Споделена история от Тинейджърски

Невидимото момиче и нейното чувство за малоценност
Моята история е доста объркана. Всичко започна от най-ранна възраст. Нашите много се караха и баща ми биеше майка ми, но въпреки това никога не се разведоха, държаха си фълшивите усмивки пред мен, докато един ден баща ми не замина за чужбина. Тогава бях на 7, а сега съм на 15. Той от друга страна толкова много години ми се обаждаше обаче много рядко, да кажем 1-2 пъти в годината, а като ми се обади винаги сме имали супер тъпи и кратки разговори. На скоро имах рожден ден, а той ми беше изпратил колет. Обувки 3 пъти по-големи от краката ми, дрехи, които също ми бяха огромни, а когато се обади да ми честити ме попита на колко ставам. Не мисля да продължавам по тази тема, защото вероятно всички думи на света не са достатъчно, за да опиша колко гадно се почувствах. Понеже бях на 7 тогава (когато тръгна за чужбина) и ми се наложи още от тогава да разбера, че на баща ми не му пука за мен, много трудно го приживях. Майка ми също не беше много стабилна тогава и постоянно се караше с другите ни роднини, а те от своя страна се караха с мен. Мислех си, че не съм ценен човек и че от живота ми няма никакъв смисъл, тъй като никой няма нужда от мен. На училище винаги се подценявах и си мислех, че нямам потенциал за нищо, а когато исках да отида и да говоря с някого, никога не отивах. Изминах дълъг път. Опитвала съм да променя себе си и още какво ли не. Бях в депресия няколко години и се изолирах вкъщи за това време. Обаче всичко свърши. Вече не се опитвам да се променя, научих се да харесвам себе си, без да си създавам излишни комплекси, някак си успях да оправя отношенията със семейството си, победих депресията. От два дни излизах с една приятелка. За тези дни се запознах с много хора и ме харесаха 2 момчета. Прекарах си добре и всичко беше наред, обаче изглежда поддържах някакъв контакт с момчетата по фейсбук. Имах рожден ден и едното искаше да се видим. Подари ми подарък, през цялото време ми казваше колко съм красива и ме прегръщаше и целуваше по бузките и врата. Накрая си поиска целувка по устата, но аз не му дадох. От тогава не ме е канил пак. Другото момче изглежда и то ми е купило подарък и си уговорихме среща, аз отидох, но него го нямаше. Като отидох обаче видях първото момче с други момичета и ми стана много гадно, не че очаквах нещо и не че се познавахме така добре за да знам дали е бройкаджия или е сериозен. Просто като че ли пак изби този комплекс за малоценност. Аз му бях нещо като резерва или каквото и да съм значела за него пак съм била незначителна и маловажна, или не съм била достатъчно важна, за да ми пише или да се интересува от мен, заради нещо различно от външния ми вид. Дори на срещата все ми повтаряше колко съм хубава, а аз всъщност исках да види какви качества имам, исках да си говорим за много неща.. Исках да си говорим за изкуство, за шах, аниме, видео игри, да изграем игри и т. н. Исках да ме забележи като човек и едва ли не да ме хареса, заради моите качества, да ме оцени. Вероятно това също е било за да си избия комплекса. Нямам приятели и няма какво толкова да излизам, по точно няма с кой, най-много да излизам по срещи, като играя ролята на някаква резерва за алфа мъжкарите. Това ме кара да се чувствам супер тъпо и още по-невидима и незначителна. В момента съм отчаяна и искам едва ли не пак да се заключа вкъщи, но вече съм минала по този път и разбирам, че не може така...

Коментари

3.   Моето момиче, не си и помисляй за малоценност - начинът, по който разсъждаваш е изключителен. Безотговорни родители и хора има на всяка крачка, знам от първа ръка. Можеш да си изградиш нормален свят, но ще отнеме време и към това трябва да се върви с малки стъпки, с помощта на малкото хора, които струват нещо. Търси ги и не се опитвай да се харесаш на всеки. Успех!

4.   Ти сама си си го направила бе момиче. Не си била резерва, стига се филмира. Той ти е поискал целувка по устата ти не си му дала. Защо? Неговото "обяснение" е че просто ти не се интересуваш от него и не искаш да сте нещо повече от приятели.
Да не искаш и след това да ти ходи след г*за? ! Като си му дала такъв знак, ще си търси друга, има много риба в морето.
И това момче може да е бил с момичета, които са му просто приятели и не гледа на тях на нещо повече, какво има толкова?
Научи значението на бройкаджия, моля! И малко трудно момче на 15-16 години да говори за шах. И все пак ти му пиши не виждам нио страшно. Предложи му да излезете и му покажи, че се интересуваш от него.

