Споделена история от Тинейджърски

Завист
Здравейте.
Просто исках някъде да си излея душата.
Завиждам на едно момиче от моя клас. Впрочем всички и завиждат.
Тя е красива. Има уникална коса и то без преси. Има уникално лице. Без пъпки. Красиви черти Страхотно тяло.
Дълги и слаби крака. Богата е. Има уникални дрехи, стая, майка и баща.... абе всичко. Цяло даскало е влюбено в нея.
Няма момче което да не я харесва. Събира по 500 лайка на снимки. Най умната в класа ни е и то без да се бъхти. Занимава се с актиорско майсторство. Пее страхотно. Воупще няма нещо в което да не я бива. Забавна е....

Та понякога просто когато я гледам и се чувствам ужасно
грозна, посредствена и жалка. От като е в моя клас нямам желание за нищо защото просто знам че никога няма да съм като нея..

П. 14

Коментари

1.   Момиче спри да и завиждаш според мен и в нея има нещо което не й харесва на самата нея . Ти си гледай теб си и остави тази завист защото може да те съсипе . Няма идеални хора на всички нещо не ни харесва в самите нас . За това се отпусни и не гледай в чуждата паница .

2.   Никой не е перфектен. Никой не получава всичко хубаво, без да си плати. Не знаеш през какво е минало това момиче, или за в бъдеще през какво ще трябва да минава. Гледай своя живот, бъди красива и умна по своему! :)

3.   Ще учиш много и ти ще станеш умна колкото нея, даже и повече. Това не е въпрос на ген, а на упоритост.
Ще тренираш, ще спортуваш и ти ще имаш хубаво тяло. Това също не е въпрос само на ген, постига се със воля и труд.
Спортът и красотата са взаимно свързани. Ще се разхубавиш, пък колко да си грозна..... чак Квазимодо не ми се вярва че си. За пъпките си има кремове.
Това че е богата е друго нещо..... но и то си има решение. Учиш упорито - един ден ти също да си "богата", и да осигуриш на децата си добър живот, без да завиждат на другите че са богати, а на тях да им завиждат.
Това за косата си е глупост, не разбирам от коси ( аз целогодишно със със 3.5мм коса ;d ), но вероятно има начини да придобие обем, или да си изправи и тн.... или там както искаш да е.
Дрехите - не е нужно да са Версачи, че да се чувстваш добре... важното е ти да си ги избираш и да ти харесват.
А това, кой колко лайка събира е голяма глупост. Ако ще и коприва да събира, не само лайка..... същата работа ;)

4.   Вместо да завиждаш на момичето, по-добре погледни себе си, защото е срамота да пишеш "актиорско " и "воупще " по този начин. Щеше да бъде много по-добре, ако завиждаше на учителя по български!

5.   Защо завиждаш? Нима нямаш родители, които да се грижат за теб и да те обичат? Може би нямаш достатъчно пари за разни дрешки и парцалки? Това ли е най-важното в живота за теб?
Била хубава, всички били влюбени в нея-нека. Ти се постарай
да печелиш симпатии с добро съце и постъпки. Красотата е до време. Аз също бях" грозно пате ", но днес съм много по- запазена от връстниците си. Никога не съм се срамувала от това, а се държах добре с всички и сега всички ме уважават
от курса. Помисли си върху думите ми и не таи злоба в душата си.

6.   Харесваните красавици обикновено са повърхностни кокошки без капка мозък в главата. Запомни това: действително умен и стойностен човек няма как да е популярен сред масите! Ако беше умна, а не само "хубава" щяха да я наричат тъпачка или зубърка. Актьорско майсторство? Боже опази! Представям си каква актриса е, много си е повярвала.

И аз много завиждам и като видя, че някой е по-добре от мен го кълна и интриганствам, но сега и моят живот се пообърна и ще гледам да вървя напред, вместо да се самосъжалявам. Парите и славата не могат да донесат щастие, защото те са изправени пред грозната реалност на смъртта - славата отминава, парите в отвъдното не можеш да отнесеш, след смъртта тялото е всичко друго, но не и красиво - подува се ужасно, от отверстията му текат зеленикаво-кафяви сокове със зловоние превъзхождащо това на градски кенеф. Втечнява се и накрая от него остават само купчина сухи прогнили кости - иди познай по тях колко красив и успешен е бил човека.

7.   Всички хора си имат проблеми. На първо място, изкарваш го сякаш това момиче е получило всичко наготово, но можеш да си сигурна, че не е така. Може да е имала късмет относно някои неща, но за другите се е постарала и си ги е спечелила. На теб животът й може и да ти изглежда перфектен, но абсолютно всеки човек преживява трудности. Най-малкото, сама казваш, че всички й завиждат. Представи си колко й е трудно това положение намирането на истински приятели и колко пъти са я предавали и са й говорили зад гърба. И още много проблеми, за които ти дори не би се сетила.
Нормално е да й завиждаш малко. Но недей да бъдеш злобна към нея или да си създаваш комплекси заради това, когато можеш да го използваш като мотивация да работиш върху себе си и самата да станеш по-добра.

