Споделена история от Тинейджърски

Да си най малкият в компанията
Здравейте
Имам един проблем винаги излизам с приятели които са по големи от мен аз съм на 14 умен съм принципно не уча много, но знам за какво става въпрос и така. Излизам с момчета които са на по 15-16 и усещам, че някой път когато се видим с момиче и примерно някои забие и не знае какво да каже почва да се шегува с най малкия-мен.
Те ходят на дискотеки и забиват гаджета а аз все още си мисля, че съм малък но има ли смисъл да ходя според вас?? Най-лошото е че винаги всички се шегуват с най малкия това няма да се промени. Харесван съм от момичетата, но все от момичета които не са мой тип и това става всеки път, харесвах си едно момиче което беше доста красиво, но имаше твърдо детско мислене и нещата не се получиха може би заради детското и мислене, но то е друг въпрос. Бях на купон на Нова година в братовчед ми, той е 1 година по-голям от мен момичетата бяха на 15-16 и нямах успех може бе защото на тази възраст момичетата не харесват по-малки момчета. Да вметна това ми беше първият купон и направих доста гафове за които много съжалявам и всички ме е*ават заради тях. И така въпроса ми е да излизам с момчета които са на моята възраст или да продължа да излизам с тях. Защото знам че те го правят на та*шак но в един момент ми писна казах на някои от тях да спрат но нищо сега започна и братовчед ми да си прави майтап заради гафа на Нова година, а точно от него не съм го очаквал и да... КАКВО ДА ПРАЖЯ

Коментари

1.   Здрасти, излизай с хора, които са ти приятели.. а не с хора, които знаят как да се забавляват.. Да малък си още, но не мисли, че тея дето са на по 15-16 са много по-узрели и мъдри от теб.. разликата в съзряването при мъжете/момчетата идва след като навършат поне 20.. до тогава всички са на един акъл! Харесвай си момичета по-малки или колкото теб.. така ще сте на един акъл.. особено с тея, които са по-малки.. не бързай да порастваш! :) Ще дойде и твоето време!

2.   Ама ти не усещаш, че точно без те компанията няма да я бива. Ако те няма теб те с кой ще се шегуват? Намали излизанията с големите на половина и през времето, което ти се отваря излизай с хора на твоята възраст. Така ги балансирай и прекарвай еднакво време и с двете групи. Тези колкото теб и тези по-големите. Махай ги тия момичета, какво всичките тийнове сте хукнали да ловите гаджета, това ли е най-важното? Живей си детските години пък за всичко си има време. То когато е писано ще срещнеш момиче, което да харесваш и тя да харесва теб. Не знам усещаш ли се, но насилваш нещата с момичетата. А относно по-голямата група-ако си по-нисък и по-дребен от тях е по-логично да се майтапят с теб, защото ако ти си най нисичкият, се открояваш на фона и не е чудно, че се бъзикат с теб. Ако си едър, висок, кой тогава ще разбере, че ти си на 14, а те на 15 и 16? Щом умееш да се включващ в разговора им, а не стоиш просто отстрани и се сливаш с групата те просто ще забравят, че ти си по-малък. Разреди излизанията с тях и увеличи тези с връстниците си, остави момичетата и най-важното-УЧИ! Стои си тъп като не учиш пък после в живота едва ли някой ще ти обърне внимание, като му кажеш, че на времето вместо да учиш си излизал в компанията на по-големи какички и батковци от теб? ! :D

3.   Здравей! Ти си само с 1-2 години по-малък от тях, така че са си същите лапета като теб, държанието им го доказва. Лично за мен 1-2 години са почти нищо, при положение, че те са 15-16, а ти на 14. Определено не могат да се приемат за по-зрели от теб или нещо такова, на една възраст сте. Не мисля, че тук годините са проблема, понеже няма нищо лошо да си приятел с хора, които са по-големи от теб, особено щом разликата е толкова малка, стига да са правилните хора за теб, естествено. Проблема е, че изглежда не са ти истински приятели и те използват за нещо като мишена, с която да се забавляват, когато им скимне. Това ли искаш? ! Нормално е от време на време да се шегувате по между си, но границата между невинна шега и подигравка, е много тънка. Мисля, че те са я прекрачили, понеже го правят непрекъснато, дори и след като ти си им казал да спрат. Съжалявам, че ти го казвам, но за мен те не са ти приятели. Намери хора, с които ти е приятно да общуваш, забавлявате се, подкрепяте се и се изслушвате. А вашето какво е? Не знам от твоя страна, но от тяхна определено не е чиста работата. Сигурно са твърде заети да мислят за купончета и "мацки", което не мисля, че е особено похвално. Много по-нормално е на тази възраст да учиш и да мислиш за бъдещето си, отколкото да ходиш по дискотеки и да сменяш гаджетата като носни кърпички. Не се притеснявай, че момичетата не ти обръщат толкова голямо внимание, колкото на тях. Едва ли момичетата, които се занимават с тях, си струват особено. Не бързай да си хващаш гадже само за да си "готин" като тях. Смешно е, особено щом си на 14. Изчакай да се появи момиче, което да те грабне истински, което да е мило, възпитано и умно, защото това ще е едно наистина стойностно момиче. Предполагам, че когато ходите на "купон" пиете? Съветвам те да не прекаляваш с появата си на подобни места, не виждам смисъл просто, после цял живот ще ходиш където си искаш, но още си малък, поне според мен. Моля те, не се подвеждай по акъла на другите, върши полезни неща за себе си, спортувай и не си помисляй за алкохол и цигари. Не се съсипвай още от малък, това са боклуци. Не казвам, че ги употребяваш, но просто ми писна от малки "гъзарчета". Това, че твоите "приятели" въртят непрекъснато момичета, не означава, че и ти трябва да го правиш. Не разбирам какъв е смисълът да се правиш на ку*вар? Нека интересът ти да е насочен към едно момиче и повярвай ми, когато си свястно момче, ще се намерят хора, които да те оценят, макар и да са малко. Не ставай като повечето! Просто съвет! Тези момчета, за които споменаваш са идиоти, които, дори не бих искала и да срещам. Това, че се бъзикат с най-малкия, е много смешно и жалко. Какво точно е станало на Нова Година? Държанието им е много детиско, в случая те са малките лапета, а не ти. Важно е държанието, а не възрастта. Съветвам те, да не обръщаш внимание нито на братовчед си, нито на другите момчета, не си струва да се занимаваш с тях, но всичко е в твои ръце, отдалечи се от тях преди да ти повлият зле. Успех!

Ж14

4.   Ако някой ти е приятел и ти приятно да прекарваш времето си с него, тогава възрастта няма никакво значение. Обаче, щом вечно те взимат само за да си правят майтапи с теб, явно тези хора на се ти никакви приятели. Ще ти кажа нещо. И ние в университета имахме един колега, голяма образ. Много беше странен, обаче винаги го канехме по купоните и той беше щастлив. Истината беше, че никой от нас не го харесваше истински, обаче като се напиеше правеше големи глупости и всички си правеха майтап с него. Та с две думи го канехме за да си имаме шут! Сега като се замисля, гадно е било от наша страна. Та, мисълта ми е, дали и твоите "приятели" не те канят по подобни причини? Т. е. за да има с кого да се забавляват. Ако е така, то значи не са ти приятели и е по-добре да си потърсиш истински такива, които ще те ценят, а няма вечно да те взимат на подбив. И, не, възрастта няма никакво значение, по-скоро характера.