Споделена история от Тинейджърски

Заслужава ли си?
На 14 години съм. В началото на 6-ти клас в класа ни дойде ново момче, с което веднага станахме приятели. Отначало не му обръщах особено внимание, просто го следях бегло около година. Той имаше връзка от разстояние и когато се разделиха с момичето, аз го окуражавах да продължи и да не се отчайва, подкрепях го през цялото време. Започна новата учебна година, ставахме все по-близки и излязохме няколко пъти заедно. След около месец той ми призна, че има чувства към мен-аз също имах, разбира се. Станахме 'гаджета'. Но моят живот беше много по-различен от неговия-аз бях отличничката на класа, печелех престижни конкурси във всякакви дисциплини, а той по цял ден играеше на видео игри. Отначало всичко вървеше добре, не се карахме, разбирахме се, излизахме от време на време. Но колкото повече наближаваше Коледа, толкова повече ангажименти, концерти и състезания имах аз. Той започна да ми настоява да излизаме все по-често, обичах го наистина и отделях всеки ден време за него. Но желанията му не бяха само нежна целувка по бузката, както предполагах в началото, започнаха все по-сериозни взаимоотношения и майка ми разбра за тях. Това я порази и след 7 месеца, прекарани с него, тя ме посъветва да се разделим. Страдах наистина много, защото бях свикнала с него, че мога да му споделя всичко. Но не беше така, приятелите ми знаеха, че страдам много.. и в крайна сметка решихме пак да се съберем след почти месец раздяла. Но тъй като беше започнало лятото аз ходех постоянно на лагери и отново се отдалечихме. И така един ден, след 9-месечна връзка, той ми заяви, че се е отказал от мен. Просто така, нямало смисъл повече. Аз бях съкрушена, не го бях очаквала, след всичко, което бях направила за него.. Все още страдам, когато си пиша с него, все още се сещам за красивите му лъжи. Повече яд ме е, защото той не удържа на думата си, че винаги ще е до мен. А аз наистина го смятах за различен.. и му вярвах безрезервно. Да продължа ли да се боря за него? Дали някога той пак ще се върне при мен?

Коментари

1.   Мила стягай се, животът продължава. Не мисля че на такава.. хмм.. хубава възраст да се разстройваш за преходни неща. Прави се че намеренията ти към него са само приятелски, така ще се сближите отново. Не го притискай, остави го той да те гони, споделяйте си..
Прегръдки
Е. С

2.   Благодаря за съвета №1 ! Ще те послушам! :)
От авторката

3.   Преди да гониш, когото и да е било порасни. Не на години, на акъл порасни. И не няма смисъл да се бориш за него! Защо си мислиш, че този път нещата ще са различни.

6.   Историята има страхотна развръзка, хора! След 4 месеца въпросното момче гордо ми заяви, че никоя не е като мен и че винаги ще обича само мен. Тогава аз му припомних как лекомислено ме заряза и той започна да обяснява колко мноого съжалява...Не се поддадох, макар че вътрешно го исках обратно...Той продължава да ме ухажва, вече втора седмица, но аз съм непреклонна и няма да се върна при него. Напук на него , а и на себе си. Този път съм сигурна, че постъпвам правилно, защото той трябва да почувства болката, която ми причини тогава, колкото и подло да звучи.. :)
От авторката

7.   А сега си намери ново гадже, за да му е още по-гадно ;)

8.   №6, това не е никаква "страхотна развръзка" а глупава, кирташка и малоумна мизерия!
Следващият път той, или някой друг, ще поиска ТИ да почувстваш болката, която сега си му причинила, и така до безкрайност.
На лошото никога не се отвръща с лошо. Грешките са за да се прощават, особено когато са осъзнати. С какъвто аршин съдиш другите - с такъв ще те съдят и тебе. Не прави на другите това, което не искаш на теб да ти направят. Каквото сееш - това ще пожънеш. Който сее ветрове, жъне бури... Да продължавам ли?