от страни, но на мен ми е изключително трудно... Моля, не ме нападайте с думите, , гледай си уроците'', защото все пак сме във ваканция, нито, , малка си за гаджета''... Аз не съм виновна, че хората имат чувства! Опитвам се да го забравя, но не ми се получава.. Моля за помощ! Ще съм ви изключително благодарна! Благодаря предварително! <3 :(

П. С. Съжалявам, ако има допуснати правописни грешки!

Коментари

1.   О, милата. Знаеш ли колко такива неща съм преживяла..
От личен опит ти казвам, че това не върви към добре. Ей заради такива глупости не можех да се съвзема с месеци.
Бъди реалист- шанса да се запознаете и да стане нещо между вас е малък. По- добре го блокирай във фейсбук(предполагам там му гледаш снимките) и си намери нова тръпка, ако искаш някаква звезда :D или почни да мислиш главно за себе си, без нико друго да те интересува(не мога да повярвам, че го давам като съвет, но при мен още помага).

2.   Знам какво е и аз бях така, но си намерих начин и се запознахме ии с времето се стигна до това да си пишем всеки ден и да излизаме. Просто някой път е в твоя полза да преодолееш страха и срама . Никога не знаеш какво ще стане ако не опиташ. Ами ако и той те харесва така тайничко :)

3.   А я си представи, че беше "твой"? Горкото момче...
"На бодлива крава, Бог рога не дава!" е казал народът.

4.   До 1и 2... Благодаря за съветите! Оценявам ги изключително много! <3
До 1... Нямам смелост да го блокирам! Сърцето ми нее ми позволява... Няма как да го забравя, защото той е постоянно в ума ми... :( </3
До 2... Ще се опитам по някакъв начин да се запозная с него, но ще бъде доста трудно... <3

От Авторката

5.   Оо, и аз съм така. Преди бях много срамежлива, обаче сега дори и със случайни хора, наумявам си да пиша и го правя. Дори и просто за да завържа приятелство, започвам да се шегувам с нещо, питам ги как са и т. н. Напиши на момчето здравей.. и първо попитай как е, това е мн важно! ;д Преодолей страха и срама си, така ще ти е по-лесно и с други хора да общуваш.

6.   Ми аз пробвах тъй и един без да искам го паканих на среща щото статуса му беше че му е скучно и му казах за един рок концерт. А ако имаш друго място да говориш на саме с момчето почни да си споделяш житейските проблеми - пример ходиш на танци и вероятно има някоя която се справя по добре или пък те мрази - говори му за такива неща докато не се сближите и разбереш дали тези чуства са изчезнали понякога изчезват като се сближиш с въпросния човек а ако пелтечиш си представи че няма значение и говори в трето лице или нещо важното е да говориш а не да мънкаш