Споделена история от Тинейджърски

Искам да намеря подходящите за мен приятели
Здравейте! Аз съм момиче на 16г. и съм съвсем нормална. Имам приятели, но мисля, че по-точната дума е познати. Проблема е, че те са на друга вълна от мен. Аз се обличам различно от тях, имам лилави кичури, слушам друга музика (аз слушам поп, рок.. те слушат само чалга). Когато излизам с тях ежедневието ни е да седим на едни пейки и да люпим семки. Също и да се "забиваме" с момчетата.. т. е те правят всичко това, а аз просто движа с тях. Това са хората с които съм от малка и може би затова се мотая с тях.. Но аз се промених, както споменах и по-горе. Просто аз не съм създадена за такъв живот.. Обичам да ходя на екскурзии и всякакви приключение-те обичат да ходят по купони и да се напиват на дърво. Аз обожавам да слушам рок - те не са чували за такова нещо. Те са "загорели" за гаджета, аз не искам да имам приятел(за сега). Наистина много искам да си сменя компанията, но това не значи да се правя, че не познавам старите си познати. За съжаление съм твърде срамежлива и е предизвикателство да се запознавам с нови хора. Още повече, че не познавам момичета/момчета, които да имат общи интереси с мен(музика, дрехи, piercing etc). Има ли някаква група или сайт за запознанства на хора металисти примерно или нещо подобно?

Коментари

1.   За жалост не можем да си избираме приятелите, просто повечето сме с хората, които са около нас и свикваме с тях. Аз слушам всичко, косата ми е червено-розова, ако си сложа тениска с група, която слушам ставам пълното емо, но тъй като и аз съм с чалгари се обличам нормално, но нямам против да избухна на рок или метал. Ако намеря човек като мен сигурно ще изглеждам даже прекалено много като металистка. Имам интереси към piercing. Не каза от кой град си. Ако си от София и си съгласна да дадеш скайп или нещо такова, може да се разберем да излезем, ще си пуснем камерите в скайп да видим, че сме си ние, и после отиваме навънка. Иначе другия начин, ако не си от тук, може във Фейсбук да пишеш на хора, които видно са такива каквито харесваш и ако се съгласят да се запознаете е супер, ако не искат ги зарязваш и това е.

2.   Предполагам, че ако и аз съм с хора, които са като мен , ще ми е по-добре. Предпочитам да движа с рокери , металисти , даже и скинари , стига да се измъкна от ежедневието си ... И да , аз също съм от София.. Но предпочитам ти да оставиш някаква връзка с теб

3.   Не съм съгласен с 1. Ние не избираме семейството и съучениците си, но приятелите са наш избор. Аз съм момче на 16 и слушам метал. Като теб нямах приятели, а познати. Но реших да почна да ходя на всякакви групи. Включително актьорско майсторство и дори в един проект в радиото където се запознах с много нови приятели с които съм и сега. Разнообрази ежедневието си и така ще намериш каквото искаш. Успех!!

4.   Няма нужда да се притесняваш , защото си различна . Най-добре далеч от слаби ученици и малоумници , който ще ти пречат в училище . Аз в предишното си училище нямах много приятели , защото не харесвам ''отворковци'' , който се правят на комици . Не ти препоръчвам интернет запознаващ сайт , защото не се знае на кой ще попаднеш . Ами ако е някой , който се представя за ''милото момче'' , а е действителност не е добре с централния процесор . Намери си приятели , но не бъди срамежлива , но и не бъди глупава. ~~~Kalimera~~~

5.   Прочетох едва заглавието и ми стана ясно. Подходящите приятели ли? Все едно говориш за дрехи - подходящите дрехи. Сближаваш се с някого, опознавате се и с времето ако си допадате ставате приятели. Никой не е идеален, но винаги има приятел с който ще си допаднете и може да си станете най-добри приятели.

6.   Някои хора нямат пари да си купят хляб, а други пари за боядисване в бенбено на косите си пръскат хиляди левове.

8.   Благодаря за коментарите ви. А до номер 6 - изливаш гнева си тук ли ? От всичко това което съм написала на това ли намери да наблегнеш? Мога да давам пари за "боядисване в бенбено" , защото не давам пари за цигари , алкохол и т.н. ;)
-авторка