Споделена история от Тинейджърски

Розово омбре.
Здравейте. Този път ще помоля модераторите да одобрят темата ми. :)

Решила съм да си направя розово омбре. По-точно бебешко розово, но не съм много запозната с процедурата. На опаковката на боята няма указания дали косата трябва да се изсветли преди нанасянето на боята. Косата ми е кестенява ( Нито тъмна, нито светла - нещо средно ). Ще се радвам ако някой ме упъти дали трябва да се изсветля, как да го направя и с какво. Искам да ми дадете съвет, а не да се опитвате да ме разобеждавате и да ме критикувате.

Благодаря предварително на хората, които ще прочетат и коментират темата ми. ^. ^

Коментари

1.   За да хване розовото, задължително трябва да се изсветлиш, иначе най-много косата ти да придобие някакъв розовеещ оттенък. Отиди на фризьор най-добре, да не стане беля.

2.   Ти хубаво си решила,но помисли добре.Първо щом косата ти е кестенява,значи частта,която искаш да стане розова трябва да я направиш руса,иначе няма да стане нищо върху кестенявата коса.Моя съвет е да идеш на фризьор,защото у вас ще стане мазало и на половината няма да ти е равно отвсякъде като цвят.Една приятелка така напарви и седеше добре,но целия клас й се подигава,че е като извънземно и й се смяха и тя го махна.Помисли добре преди да експериментираш.

3.   Преди няколко месеца ходих да си правя червено омбре на фризьор.
Мисля, че няма значение какъв цвят ще е омбрето - пак преди това трябва да се изсветли косата. Поне при твоят случай, щом косата ти е кестенява. И моята е такава.
Може би тези с руса коса няма да си я изсветляват преди това.
Препоръчвам ти да не си го правиш сама, ами да отидеш на фризьор.
Такова боядисване, тип омбре струва между 20-25 лева.
Не е кой знае колко скъпо според мен :)

4.   розово ти сериозно ли :)

5.   Пробвай с кислородна вода, не е чак толкова вредно колкото с изрусител, но не съм сигурна дали ще стане от първият път. Ако не стане ще трябва да си вземеш изрусител, но най-добре да отидеш на фризьор да те изрусят преди да направиш омбрето защото сама може да не го направиш както трябва. Пожелавам ти късмет, дано да се получи точно както искаш. :-)

6.   Цветните бои не са дълготрайни. Аз съм една от тези, които искаха розово омбре, но се отказаха. Каквато и да е косата ти, ако не е светло руса, трябва да я изсветлиш. Предлагам ти да отидеш на фризьор, който да ти направи омбретно русо, от там може и сама да нанесеш боята.
Mona

7.   Изсветли се за всеки случей с кислородна вода и после започни с боядисването.
Въпрос към модераторите: След колко дена, седмици или месеци ще одобрите коментарите ?

8.   Аз имам омбре от година и няколко месеца. Първият път бях на фризьор, но после ме изрусяваше сестра ми. Значи, аз направих грешката да се изруся със супра, сега има някакви кремове, не знам как се казват, но щадят косата и не я изтощават. Сама не можеш да се изрусиш, трябва някой, който да ти помогне, след като се изрусиш, си нанасяш боята и стоиш с нея колкото време е посочено на опаковката. Изиваш се и си готова. Може и със супра, но си купи балсам и кристали :)

Сю

9.   и аз искам да си правя ама русо и преди до се боядисам ще се исветля с перхидрол