Споделена история от Тинейджърски

Кошмарен период
Здравейте ;)
Моята история е не по-различна от други, но исках да чуя индивидуално мнение за мен. С брат ми (на 19 години) и малката ми сестричка (на 3 годинки, аз съм на 14) живеем в България, а нашите в друга д-ва.

Доста сме заможни, но никога не съм се възприемала като нещо повече от другите, не съм надута и нямам намерение да ставам. Наскоро нашите се разведоха, но не мисля, че това ни повлия- те са в отлични отношения и не усетихме почти никаква разлика.

Както и да е, брат ни винаги се е грижел за мен, а аз за малката ни сестричка, но скоро той заяви, че е млад да бъде "майка" и каза да не го търся вече. Не съм казвала на нашите, за да си няма проблеми, но от тогава се чувствам ужасно. Едва ли ви е ясно, но е трудно за едно 14-годишно момиче да се грижи за себе си, че и за малката си сестра.

Прибирам я в дъждовете и студовете по софийските улици пеша, на скоро се разболя и не можех да ходя на училище 1 седмица, което ми се отрази много зле. А и като оставим на страна успеха ми, бях толкова уплашена за здравето й, водих я на лекар, предписаха ми хапчета, отидох при брат ми да му дам листчето да ги вземе (не съм палнолетна и не ми ги дадоха) той заяви, че не го интересува.

Понякога нямам пари да си купя и закуска. За това обвинявам парите- от както брат ми разполага със свой налични съвсем ни заряза....

Какво мислите? Да споделя ли на мама или тати? Страх ме е много. Има нощи, в които 2-те със сестра ми спим сами вкъщи. А не ми е особено спокойно, тъй като това е София- не е от най-безопасните градове. Моля Ви спешно ми е нужен съвет...

Коментари

1.   Момиче разбира се, че трябв да кажеш на вашите.Не може да продължаваш така повечето 14 момиче даже не знам дали могат се грижат сами за себе си, а ти трябва и да се грижиш и за сестричката ти.Трябва да кажеш на ваще.Успех!!!

2.   Такааа,момиче как може да живееш сама със 3 годишната си сестричка???Вашите толкова ли са безотговорни за да ви оставят така при положение,че сте заможни и можете да си наемете детегледачка например?Вашите знаят ли,че брат ти не се интересува много от вас или криеш и това?

3.   Първо говори с брат си сериозно дали може да се грижи за вас,той сега се намира във възраст, в която трдуно може да се разчита на него ( разбира се има всякакви хора). Ако не се получи ще се наложи да кажеш на вашите, защото сте твърде малки да се грижите сами за себе си.
Успех
Д-р Хаус

4.   Имаш ужааааасно безотговорни родители.Как са ви оставили сами?
Естествено, че трябва да кажеш на родителите си, даже вече трябваше да си го направила!

5.   Авторката: Първоначално имахме детегледачка, но брат ми реши, че са пари на вятъра и искаше да се грижи за нас. Явно си е сменил мнението.. Благодаря, хора, баща ни се прибира след 1 седмица ще му кажа..

6.   Kазвай на вашите.. Какво означава това, че е още млад за да бъде майка.. Имаш ужасно тъп брат да знаеш. кажи на вашите защото мисля, че си много малка да живееш сама и да се грижиш за малко дете.

7.   Kажи на вашите веднага няма смисал да криеш такива неща що се отнася до твоето здраве и това на сестра ти !!!

8.   Bай ако бях на твое място веднага щях да кажа на майка ми и баща ми казвай им

9.   Момиче кажи на маиакти и бащати , мани го братт ти нещу е превартял по-добре някои от ваще да дойде да се грижи за вас или вие със сестра ти да отидете при някои от тях.