Споделена история от Тинейджърски

Баща ми изгони майка ми от вкъщи
Здравейте! От доста време се чудя дали да ви пиша, но, ето, вече има причина и се престраших. Аз съм на 14 години. Снощи баща ми си беше пийнал повече от обикновенно, а винаги когато правеше така имаше един скандал с майка ми, а той е на тема нейното наследство от нейния баща. Моят баща започна веднага да обижда сестрата на майка ми, била дебела свиня и т. н. Да, вярно, беше едра, но мисля, че има право така да я обижда. Та, въпросът беше, че сестра й щяла да вземе цялото наследство и нямало да остане нищо за майка ми. Честно казано, аз мисля, че тя и семейството й трябва да си решават проблема. И точно тогава баща ми изгони майка ми. Исках да отида с нея, но баща ми не ми позволи. Цяла вечер ревах като откачена, не можех да спя. Но аз бих направила всичко за нея. Аз обичам майка си, както всеки човек на планетата обича своята. По принцип нямам "истински приятели", затова няма на кой да споделя и да ми олекне. Затова сутринта много рано говорех по телефона с баба ми и излезох на терасата, за да не чуе баща ми, че говоря с нея. Тя е много печена, затова мога да споделям всичко с нея. Тя ми е като истински приятел. Каза ми, че нещата ще се подредят и аз вярвам в това, защото и преди са се карали по този начин (но тогава не е гонил майка ми от вкъщи). И аз казах на баща ми, че ако до утре не свърши този цирк, се омитам от вкъщи, защото просто не издържам. Обаче аз съм сигурна, че ще се оправят нещата. Също така сме платили цяла седмица + още един ден за почивка на морето. Толкова се вълнувах и нямах търпение, а баща ми каза, че няма да ходим. Но както казах, сигурна съм, че ще се сдобрят и ще отидем на море. Всичко е въпрос на време. Но бих искала да ви попитам какво да правя в такава ситуация? :) Благодаря ви предварително :)

Поздравявам ви с новата песен на Mаруун 5 - Мапс! :)

Не мога да пиша на латиница, съжалявам :) Довиждане и приятен ден! :)))

Коментари

1.   Баща ти може да е простак, но в случая има право. Не може майка ти да се отказва така от наследство, защото тя ощетява и теб. Същност ако на баща ти не му дремеше, нямаше да се занимава. Той си знае майка ти и иска да защити нейните интереси, явно е мека Гана и е лесна жертва. Остави ги, ще се сдобрят, но спри да ревеш, а вземи и подкрепи малко баща си или поне не взимай страна

2.   А може просто бащата като е женен за майката и да иска да вземе част от наследството и за това да я кара насила, но и коментар 1 има право.

3.   Твърде е възможно, дa крие от бaщa ти, че ще вземе половинaтa от нaследството. Aко тaкa редовно си пие и се държи кaто типичен бaлкaнски простaк, имa прaво дa го лъже( aко съм прaвa).
Може дa се притеснявa, че бaщa ти ще предпочете дa " изпие" бленувaното нaследство. Честно кaзaно мaй е зa предпочитaне, дa не се връщa мaйкa ти, aми дa те вземa при нея. Товa, че ни е позволил дa отидеш с нея, сaмо ми потвърждaвa, че я мaнипулирa, в случaя чрез теб. Тя си знaе и сигурно ще си рaзреши прaвилно проблемa. Нaдявaм се!
Не се меси!

4.   Ей такива хора дето делят наследство преди да са починали истинските собственици на имуществото много ме изнервят. Бабата жива а той вече дели иска си своето.
Сам не мисли как би се почувствал дъщеря му сега да си поиска наследството от него.