Споделена история от Тинейджърски

Отчаяна съм
Здравейте, аз съм момиче на 15 години и уча в езикова гимназия. Проблемът е, че родителите ми не са бедни, а изглеждам като най-бедната в класа. Майка ми не разбира моите потребности. Имам 2 блузи с дълъг ръкав за училище, които нося и есен и пролет и зима.. от 4ти клас, а сега съм в 8ми. Имам един клин, който е скъсан на две места и дънки, които са най скъпата ми дреха 10лв., но те ми са малки. Един чифт кецове подарени от чичо ми в 5ти клас и ги нося дори през зимата. най скъпата ми вещ е телефона, който отново ми е подарен от чичо миналата година. Радвам му се с капаче е не като на децата в класа ми, но все пак. Не мога да се обаждам, защото майка ми не иска да харчи пари и само тя ми звъни. До тук изглежда сякаш съм от много бедно семейство, но не е така. Баща ми е инженер със солидна заплата, а мама има две заведения за домашни ястия в града. Живеем в двуетажна къща и постоянно правим ремонти по прищевки на родителите ми. Те нямат никакви приятели с които да се виждат и като се приберат вечерят и лягат в различни стаи. На ден получавам 1 лев и си е срамничко да гледам тези деца със скъпите телефони всяко междучасие в павильоните. Говорила съм с мама, а тя ме нарича неблагодарница и ме пъди при баба. реших да не се кахъря толкова и да се преместя в друго училище където децата не са заможни и не определят книгата по корицата. Помогне те ми, моля за съвет.

Коментари

1.   Виж, телефон не ти трябва още от смартфоните, но за дрехи определено трябва да помислите нещо. Ако действително нямахте пари, щях да те посъветвам да отидеш във втора употреба - там има действително маркови дрехи за добри цени, но вие явно не сте бедни. Не знам какво да те посъветвам, освен да не мрънкаш и без емоции съвсем нормално да поговориш с баща си - направи списък на нещата, които ти трябват за училище - дънки, блузи, яке, обувки и т. н. и му кажи, че си готова дори втора ръка дрехи да носиш, но ти ТРЯБВАТ дрехи за училище и обувки, които ти стават.
Не говори с майка ти, явно не е много уравновесен човек. Не прекалявай иначе с исканията като телефони, таблети и тем подобни, защото накрая ще останеш с празни ръце

2.   Както е казано вече телефонът не е от значение, но дрехите са друга работа. Кажи на родителите си, че се нуждаеш и ще ти купят.

3.   Това звучи адски странно и няма логика да е така..