Споделена история от Тинейджърски

Море и проблем
Здравейте! Момиче на 12 съм. Имам проблем.. Тази година ще ходя на море, но точно тогава се очертава да ми дойде цикъла. Той е все още нередовен. Моля помогнете ми. В нета видях съвети за тампон но според мен съм твърде малка за такива неща а и майка ми няма да даде. Моля помогнете ми.. Аз много обичам да плувам. Витамин С дали ще помогне? Ако да по-колко пъти да го пия? Моля ви искам да забавя или да е по малко цикъла ми. Да трае за 2 - 3 дена а не повече от една седмица.
Много моля редактора да побликува историята ми. Това е много важно за мен :) Благодаря предварително. /

Коментари

1.   Ами вземете я пуснете още 10 000пъти тази тема.

2.   Здрaсти. :)
Тaзи годинa ми дойде точно зa морето и продължи 7-дни, a вaкaнциятa беше 8. Но знaеш ли кaкво? Не ми пукaше. И aз обичaм дa плувaм, но си седях нa сушaтa. Пекох се, стоях нa сянкa, четях, слушaх музикa, рaзхождaх се по брегa, a от 4-5 ден вече влизaх. Няколко кaпчици не можехa дa ми рaзвaлят почивкaтa. Тa, моят съвет е - недей дa пиеш кaквото и дa било, зaщото може дa ти нaвреди. С тaмпон също е неудобно и опaсно, aко влезеш във водaтa. A и ти не си използвaлa досегa, което е допълнително неудобство. По-добре недей. И още нещо- не може дa си сигурнa, че ще ти дойде точно тогaвa. Все още ти е нередовен, a може и дa пропусне порaди смянaтa нa климaтa. Недей дa го мислиш толковa. Ще имaш още много вaкaнции.
Приятно изкaрвaне нa морето! :)

3.   То пък ако влезеш с цикъл в морето голяма работа.. знам, че няма да е най- хигиеничното нещо, но има хора които правят и по гнусни неща във водата, а и морето има способността да се самопречиства, независимо какви нужди извършват някиои от нас вътре.

4.   Не знам и на мен ми се случи тази година това, но там е часта, че може и малка, но маструбирам. Не знам, но мисля, че можеш да пробваш там бельо то ти и банския отгоре и да си с превразка :)

5.   Айде пак - критиците. Момичето пита, като не ви се отговаря - дори не си правете труда да пишете. -.-
За тампони - има наистина малки, които няма да ти направят нищо, а и не са особено неудобни... е добре де, може би само малко. От друга страна, да, витамин С може да помогне. Не го пий преди морето, защото може да забави цикъла ти и да дойде точно докато си там. Изчакай да ти дойде, ако искаш да го предизвикаш - физическо натоварване. Коремни преси, тичане. След това много витамин С. Аз пиех по един блистер на ден... и да, казвали са ми, че така може да се отровя, но на мен нищо ми няма. Зависи от организма. За около 3 дни ще ти спре, но не спирай с витамините, защото има шенс отново да ти дойде, заради смяната на времето и климата. При мен се случи така първата година, защото на морето въздуха е по - влажен. Успех и се надявам да съм помогнала.

6.   5, вместо да пита, може просто да види 500-те такива теми и да си отговори и на куп други въпроси, които я интересуват, а не да дъвчим едни и същи неща всеки ден.

7.   Само да знаеш, ако решиш с тампон съм чела в една книжка направена от фирмата Always ( тази за превръзките), че трябва да го сменяш всеки път като излизаш.

8.   От 2 до 3: Извинявяй, aмa ти нормaлен/нa ли си? Знaеш ли кaкви инфекции може дa си докaрa? Не говири кaто нищо не знaеш. -, -
Aко решиш дa използвaш тaмпон, е препоръчително първия и втория ден поне дa не влизaш, зaщото е нaй-обилно. Относно витaмин С, не ти го препоръчвaм, зaщото при всеки оргaнизъм действa рaзлично- може дa ти го увеличи, вместо нaмaли.
Успех.

9.   От 2 до 4: Съветът не е добър, зaщото превръзкaтa може дa се отлепи и нaдaли ще ти е приятно дa я гледaш кaк плувa до теб... И ще е смешно- гaщи и отгоре бaнски. Aвторкaтa дa си помисли. :)

10.   Благодаря Ви! :) Приятен ден! .. Надявам се да не дойде точно тогава, защото попринцип ми идва между 10 - 20 ( но не знам ) /// Както и да е. Страшно много Ви Благодаря! :)

11.   Само да ти кажа, че когато отидеш на морето, яйчниците ще и се нагреят от слънцето и не само, че ще ти дойде, ами може да ти дойде и 2/3 дена по рано. Аз това скоро го разбрах, 3 дена преди да трябваше да ми дойде, ходихме на плаж, аз, моя приятел и приятелки и тогава явно съм се нагряла и ми дойде два дена по рано, и казах нали на моята приятелка и тя ми обясни защо е станало така. Аз ще ходя на море малко преди да ми дойде и най- вероятно ще ми дойде много по рано, обаче при мен е различно, аз не съм девствена, а ти предполагам, че си, така че на мен не ми пречи да си слагам тампон и да с тампон определено става, лошото само при мен е че, няма да мога да правя секс, защото аз ще ходя с моя приятеел, т. е. ще мога обаче ще има кръв и т. н., така че не знам какъв съвет да ти дам, ако искаш когато ти дойде започни да пиеш много витамин С и определено или ще ти спре или ще намалее значително. Това е от мен успех.