Споделена история от Тинейджърски

Излетя ми музата
Имам един проблем. Имам си големи цели за в бъдеще свързани с изскуството, искам много да се докажа в тази област и един ден да съм една от най-добрите в света. Обикновено съм доста креативна и имам тонове нови идеии, обаче уви, от скоро време има дни в които хич нямам вдъхновение, а от там и стимул, общо взето някакво депресивно състояние, нищо не ми се пипа. Седя си ей така и нямам желание за нищо, като казвам за нищо, не само за рисуване ами буквално нищо не пипам. Все едно нещо съм затлачила и само деградирам. Дори си нямам идея на какво се дължи това, дали пък ми липсват изживявания или пък нещо не съм задоволена? Това лято приживях разочерования с няколко момчета, а след това и най-добрата ми приятелка замина на някъде, а на мен хич не ми се излизаше вече и се затворих вкъщи да гледам аниме и да играя видео игри. В останалото време само си пиша с момчета по фейсбук все едно се надявам на нещо, а всъщност само си губя времето. Общо взето няма нищо запомнящо се или поне малко интересно в ежедневието ми. Много ще съм благодарна ако бихте могли да ме посъветвате нещо, а също така ще ми е много интересно и да разбера, ако някой е бил в подобно състояние как се е избавил. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Хвани си някой много надарен и по-добър художник от тебе. Денем ще те учи, нощем ще те вдъхновява!
Брат разваля - брат оправя! (имам предвид малкия му брат..)

2.   Да депресията е присъща на повечето хора на изкуството. Вместо да си "чатиш" с хората, говори с тях и излизайте заедно. Вместо да гледаш стената излез да погледаш дърветата и хората (понякога няма разлика). Копунясвай, куфей..
А музата не идва само със секса, както "намеква" първия коментар. Дори и когато съм изкарал няколко пиянски седмици с различни, много красиви, макар и тъпи момичета, ми става още по-кофти и още повече забивам. Понякога идва, когато си седиш и блееш някъде, друг път идва, когато всичко е с главата надолу.
А и когато човек е задоволен, му е най-трудно да е креативен. Замисли се! Всичко ти е наред, нямаш нужда от нищо, защо по дяволите, да се тормозиш и да мислиш нещо. Аз лично "работя" най-добре при най-тежки условия! Но важното е да не забиваш на едно място, а да си в движение и да търсиш нови неща.

3.   Ето какво ми е мнението. Ако си тинейджър между 12 и 16 си е от този т. нар. тинейджърски период... всички са минали през това.. някои по-рано, други по-късно а никой не знае кога ще свърши.
И аз бях креативен, имах желание за всичко, бях жаден за нови знания, но когато навлязох в този период просто "загинах", всичко се срина.. и не е свършило все още... четвърта година продължава... но какво да се прави така сме създадени..
Моят съвет е да не губиш вяра в себе си, щом имаш възможности продъжавай да ги развиваш.. не спирай, спреш ли никога повече няма да практикуваш това по същия начин..