Споделена история от Тинейджърски

Какво толкова ми има?
Здравейте, момиче на 16 години съм и моят проблем е, че не съм имала приятел до сега. Знам, че не е нещо фатално, но наистина това доста ме мъчи вече, защото всички мои приятелки си имат гаджета, а когато се разделят моментално си намират нови. Не разбирам какво толкова ми има. Много се старая за външния си вид, поддържам кожата си, тялото си, грижа се за себе си, но имам и един проблем- не съм много общителна и не мога да покажа какъв човек всъщност съм. Много ми се иска да намеря момче, което да ме разбере и да види каква съм, защото знам, че характера ми не е лош, пък и много искам да се отдам на някого, да прекарваме време заедно, да споделяме и да сещате се, просто искам да се влюбя, защото, когато си влюбен всичко е по-хубаво. Та така знам, че малко смешно и детински се изказах, но се надявам да ме разберете. И нещата, които искам да ви попитам са следните: Как мога да направя добро впечатление на момчетата? Как да стана по-общителна? И проблем ли е ръста, тъй като съм само 1. 60? Надявам се темата да не се повтаря или поне скоро да не е пускана подобна и искам да помоля модераторите да я публикуват. Благодаря за отделеното време, ще се радвам ако оставите коментар или мнение.
Приятен ден или вечер! :)

Коментари

1.   160 си е идеален ръст мило момиче, колкото по ниска толкова по голям шанс да намериш момче, ако беше 185 виж тогава щеше да е проблем защото всички момчета по ниски от това отпадат като вариант, не че ръста има значение за любовта но в хората има такива представи че мъжа трябва да е по висок. Високата жена привлича мъжете, но по по сексуален начин особено като заголи дългите крака, докато ниската жена привлича мъжа със своята привидна беззащитност, той изпитва желание да се грижи за нея да я пази. По мои наблюдения пък при жените е обратно, тоест ниските жени не искат да бъдат възприемани като беззащитни малки създания и се опитват да изкривят и дори в някои случаи да натрапят своята сексуалност, а пък на високите жени им е омръзнало все да ги приемат за сексуален обект искат и те да се почувстват малки беззащитни обгърнати в силните прегръдки на своя любим който да ги пази

2.   За къкво ти е да се влюбваш? Само ще страдаш от любов... и положението не е така розово както си го представяш... накрая ти ще си пре*баната от цялата работа...
И какво ги гледаш тези твойте друшки... за всичко си има време... но можеби най голямата ти грешка е че си лено достъпна... и не ме разбирай погрешно, горим за характера...
В смисъл обичаш с цяло сърце и очакваш и от другата страна същото, но в любовта не е така.. винаги един от двамата обича повече и накрая, пак си метната... обичаи но не го показвай прекалено много и бъди безразлична... с тези двечки качества няма как да не станеш мъжемелачка.. само ти трябва практика и си завършена...
А за това че си срамежлива не се притеснявай и за това има лек... и аз бях като теб.. човечето завряло се в ъгала и което малко хора познаваха истински... но докъто не събереш кораш и да направиш това от което те е срам няма да стане.. започни с нищата от които малко те е срам и после тръгни постепенно нагоре...

Надявам се да съм ти помогнала...
Извини ме за правописните грешки но е нормално, защото от доста време не гивея в България...

Момиче на 15

3.   Ръста даже си е супер :) Та кой не обича да има джобно гадже до себе си...? :)))
Но първо трябваше да кажеш на около каква възраст си харесваш момчета, защото ако са около твоята възраст, едва ли биха ти обърнали внимание.

4.   Мисля, че искам по-голямо от мен момче.

5.   Все едно четох собствената си история - ама наистина! Само дето аз съм съвсем мъничко по-височка :) Не знам какво да те посъветвам, нали и аз съм в същото положение и не мога дори себе си да посъветвам... но исках просто да ти пожелая успех и да ти покажа, че не си сама :))

6.   Защо повечето тийнейджъри сте такива комплексари.

7.   Аз съм момче на 21г. и не съм си имал гадже никога до сега и си търся такава като теб между другото.. Без значение дали си на 16 или 25.. Просто искам някое момиче на което не са разбивали сърцето, не са правили на глупачка.. Не са я унижавали и заменяли за друга... Просто искам момиче което иска същотото като мен да изградим връзка на доверие и честност... И ако си допаднем да продължи за дълго... Е чаках толкова време и все още не съм я срещнал никъде... Всички са курви и мръсници на които не им пука, а тези които не са или ще станат или вече са заети от други момчета.. Така, че толкова съм чакал и на инат продължавам да чакам без да ми пука....

