Споделена история от Тинейджърски

Не знам какво да го правя вече!
Здравейте! Искам да споделя историята си. Моля модераторите да я публикуват, защото наистина ми трябва обективен съвет!

С това момче се запознахме преди 2 години. Постепенно си станахме близки приятели. Споделяхме си много и той ми каза, че никога не е имал връзка с момиче, разказа ми за всичките си несигурности. Една вечер в началото на миналата година се целунахме и така започнахме да излизаме. Всичко беше страхотно, но той все отлагаше първия ни секс заради липса на опит. Аз също се притеснявах, но мисля, че той се притесняваше повече и все не ставаше. Две седмици след като тръгнахме, получих покана от непознат профил на момче във фейсбук. Пописах си малко с него и по стила и въпросите веднага познах кой се крие зад профила - беше моето момче. Стана ми тъпо и му написах, че се досещам кой е, а той спря да пише и така и не си призна. Мисля си, че ме пробваше, защото не е сигурен дали няма да се закачам и с други момчета. Как не разбра, че само той ме интересува. След този случай той започна сякаш нарочно да се държи тъпо с мен и един ден ми каза: "Ами, ако не ти е интересно с мен, да късаме и да не те мъча, а? ". На мен ми стана супер досадно нонстоп да го убеждавам, че наистина го харесвам и да се боря с комплексите му. Затова казах "ОК". Прибрах се сама и седмици ревах...

Минаха няколко месеца и той започна да ме търси отново като заизлиза с моята компания. Уж просто приятелски. Понеже наистина имам чувства към него - съгласих се да бъдем близо един до друг, макар и само като приятели в една компания. Просто исках той да е добре и да сме близки, нищо че не беше мой. Разни други момчета ме сваляха и усещах, че се дразни, но той никога никога нищо не предприемаше. А така си мечтаех нещо да направи... След Коледа обаче една вечер той ме прегърна и целуна. Реших, че приказката ни ще продължи - този път както трябва. Да, ама не. Няколко седмици след като тръгнахме за втори път, докато бяхме гаджета, той започна да задява едно друго момиче от компанията пред мен. Според приятелките ми това е неговият начин да преодолее комплекса и несигурността си и ме бил дразнел нарочно. Но този път наистина прекали. Намекнах му, че го ревнувам, но това явно не му беше достатъчно и се направи, че нищо лошо не бил правел. А му личеше, че се кефи да ме кара да го ревнувам. От желание да ме разпали обаче, взе че изгори всичко! Търпях две седмици и реших да му отвърна със същото, но в доста по-лек вариант. Стана нещо като състезание. Една вечер той се ядоса и реши да изпрати това момиче вместо мен, която съм му гадже. Докато се прибирах сама през нощта, плаках и реших, че каквото и да стане няма да се събера повече с него никога. Дори вече не бях сигурна дали пък просто не си е избрал нея. После той ми писа и ми каза, че съм била студена и безразлична към него и затова искал да скъсаме. Написах му, че след като ме е зарязал да се прибирам сама - явно не държи на мен и вече сме скъсали. Хубаво, ама в 2 часа през нощта ми звъня и беше пред блока ми, крещейки че ме обича, но не знаел как да бъде с мен. Беше пийнал и съжаляваше. На мен сърцето ми се късаше, но си имах достойнство и бях зверски наранена от зарязването. Не слязох. Цяла нощ се дра под прозореца...

Минаха няколко седмици и той почна да ми пише през ден: "Хайде да се видим". А аз все - не, не мога, не искам. Мина доста време и се разбрахме, че оставаме просто приятели. Уж всичко било минало.

На един купон обаче той беше пиян и тръгна да ме целува и натиска много нагло. Дръпнах се и му казах да спре да си играе с мен. Той се развика - "Видя ли, не държа на теб! " и издуха дима от цигарата в лицето ми, а знае, че ми става гадно от това. Беше си яко пиян. Аз му лиснах водката в лицето. Тръгнах си и той ми написа, че това вече било прекалено от моя страна? !? ! Уж пиян, а да пише може. Отговорих му с смс, че той е прекален боклук от своя страна и не струва нито за гадже, нито за приятел. Знам, че е грубо, но не можете да си представите колко гадно се държа той. След седмица той ми написа, че му било тежко да ме вижда и не можел да се преструва на мой приятел, когато имал чувства, затова вече искал да сме се избягвали. Добре, че дойде ваканцията. И ей така случайно вчера вечерта отново ме добави поредният фалшив профил в негов стил и заразпитва за живота ми и дали харесвам някого...

Мина половин година от последната ни целувка, а продължавам да мисля за тъпия Н. И за друг не мога и да помисля оттогава... Какво да го правя? Моля ви, кажете ми какво бихте направили вие? Да го чакам да порасне, да му дойде акъла? Не мога да се унижавам повече. Да го забравя също не мога... Затова моля за съвет!

Коментари

1.   Кажи поне на каква възраст се... !

2.   Доста объркано.. но явно той не знае какво иска..! Не е редно да зареже приятелката си и да изпрати друга.. Не се тормози рано или късно ще го забравиш.. Или просто той трябва да реши дали те иска или не, не му позволявай да си играе с теб! :-)

4.   До номер 1 от авторката - на 17 сме

5.   Това е доста объркана история, но все пак ще се опитам да ти дам съвет, мила. Той е глупак. Както каза номер 2, той не знае какво иска. Или иска да сте гаджета или не иска. Просто му е детски акъла. И това да те зареже и да изпрати другото момиче е доста тъпо, а тя ако ти се пише приятелка е още по-глупаво. Да прави фалшиви профили? Ти сериозно ли говориш? Това правеше гаджето ми, но когато бяхме на 12, 13 год. Това е пълна простотия. Той не разсъждава. Да ти прави проверки от фалшиви профили и тн. е много глупаво. Според мен не си заслужава такова момче, след като не знае какво иска. Но тъй, че ти изпитваш чувства към него. Самата ти трябва да решиш какво казва сърцето ти. Дали искаш да продължиш с него, губейки си времето или да го забравиш (въпреки, че за теб е невъзможно) и да имаш сериозна връзка с някой по-свестен. Ти решаваш! Надявам се да помогнах. :)

6.   Много объркана работа, но според мен зарежи го!!!