Споделена история от Тинейджърски

Майка ми
Привет на всички. Реших да споделя тук, защото нямам на кого да споделя извън виртуалния свят... Та така аз съм на 14(предпочитам да запазя анонимността си) и напоследък се чувствам много отдалечена от майка ми. Тя е доктор и прекарва много време в болницата. Предполагам, че всички деца, на които родителите им са лекари или поне единия ще ме разберат.... Та така още от 4годишна възраст аз и по-големият ми брат много тъгувахме, защото мама беше дневни смени и най-вече нощни. Когато ходеше на нощни смени ние много тъгувахме и тя ни рисуваше картинки, които слагахме под възглавниците си като спомен от мама. И до днес тя специализира, постоянно е на работа.... Сега е в 2 отделения, защото учи за пулмoлог. Баща ми страшно много и помага той ни гледа, готви ни, когато мама е на работа... Поне той си има самостоятелна фирма и не се налага да усещаме и неговата липса... Брат ми е с 2 години по-голям от мен и вече свикна, не му пука толкова много. Но на мен ми е много тежко, защото, когато искам да споделя нещо на мама, тя е изморена или се приготвя за работа. И днес тя е първа смяна ще се прибере в 3 ще легне да спи за нощната смяна до 17:30 и в 18:30 ще тръгне. Аз излизам към 4 и не можем да се видим. Чак утре ще успее да ми отдели време(ако не е заета) Разбирам я не искам да я упреквам или да и се сърдя... Все пак тя работи заради нас не от огромно желание. И аз искам да стана лекар но не с такава специалност. Мама не одобрява защото знае на нея какво и е и на другите лекари... И така това е моето ежедневие и история. БЛАГОДАРЯ ако някой я е прочел. Не очаквам съжаление, защото няма за какво... Просто имах нужда да споделя :) Лек ден на всички :)

Коментари

1.   Виж какво, може малко да се разсърдиш на този коментар, но аз съм длъжна да ти го кажа: Майка ти е лекар, баща ти има фирма, ОТ КАКВО ЗАБОГА СЕ ОПЛАКВАШ? Сигурно имате месечни доходи поне 3000лв., а ти си седнала да се оплакваш. Майка ти се скъсва от работа, за да имате ти и брат ти всичко което си поискате, а ти пак си недоволна. Оценявай това което искаш, майка ти работи заради теб, ще се лишиш от малко внимание. Щото майка ти ако напусне работа, цялото си време ще прекарва с теб, ама тогава следващата тема, която ще пуснеш ще е "Бедни сме защото на майка ми не и се работи". Оценявай това, което имаш, защото сигурна съм, живееш по-добре от голяма част от връстниците си. Вярно, че не би било зле да ви отделя малко време, но тя го прави всичко това единствено за вас и се надявам ако не сега, то поне един ден да го оцениш.

2.   Виж, aко товa ще те успокои, мaйкa ми рaботи нa 500км от мен и не съм я виждaлa вече 2-месецa, a съм нa твоятa възрaст. Нуждaя се от не помaлко внимaние и любов, но стискaм зъби, зaщото знaм, че мaйкa ми го прaви зa нaс със сестрa ми. Единственaтa ни връзкa е по-телефонa. Дори нa първия ми учебен ден в ново училище нямa дa е до мен... Рaдвaй се и нa мaлкото, което имaш. И поздрaвления нa мaйкa ти зa отговорнaтa и труднa професия. :)

3.   Номер 1, авторката е написала "Все пак тя работи заради нас не от огромно желание", което малко или много подсказва, че е осъзнала защо работи майка и. И не всичко е пари, номер 1. Момичето явно има нужда и да прекарва време с майка си, да споделя...

4.   Ако не прочете съм написала, че не и се сърдя или упреквам и че ЗНАМ ЧЕ ГО ПРАВИ ЗАРАДИ НАС А НЕ ЗАЩОТО И ДОСТАВЯ ТАКОВА УДОВОЛСТВИЕ. Мерси за споделеното мнение, но се върни и прочети отново написаната от мен история и ще видиш, че коментарът ти е противоположност на написаната от мен история и дори е ненужен ;)

5.   Н 1, aвторкaтa излишно е писaлa, че не се оплaквa, a имa нуждa дa сподели, че и липсвa мaйкa и, кaкво не рaзбрa? !

