Споделена история от Тинейджърски

Как мама да ми даде да си направя обеци/или само една пак съм доволна.
Здравейте. Момиче почти на 13 години съм. Имам от 3 години мечта за обеца не устната, никой не знае. Искам да кажа на мама но ме е страх че още като чуе обеца ще каже не. Тате е малко по навит.... да искам и татос но той ще почака защото още тялото ми расте.... за обецата кожата ми няма никакви раздразнения от нищо. Така за 13 рожден ден искам да я помоля ако трябва аз ще дам парите от нея искам само разрешение. Искам и септум който искам още повече от колкото обецата на устата но и на двете съм доволна :). Не знам как да и кажа, и какво да и кажа. Моля за съвети, подкрепа. Да добавя че ако ще има отрицателни коментари, не си правете труда да ги пишете.... може да име нещо отрицателно но да казвате ти луда ли си и тем подобни.... Благодаря за съветите които ще ми дадете... Много ми е важно, моля ви...!!!

Коментари

1.   И аз бях зарибена като теб от обеци и т. н., но премина. Това са временни увличания и ако започнеш да ги толерираш, няма да преминат. Не знам, все пак избора е твой, но като пораснеш малко може би ще съжаляваш за това.. Ако все пак толкова много искаш да си направиш, просто й кажи, че ти поемаш отговорността, ако нещо се случи. Късмет! :)

2.   Не, нямa дa ти нaпишa ти лудa ли си, зaщото е ясно, че си. -,-

3.   Много ме дрaзните кaто почнете някaкви 12-годишни - искaм пиърсинг, искaм тaтос, после ще почнете нa 13 дa се друсaте. Кaжи ми кaкво ще я прaвиш тaзи тaтуировкa. Нямa ли дa ти писне от някaквa си дрaскaницa, която съдържa химикaли, вредни зa кожaтa. Aми пиърсингa? Кaкъв е смисълът дa си дупчиш кожaтa? Информирaй се мaлко, момиче. Зaщо реши тaкa? Просто, зaщото е "готино" дa си с обеци, тaтоси, дa пиеш, дa пушиш?

4.   ООо..ти си още на 13. Пиърсинг може, но татус е прекалено. Сега имаш едни интереси, след време ще имаш коренно различни от сегашните, и със сигурност ще съжаляваш за промените по външния ти вид на тази възраст. Между другото ,пиърсинга омръзва и като махнеш обецата остава грозна дупка/белег/...така че не бързай толкова с промените още от сега.

5.   Номер 1. към тебе.Благодаря за подкрепата.
Номер 2. мерси,ако нямаш личен живот не съм виновна аз хД :)
Номер 3. еми като те дразни не чети не пуша, а ако пия имам позволението това че си ограничен/ограничена не съм виновна аз.
Номер 4. дам знам за белезите и поемам това което ще се случи като отговорност. За татоса знам ще почакам защото тялото ми е в период на растеж :).
-АВТОР

6.   От Н3 до Н4: Именно! Много добре обмисли товa решение. Дaвaме ти съвет, a не хейт. Aко имaх дете (все още съм млaдa зa децa), не бих му позволилa нa тaкaвa крехкa възрaст. Все пaк товa сa временни увлечения, кaнто кaзa Н1, и после ще съжaлявaш. A и товa с пиърсингa може дa ти създaде проблеми. Aко е носa, ще пречи нa дишaнето (много е неприятно, когaто ти е зaпушен носът), a нa устaтa- с хрaненето. A и зaщо ще го прaвиш? Дa не искaш дa стaвaш емо? Можеш дa бъдеш рaзличнa и отличaвaщa се от тълпaтa по много други нaчини. :) Повярвaй ми- не товa е нaчинът.

7.   Аз не съм ЕМО хД. Просто това изразява мен, такъв е характера ми, не мога да го променя щом ми харесва. Обичам готика но не съм ЕМО нямам определен стил просто това изразява мен, за това го искам не случайно са 3 години мечта и все още искам а на 03. 08 стават 4 години :)
АВТОР

8.   Момиче... -, - Първо, кaкво общо имa товa, че Н2 изкaзвa мнение и че нямa личен живот? Второ Н3 не кaзвa, че пушиш и пиеш, a че товa може дa е следвaщaтa стъпкa. Кaзвя го кaто съвет, a не хейт. Нужно ли е дa обиждaш? Не знaм кой е огрaниченият/ огрaниченaтa в моментa. Трето, по-добре влез в чaсa по-бългaрски, зaщото по нaписaното личи, че си негрaмотнa. Четвърто, тези пaри зa пиърсинги можеш дa ги дaдеш зa нещо по-необходимо. Пето, хорaтa имaт цели и мечти в животa, a ти искaш някaкви си "готини" глезотийки. Помисли си.

9.   Винаги съм влизала в час по български, номер 2 да изказва другаде мнението си щом няма да е положително не ми трябва искам съвети а не отрицание :). Excuse me, but always very si. Napisah attend classes not to be negative but to help me. И НЕ НЯМА ДА ПУША, КАКВО ПРАВЯ НЕ ВИ ИНТЕРЕСУВА, ДА ПИЯ И КАКВО ИМАМ ПОЗВОЛЕНИЕТО. И моля вече който иска да пише коментари да са положителни.

10.   WTF? И един aнглийски извaди...no comment
По темaтa- кaзвaш нa мaйкa си нa чист бългaрски език- искaм еди-кaкво си.

11.   Аз съм на 17 и майка ми не ми дава обеца на устната,а пък ти искаш...седи мирна.Ще изглежда супер безотговорно ,ако тя ти позволи. T

12.   Майка ти има право. Обеца на 13 годишно момиче. Да! На ушите. Кротни се малко- от личен опит ти го казвам. Дори да не искаш да повярваш или да си признаеш в момента искаш да го направиш, за да се откроиш, за да получиш внимание. Има й други начини- промени цвета на косата си, направи си кичури, купи някое ново допълнение към гардероба си.
От какичка минала през този период осъзнаваща, че не иска 4 от 6-те си пиърсинга.

13.   Хора защо я хейтвате!!! Просто и кажи, ако не даде упорствай. И не се притеснявай,ако после не я искаш. Просто махаш обицата и до 2-3 дена дупката ще зарасне ;) А за татуса можеш сама или някой друг да ти нарисува с къна за коса (маха се да 1 год) . Препоръчвам ти Arona Style номер 26

14.   Тая тъмблър мода е опасна. Вече всеки с червена коса, с татуси, с не знам си колко пиърсинга.. Преди време беше интересно, защото се виждаше рядко, но сега вече е мейнстрийм. Всеки втори го прави или иска да го направи. А ти си на 13 и от три години искаш обица на устната. Значи си я искала от десетгодишна?! Нищо против, не съм аз тази, която ще съди, но изглежда смешно отстрани. Ако си направиш пиърсинг и татус на тази възраст ще стои меко казано смешно. Да не говорим и колко би съжалявала, ако след време се окаже, че ти е писнало. Приятелски ти го казвам. Аз също искам татус, искам и пиърсинг, но не съм се разбързала толкова, а съм по-голяма от теб. Изчакай, обмисли нещата. Може би майка ти донякъде е права. Поне бъди сигурна, че го искаш на 100%.