Също е невъзможно момче на тези години да е сериозен, все пак няма да се жениш за него. На тази възраст обикновено се търсят забавленията, ти каква сериозност искаш? Ходите 2-3 месеца, яко ви е, омръзвате си и късате, така става в повечето случаи.
А за второто момче, просто му се накарай, че ти е вързал тенекия, в такива случаи никога не се натъжавай!

Твоите комплекси са вътре в теб и трябва да ги разкараш, защото това ти пречи много. Вдигни си самочувствието, купи си нова готина дрешка, започни да спортуваш, направи си прическа, сложи лек грим.. гледай първото момче колко пъти ти е казало, че си красива и сигурно е така, все пак няма смисъл да те лъже. Не се подценявай!

Успех и дано си намериш свестен приятел!

5.   Скъпо момиче, това което си преживяла с въпросното момче го преживява всяко момиче. Дори и да имаш най-голямото самочувствие на света пак не си имунизирана от този род случки. Най-вече в тази възраст момчетата са решили да правят завоевания и нараняват много, за жалост. Цял живот ще се сблъскваш с подобни ситуации, на някой си не си му харесала, не си негов тип и тн. Просто се вземи в ръце, вземи живота си в ръце и им тегли една. Просто момчето е било такова, някой ден ще дойде друго което ще те оцени. Но един съвет от мен, внимавай много и не се лъжи по празни приказки. Чувстваш се недооценена и може би при първа възможност някое момче ще реши да се възползва от това и ще те омае. Добре си постъпила с въпросния младеж :) Просто бъди внимателна, бъди себе си и не се страхувай да се изразяваш. Никога няма да се харесваш на всички, но ще има и хора които ще те оценят.

6.   Моята невидимка, не се променяй ще дойде ден когато този който трябва ще те забележи, не ти е нужно вниманието на хора които не те заслужават. Номер 4 до колкото разбирам момичето се е срещнало за пръв път с момчето и то е поискало целувки, личи си че момчето не струва. Защо момче на 16 да не говори за шах, любовта към шаха започва от ранно детство и продължава през целия живот. Също не съм съгласен че всички 16 годишни са несериозни и не могат да обичат, какво трябва да прави момичето да се хвърля на първия тъпанар защото всички уж са несериозни ли, има много не сериозни не само на 16, във всички възрасти ги има, просто такова ни е обществото деградирало, но има и сериозни. Трябва само да почакаш, да наблюдаваш за известно време от страни, както в шаха някои са лакоми за фигури взимат ти пешка след пешка, а ти трябва да наблюдаваш да анализираш да разбереш какво точно ти трябва и какво искаш и накрая с един правилен ход да направиш шах и мат.

slepia

7.   еее, не може да искаш от някой от първата среща да оцени душата, характера и ума ти, и то когато е на 15 г.! дай време на момчето, явно те е харесал, но истинското опознаване става с времето.
защо смяташ, че си резерва само защото е бил с други момичета? може да са му просто приятели, а и на тази възраст чак толкова дълбоки и силни чувства е трудно да намериш. излизайте си, говорете си, забавлявайте се и каквото стане.

8.   Мило момиче, не си заслужава да се влияеш от другите. Работи върху себе си - учи повече, обогатявай интересите си, избери си бъдещата професия. Приятелите идват и си отиват, но от себе си не можеш да избягаш. Ако знаеш, с колко хора ще се запознаеш, и колко голяма част от тях ще те разочароват и пътищата ви ще се разделят...
Не позволявай това да те разстройва. Просто гледай напред и прави това, което ти доставя удоволствие.

9.   Здрасти и от мен авторке. Аз си търся момиче като тебе, което да е добро и мило но уви все удрям на камък. Добрите момичета почти ги няма вече. Ти си точно такава затова и страдаш защото не си си намерила сроден по характер човек до себе си.

10.   Защо защитавате първото момче! Не може от първата среща да я целува по врата и бузите и да иска целувка по устата от нея! Намеренията му си личат. Ако наистина я харесваше нямаше и с пръст да я пипне, а да не говорим с това, че после го е видяла с други момичета. Момчетата през пубертета са такива(повечето), особено когато ги харесват много момичета-не знаят коя да изберат. Не го защитавам даже напротив. Това което е направил не е хубаво. Ако имаше истински чувства към нея едва ли толкова бързо е щял да я забрави. Няма смисъл да се променяш заради такива глупаци. Ще намериш момче, което ще държи на теб и каквото и да става няма да се откаже. Остани си такава. Какво ако има момичета, които тръгват с всеки, който им предложи. Точно това, че не си от леките момичета ще те направи желана и ще те ценят повече.

11.   Кви са тези работи от първата среща целувки.. Аз лично веднага щях да му бия шута.Много добре е направила авторката. Спокойно някой ден ще се оправиш , защото има достатъчно време за всичко . Горе главата . :)