8.   Ръстът ти няма нищо общо и аз съм 160, ама съм омъжена, т. е. и с такъв ръст можеш да си намериш мъж.
А колкото до това, че си на 16 и нямаш гадже, ами мила, животът на хората е различен. Едни срещат любовта на ранна възраст, други-по-късно. А и сама казваш, че приятелките ти като се разделят с някого веднага си намират нов. Е, според теб това истинска любов ли е? Да скачаш от легло на легло и накрая на 30 да се окаже, че си била с примерно 50 човека, а реално не си имала нищо истинско. За това по-добре да срещнеш мъжът с голямо М на 20 или по-късно и да останете цял живот заедно, отколкото да имаш безброй връзки. Да, знам, самотата тежи, ама и твоят час ще дойде. Не се притеснявай. И тогава е по-добре да си свободна и готова за връзка, а не обвързана с поредния неподходящ мъж, само и само за да не си сама. За това, горе главата! И не се притеснявай! Всичко ще се нареди.

9.   Кое е комплексарското номер 6?

10.   Няма да коментирам изказването на номер 6.... просто ме разсмя.
Мила, ръста ти е супер. Аз с моите почти метър и седемдесет винаги съм искала да съм по - нисичка. Сега повечето момчета са колкото мен, по - ниски, а в най - добрия случей не много по - високи... Любовта наистина не е така розова, както си я представяш, но не е никак лошо да си сам. Аз съм колкото теб, също не съм имала приятел, така че може да кажем, че си мой човек. Не се притеснявай, за всичко си има време. Нали знаеш, има си поговорката - за всеки блак си има пътници. Ти също ще намериш любовта, просто почакай.
Mona

11.   Номер 3, не съм авторката, но и аз съм на 16, момиче. Защо мислиш, че момчетата на моята възраст няма да ми обърнат внимание, просто питам?

12.   Някои мъже си търсят гадже точно като теб -около 1,60!
Самите те са около 1,80. Има и такива мъже, които са около 1,65 и за тях ниските жени са дори единствена възможност -така че желая ти Успех! Ще го имаш

13.   Сладкото момче ми е фб пиши там аз съм момче на 15 и се чувствам по същият начин като теб пиши ми там в фб

14.   1. 60 е нормален женски ръст, дори за мен е перфектен (аз съм 1. 84). Проблемът е, че не си общителна и момчетата не могат да те забележат. Не казвам, че трябва да почнеш да въртиш кючеци по детските дискотеки, но се постарай да те забележат. Ти сама ще прецениш как да стане това. Успех и ти пожелавам до края на годината да си намериш точното момче!
До номер 11, не съм 3, но ще ти кажа аз какво мисля. Момчетата на 15-16-17 години стават мъже и искат с по-големи какички, след това се разочароват, защото разликата в опита е голяма и се обръщат към по-малки от тях момичета. Поне аз съм с такова впечатление. Като за 16 годишно момиче е перфектно 18 годишно момче.

15.   И какво като си нямала приятел на 16? Аз съм на 17 и съм имал една единствена връзка и тя беше невероятните 19 дни :D Това, че приятелките ти си имат приятели не означава, че трябва като някоя овца и ти да си намериш щот така е модерно или де да знам. Ако се харесва такава каквато си не е нужно да променяш нищо. Може би има някой който те забелязва такава каквато си, може би дори е влюбен в теб но просто го е срам да ти каже. Момичето с което ходих дори не беше предполагало, че може да я харесвам. Нямало никакви признаци, че съм я харесвал. Просто ако някое момче те харесва ще ти каже.

16.   Няма ти абсолютно нищо. Съвсем нормална си си, просто си различна, няма някакъв начин да станеш по-общителна, трябва да ти дойде отвътре. Просто не се притеснявай да заговаряш хората, да се усмихваш, да пишеш на някого, да излизаш. Бъди себе си! :)

17.   Момчетата ако питаш мен са на 2 приказки (някои) ;) Така, че бъди по-общителна с тях.