8.   Самооценката ти не трябва да се влияе от външни фактори.

9.   А тя може ли да си мърда ушите? :)
Не може, знам го!
И всяка нощ плаче за това.
Защото много добре знае, че без да си мърда учите няма как да стане актриса.

10.   A зaщо искaш дa си кaто нея? Утре aко видиш по- хубaвa , нейно пък копие ли ще стремиш дa бъдеш? A себе си когa? Нямa никогa дa си щaстливa , бидейки нечие подобие , имитирaйки чуждa личност.
С или без нея , все едно , нa теб проблемa ти не е че тя е , кaквaто е , a че не искaш дa бъдеш ти. Не си открилa себе си , силните си стрaни , мечти , зaтовa имaш нуждa дa подрaжaвaш.
Зaвисттa не винaги е толковa лошa , aко е блaгороднa. Aко те движи нaпред дa постигa подобни резултaти , кaто човекa нa който зaвиждaш. Със сигурност си уникaлнa с нещо , всички сме. Открий и изяви себе си , тогaвa нямa дa имaш нуждa никого дa копирaш. Ще си доволнa , щaстливa и в мир със себе си.

11.   ''Завиждам на едно момиче от моя клас. Впрочем всички и завиждат. '' Какво мислиш, че като завиждаш ще стане нещо ли? Момиче ако искаш нещо да получиш ще трябва да се трудиш, защото без това няма как. Бог е казал ''Който иска ще получи'' и ''Който търси ще намери'' замисли се малко, защото явно не мислиш правилно. /Извявам се ако звуча малко твърдо/

12.   С парите можеш да ки купиш и здраве и щастие и любов ;) Кинтите са най - важни. Имаш ли кинти имаш всичко. Приятели? Също се купуват.

П. С. не ме опровергавайте, така е.

Здравето - даваш свят пари, ще измислят начин да те оправят.

Любов - всяко момиче/момче, ако види кинти им светкат очите и ако трябва ще ти олижат краката.

Щастие - щастието е това, да имаш кинти.

Смисъла в коментара ли? - Също съм много завистливо копеле, което от завист, научи, че парите са виновни за завистта ми към хората.

Remembe: The cash is king!

13.   Ти наистина си описала едно невероятно момиче(ако наистина е такова). Но моля те, дай още малко информация, за да придобием по-ясна представа за нея.

1. Тя има ли много приятели?
-да е нонстоп с тях
-те винаги да я търсят, да я канят да ходи някъде
-да излиза с тях или по-често си я виждала сама или с майка й
-какви са й приятели те-подбира ли ги

2. В междучасията какво прави?
3. Идват ли при нея да си говорят или ще й бъде обърнато внимание, само ако тя се приближи към останалите?
4. Всички ли я приемат с отворени обятия или я удостояват само с пренебрежение?

(Защото ако наистина момичето, което си описала е такова, съмнявам се да има доста приятели. )

Има разлика м/у това да си умен и интелигентен. Каква е тя?

-умните хора са тези, които ако решат да постигнат нещо, успяват; в същото време те може да са напълно нехайни за образованието си и нищо да не ги интересува, да са някакви простаци, които имат капацитет и само това ги задоволява на този етап-просто ако решат да изкарат 6, успяват.

-интелигентните хора са възпитани, знаят възможностите си и ги използват, душевно са красиви, спокойни, уравновесени, не понасят клюки, притежават известна доза благородство, което за мен е уникално качество.

5. Твоята съученичка каква е?

Има красиви хора, но има и по-невзрачни. Различните момчета имат различни предпочитания. Красотата трябва да се поддържа. Дори невзрачните, ако гласят косата си и слагат грим, който да им прилича, могат да изглеждат страхотно. В днешно време имаме на разположение всякакви козметики.

6. Каква е твоята съученичка?
-слага ли грим и какъв е? Прилича ли й на годините или се издокарва само, за да привлича внимание? (Има хора, които прибягват до какво ли не, за да се откроява).
7. Пуши ли, обича ли да ходи на купони постоянно, правила ли е пиянски изцепки, за които после всички да говорят. (Ако е така, тя е само едно глупаво момиченце, което разваля красотата си).

8. Как се държи към останалите?
Надменна ли е или е просто едно скромно мило момиче с естествено държание? Усеща ли се напрежение, когато тя се появи?
Готова ли е да обърне на всяко момче внимание само за да си играе с него или е способна истински да държи на някого?
Готова ли е да помогне, ако има проблем или прави-струва винаги да се измъкне от отговорност.
9. Вие как се държите към нея? Винаги ли й се радвате на компанията или доста често сте я изолирали и то нарочно.

10. Тя откроява ли се т. е. да е по-различна от останалите (не само с външност, но и с държание и характер-в хубавия мисъл ).

11. Притежава ли някакъв особен характер.
12. Има ли собствено мнение и страни ли от масата или е готова да направи всичко, за да се впише. А вписва ли се по принцип или и тя, и вие имате чувството, че не е попаднала в правилната среда.

