Споделена история от Тинейджърски

Виновна ли съм, че го обичам?
Момиче на 13 съм.Аз съм бедно момиче,но най-спокойно мога да кажа че съм честен и спокоен човек. Семейството ми се държи грубо с мен, но свикнала съм или поне когато има трудност се успокоявам че като порастна ще се гордея със себе си че съм стигнала до тук. Не съм щастлива-често плача, много рядко можеш да видиш усмивка на моето лице, но това е факт. Общителна съм, но нямам много приятели. Хората ме обиждат защото съм пълничка, свикнала съм.

Най-добре се държеше с мен едно момче, и така постепенно аз го обикнах, защото тои за мен не беше просто човек- а единственият който ме зачиташе, че съществувам. След време казах на едно момиче, на което уж можех да рхазчитам да му каже...а неговата реакция била да се скрие.

От тогава той е различен не можем да бъдем приятли или той може би неиска, защото се държи студенос мен. Докато по някой път идва сам и ме заговаря. Знам че някой ще си кажат, че съм лигла, но не е така - нямам си никого и ми е мнгого трудно а и сега като изгубих него най-добрият си приятел.. не съм предполагала че мога да обичам толкова..

Когато той ме види че плача и то заради него...се личи че му ства гадно, но мога лид а променя това... Сълзите не спират имам чувството, че след някой ден няма да издържа и сърцето ми ще се пръсне от толкова тъга...! Не мислете, че го обичам само заради това че се държи добре с мен... той е единствената ми малка радост изкрицата, която свтва в очите когато го видя, и искрицата която гасне малко-по малко... която един ден няма да я има и аз ще бъда просто дух в човещко тяло

Коментари

1.   Той явно те е възприемал само като приятелка и,когато е разбрал за чувствата ти,се е изплашил.Ако искаш да си го върнеш му покажи,че не искаш да го насилваш да бъде с теб и не искаш нищо повече от приятелство.Постепенно той ще свикне и отново ще сте,както преди.Кой знае след време той самия може да се влюби в теб...

2.   Здравей, момиченце,
когато четях твоята история неусетно се просълзих, имах усещането, че описваш моят живот..., моето детство. Сега съм на 27 години - както си написала, аз постигнах много, гордея се със себе си, сигурна съм, че и ти ще го направиш. Съветвам те едно - не показвай сълзите си, не показвай слабостта си - вярно, сега си едно малко момиче, което отчаяно се нуждае от уважението и одобрението на околните, но ще дойде момента, в който ще тръгнеш нагоре и тогава останалите, ще се натискат да са в компанията ти и да им обърнеш внимание. Тогава ще имаш много мъже, за това сега не плачи за един, който вероятно не заслужава това - не пилей емоциите си за маловажни неща, а се концентрирай върху същественото и когато стъпиш на върха и погледнеш надолу, няма да съжаляваш и за миг за отминалото време.

3.   Направила си голяма грешка като си казала на някой да му каже че го обичаш. Аз съм момче и на мен някой да ми каже, че друг ме обича ще му се изсмея. Трябвало е лека полека да му покажеш чувствата си към него така че да не го стряскаш или притискаш. Веднъж изпуснеш ли този шанс няма връштане назад. Вече няма да те вземе на сериозно. (това че признаваш чувствата си към някой чрез трети човек показва че те е страх от неговата реакция и предпочиташ да си я спестиш.)