Aвторке, aз също съм много зaетa мaйкa. Мислех, че успявaм дa отделям нужното внимaние нa синът си, докaто не ми кaзa, че от няколко дни се опитвaл дa говори с мен, a aз все съм бързaлa и не съм го отрaзявaлa. Подействa ми кaто студен душ. Тогaвa се рaзбрaхме тaкa- когaто е нещо много вaжно, просто дa ме спре, колкото и дa бързaм и дa ми кaже. Aко може дa почaкa, дa ми нaпише бележкa и после, при първaтa свободнa минутa я четa и говорим след товa. Тaкa че миличкa, когaто имaш нещо нуждa дa и кaжеш нещо много вaжно, нaпиши и съобщение, aко не е нa рaзположение в моментa. Aко пък е изключително вaжно- ще кaжеш нa бaщa си. Бъди сигурнa, че и липсвaш вероятно повече от колкото тя нa теб. Но е хубaво, че рaзбирaш, че го прaви зa семейството. Сегa, кaто си по- голямa, можеш ти дa рисувaш зa нея понякогa. И също дa си уговорите един ден в месецa, когaто двечките по женски дa си поприкaзвaте, рaзходите чaс - двa. Все пaк и мъжете в къщaтa имaт нуждa от вaс.

6.   Айде айде майка ти карала първа и нощна в един и същи ден! Не е възможно в една и съща дата тя да е два пъти на смяна, не ни лъжи.
Въобще не ми ги приказвай тези, човек не е в състояние да работи над 8 часа дневно и това е забранено особено при лекар. При повече от 8 часа дневно се получават много грешки, а при лекар грешките са нещо недопустимо.

7.   Ти с какви очи ми казваш че лъжа ? Аз ли знам по-добре или ти. Излез от приказката в която живееш....Майка ми е страхотен професионалист а ти явно си човек който не е ходил на преглед от поне 4 години...Не ми трябват хора които ще ми се правят на разбирачи при положение че имат грешни представи....Това че ти или родителите ти работите по 8 часа не значи че моята майка е такава....И казах че РАБОТИ НА 2 ОТДЕЛЕНИЯ КОЕТО ЗНАЧИ ЧЕ ПЪРВАТА СМЯНА И Е НА ЕДНОТО А НОЩНАТА НА ДРУГОТО !!!!!!!!!!!! Айде лека вечер :*

8.   Номер 6, айде бе! Как да не е възможно, при положение, че моят баща също е лекар и е на две смени в един и същи ден? За какво злобееш? Ако не знаеш, точно лекарите прекарват половината (даже и повече) от денонощието си на работа.

Номер 1 - ти май не можеш да четеш между редовете, а? Момичето има нужда да сподели тъгата си и това, че майка й и липсва, не всичко опира до парите...Освен това, тя е написала, че тя самата разбира, че майка й го прави за семейството си...а пък има и хора, които живеят в сламени къщи, които само ако духне лек вятър, ще ги отнесе и са по-щастливи, от колкото можеш и да си представиш!

По въпроса...ох, знам колко ти е трудно, но в живота ще срещнеш още по-големи трудности, колкото и да не искаш. Съжалявам адски много, защото някак ти липсва онова майчино присъствие, което повечето деца имат...но всичко ще е наред! Ако има нещо, за което искаш да поговориш с майка си - кажи й преди да отиде на работа или след работа, макар, че ще е уморена, но като една любяща майка ще те изслуша, сигурна съм.

Късмет и горе главата. :)

9.   Номер 8 БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА РАЗБИРАНЕТО ! :) Eто такива хора като теб трябва да има повече...И най-вече че ти също знаеш какво е да имаш родител лекар..Благодаря още веднъж и ти пожелавам прекрасен ден изпълнен с усмивки :)