Споделена история от Тинейджърски

Време ми е, но...
Здравейте, за 1ви път пиша тук и искам да видя вашите съвети. Момче на 16 съм, 174см висок, 66 кг, тренирам, добра фигура имам, всичко точно, НО....
Имам лош дъх и то не лош - ужасен! Все ядно съм ял ла*на :@ Това ми е направо комплекс. С много момичета съм си писал и само до зарибявки, поради факта, че ако тръгнем може да отблъсна момичето. Мия си зъбите по 2 пъти (чисто бели са), проблемът ми е, че миризмата идва от езика. Не знам какво да правя... карам я на ръчна, но само така не става. Не ми са ходи по проститутки или нещо такова, искам да си хвана приятелка... Дъвките също не са ми от полза( след 10тина минути след като я изплюя отново дъхът ми започва да смърди!
Момичета имали ли сте такива приятели и някакви съвети? !

Коментари

1.   Може да имаш проблем на дробовете.
Потърси в интернет какви заболявания може и да има и отиди на лекар.

2.   Как от езикът ти ще мирише на лайна? Просто нямам думи...дано никога не те срещна.Егати мазохистите...
Charming

3.   Пробвай да си чистиш и езика? Помага.

4.   Номер 2 - Вземи се стегни. За какво пишеш излишно,като не даваш никакъв съвет?
- Ограничете храните, водят до лош дъх и консумирай повече храни, богати на антиоксиданти и витамин С.
Иначе пастата за зъби на др. Харолд Катц - чувала съм,че действа. Напишете в google Харолд Кац California Breath и разгледай :)

5.   Номер 4 как не си се погнусила от това, че това момче сравнява дъхът си с лайна?
Charming

6.   Всеки ден по 2 пъти четкане хубаво на зъби. Ограничи храните, които спомагат за лош дъх. Има едни такива лентички, скоро много ги рекламираха, пробвай. Дъвки също.
Знам, че магданоза ти изчиства дъха.

7.   Мий си и езика с четка (не се бъзикам).
Купи си специална паста за зъби против лош дъх.
Мий си зъбите и дъвчи ментови дъвки след всяко хранене.
Носи си ментови дъвки/бонбони винаги в теб.
Отиди на зъболекар, може причината да е възпаление.

8.   Мaгдaноз!!! Яж всеки ден по няколко стръкa, прочети и из нетa, потърси - мaгдaноз против лош дъх и ще видиш сaм.
Aз нaвремето тaкa скaтaвaх, че пушa от родителите ми;)
Но също си мий и езикa. Зa дезинфекция нa устaтa, също избелвa и зъбите, един път в седмижaтa може дa кaпвaш нa четкaтa зa зъби, сaмо няколко кaпки кислороднa водa от 3% и дa търкaш нормaлно, кaкто със пaстaтa- НЕ ГЪЛТAЙ НИЩО, ТРЯБВA ДA ГО ИЗПЛЮЕШ и изплaквaш/ жaбуриш със водa.

9.   Проблемът ти идва от храната която консумираш, не яж меса, яйца, наблегни известно време на плодовете, салати, много е важно да пиеш вода, тя спомага за слюноотделянето и премахава сухотата в устата, ограничи кафетата и цигарите те също предизвикват лош дъх. Пробвай една седмица яж само салати и плодове и ще видиш как дъхът ти ще се изчисти. Купи си "Листерин" вода за уста и прави промивки.

10.   Не е от яйцата, а белите зъби не са гарант, че нямаш възпаление. Задължително на зъболекар и после на лекар да ри видят стомаха!

11.   Не е от яйцата, а белите зъби не са гарант, че нямаш възпаление. Задължително на зъболекар и после на лекар да ри видят стомаха!

12.   Разрови се в интернет и отиди на стоматолог! В сайта Рецепти има стайта "Лош дъх от устата – има ли спасение". В 90% от случаите стоматологът ще помогне. :)

13.   Целият проблем с лошия дъх идва от червата. Постоянното тъпчене с боклуци трови организма, полезните бактерии измират и се увеличават ''лошите''. Започваш да се подуваш, да задържаш твърде дълго фекалиите в теб и това определено се отразява на дъха. Казвам ти го от личен опит. Спасението е в Киселото мляко и чистите, непреработвани храни. Както предложи номер 9, Листерин-ът много ще ти помогне и не оставя никакви налепи по езика като някои. Никога не е излишно и да посетиш зъболекаря, за да установиш кой е източника на проблема.

14.   За това ли искаш приятелка ? Да не я караш на ръчна ? Дами и господа- българска дебилщина в целия и блясък !

15.   Номер 14, човекът иска съвет, а ти го занимаваш със социология :)

Y D

16.   Лекар и зъболекар! Доста е просто.

17.   Ами аз си слагам паста за зъби върху езика (от Астерата) с размер колкото грахово зрънце, после търкай и в зъбите... Помага!! :))