13. Как се облича тя? Със стил (човек може да е сексапилен и като е облечен от раменете до петите-умишлено не казвам от главата до петите, за да не си мисли някой за жените в арабския свят) или само за да привлече внимание. Облича ли се според сезона или е готова да е по потник и къса пола през зимата. Всеки ден от месеца ли е с различно облекло или си има определен брой дрехи и им се радва да си ги носи през седмица или дори всяка седмица. Има хора, които обличат едно нещо веднъж на 2-3 месеца, което за мен е признак за липса на самочувствие и идентичност, неудовлетвореност.

14. Държи ли на училището, има ли амбиции или разчита да си оправи бъдещето само с красотата си?

Отговори на всички тези въпроси и разбери каква е тя. Страхотно е, че има такива родители, но никой не си ги избира. Чудесно е да носиш хубави дрехи, но и ти ако си спестиш от мама, тате, дядо, баба, Коледа и др. празници, няма нищо лошо да си купиш нещо хубаво. Не е задължително да е някаква изгъзица за сума ти му пари. Погледай по Fashion TV или в някакво списание и ще видиш, че някои дрехи на известни модни къщи са напълно невзрачни, безвкусни и на всичкото отгоре са на безумни цена.

Ако наистина е толкова прекрасна (първо отговори на тези въпроси) се радвай, че имаш такова момиче в класа. Тя е стимул ти да се стараеш в училище и дори да я надминаваш. Тя е стимул и ти да даваш всичко от себе си. Защо трябва да си като нея? Бъди себе си.

Свидетел съм, че много красиви, умни и интелигентни хора, с постижения, които се открояват прекалено много от останалите, нямат много приятели и често са обект на злоба, (ако тя е такъв тип човек), особено при момичетата. Ти не знаеш какви гадни спомени може да има това момиче и не знаеш как й се разтреперва душата, когото се сети за тях. Тя може да изглежда привидно щастлива, но не знаеш какво се крие зад усмивката й. Обикновено такива хора нямат много приятели или има само за общуване в клас, но нищо повече. Още един въпрос: тя лесно ли допуска хора до себе си или внимава с кого дружи. Ако е по-затворена, това е напълно нормално-не знаеш какви гадости си й се случва ли.

Моля те, дръж се добре към нея и й се възхищавай. Забрави за злобата-тя само ще те разяжда отвътре. Ти самата ще се чувстваш по-добре, дори е хубаво да имаш такава приятелка. Ако тя е такава и е изпълнена с благородство, а не поредната празноглава чалгарка, знай че можеш да разчиташ на нея.

Успокой се и се стреми и ти да се доказваш по някакъв начин-развивай се, обогатявай се и премахни всякакви лоши чувства.
Успех!

violet-rose

14.   Точно такава каквато я описваш не съществува. Има такива принцеси само в приказките... Стегни се всеки човек се стреми към съвършенство, но го постига фалшиво.Тя може да се прави на идеална но не е.Помни всяко чудо за 3 дена и тази ще им е интересна а после ще отмине интереса...

15.   Всеки един си има кусур. Тя може да пее, но дали рисува? Тя е красива, но дали е такава и от вътре? Лайковете във фейсбук ли са най - важни за вас? Според мен не си струва да завиждаш. Всеки е уникален, гордей се с това, което си. Ти не си под нивото й, напротив - ти си точно, като нея. Няма под и над. Това е граница, създадена изцяло от заблуденото човешко съзнание.
Всички сме равни! Най - важното е да гледаш себе си - не мрази, не обиждай, не завиждай. Няма значение колко си красив, ако изпитваш такива грозни чувства.
-Raven

16.   Eй, какво става. Олекна ли ти на душата? Как се чувстваш?

Всеки се дразни на нещо, но ако се замисли човек, всеки може да промени това което не харесва в себе си и да се стреми към повече.

Знам как се чувстваш, НО злобата е гадно нещо.

Пробвай да отговориш на въпросите на номер 13 и кажи какво става.

17.   Като гледам правописа ти май имаш нужда от уроци по български, но както и да е... Мислиш ли, че като завиждаш ще постигнеш това, което тя е направила? Просто е смешно да завиждаш на другите, а също така това е знак, че имаш доста лошо възпитание или не мислиш в правилния път... та късмет и дано някой ден вие ''завистниците'' да се научите на правилно мислене, което ще ви докара всичко, а като завиждате нищо не правите само стойте в същия кръг. ~~~kalimera~~~

18.   kalimera,
Напоследък чета вашите коментари и искам да ви попитам някои неща..
1 - во -, , Като гледам правописа ти май имаш нужда от уроци по български'' - Нужна ли е тази критика към авторката? Като ви гледам и вие не сте на 100% с писането така, че тази ваша реплика бе напълно ненужна.

2 - ро - Завистта е напълно човешко чувство, макар и грозно. На всеки му се е случвало да завиди на някого, сигурна съм, че и на вас, макар и малко. Поради тази причина ще ви помоля да си смъкнете малко егото и да спрете да се държите сякаш вашето мислене е най - правилно, защото не е така.. авторката е поискала съвет, а не критика за правописа си или нещо от този сорт.
Благодаря.